pátek 29. března, 06:14 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Čerešne

Datum: 26.05.2007 21:08
 
100_5626.jpg
24.5. - prve cervene ceresne grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 12.06.2018 16:03
     

    Spike, máme jich také málo (nebyly včely), ale jak říkáš - tmavé, velké a křupou, ale chrupky to asi nejsou. nevím, co je to za odrůdu. Je to prastará třešeň, minimálně 60 let. nebývá ani moc červivá a plody moc dobré.

    To, co říkáš, jak vám jí likvidují cizí, to se děje na Třešňovce. Tam jsou panelákoví lidi, jak blbí. Odlamují celé větve a stromy, které jsou také přestárlé, umírají. Žerou to nezralé, pak snědené nedonesou ani domů, takže v tomto období je to tam samý podpapírák angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čerešne

     
     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 15.06.2018 20:47
     



    jaja99 napsal(a):

    Já všecno ovoce miluju nezralé, broskve miluju ty úplně tvrdé stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, kyselá jablka, bledý meloun.

    To jsi stejně praštěná jako můj manžel stydlin smiley , já to nechápu, vždyť to nemá žádnou (dobrou) chuť grinning smiley winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 15.06.2018 22:06
     

    Je to kyselé, osvěžující mls smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 08:35
     

    Mám to úplně stejně jako Jája a Ivikův praštěný manžel winking smiley grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 10:49
     

    Před chvílí jsem se s kamarádkou dohadovala, proč se říká-nepij na třešně. Já to znám s dovětkem- bude ti blbě. Ona v tom viděla nějaký vyšší význam. Po třešních ani nějakou dobu žízeň nemám, ale když pak jo, tak se napiju a nic mi není. Lidi s citlivějším zažíváním mají zřejmě břichabol. Co myslíte, má to jiný význam? smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 10:54
     

    Piju i na ty nezralý a nic mi není:-), o nějakém zrychleném kroku nemluvě.

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 11:06
     

    Taky jsem to slýchala jako dítě. Jako Jaja. Žádný problém. A myslím, že to už brzy tak velký problém pro děti nebude. Narvat se třešněmi, bude pro většinu skoro neznámý pojem....Třešňovky mizí i na vsi. Tady jich bylo v okolí několik. Už tam stojí domky. Jedna lokalita se dokonce jmenuje Třešňovka.

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 11:21
     

    Ony jsou ty děti narvaný čokoládou a buhví čím, takže narvat se třešněmi jako jsme to dělávali my je ani nenapadne.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 11:28
     



    jaja99 napsal(a):

    Já všecno ovoce miluju nezralé, broskve miluju ty úplně tvrdé stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, kyselá jablka, bledý meloun.

    Jájo, asi ti něco chybí v těle. Myslím, že nezralé ovoce je mnohem hůř stravitelné a některé v této formě snad obsahuje i nějaké lehce jedovaté látky.

    Já mám ráda vyzrálé ovoce, ale ne přezrálé. Prostě tak akorát. Přezrálý banán, meloun, ale i ty třešně, mě už fakt nelákají.

     

    A k tomu pití na třešně - ono to asi pak dost bobtná a kvasí. Ale vadí to asi jak komu a taky záleží na kvantu snězeného ovoce a vypité vody. Já mám (klepy klep) vnitřnosti docela odolné. Sice mi to pak v břiše bublá, ale pak se to samo usadí a žádné následky v pdobě běhání na WC se nekonají.

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 11:37
     

    Já obecně netíhnu k sladké chuti, to už musí být a nebo to jím ze slušnosti, nic mi to neříká. To je zajímavé a banány jsou vyjímka ty mám ráda když hnědnou :-)

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 12:32
     

    Tak čtu, že jsme tady většinou holky s dobrým trávením thumbs down A regi, máš pravdu, že dneska se děti ani neohnou pro jahodu, natož aby si natrhaly třešně, aspoň ty moje vnoučata eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 13:04
     

    Pinko, nejen s dobrým trávením. Myslím, že naše generace, možná trochu ještě naše děti, ale ty už tolik ne, i se slušnou imunitou. Nikdo se s námi tak nemazal a stále nás neudržoval v čistotě. eye rolling smiley A asi i stresu bylo mnohem méně.

    Když jsme u třešní, vzpomněla jsem si na takovou příhodu z dětství. Jako dítě jsem jezdívala s rodiči občas na neděli, soboty byly pracovní, k babičce ze strany mé mámy. Už snad v důchodu nebo těsně před chodívala pracovat do drůbežárny. To měli hned za zahradou baráku. Veliké oplocené prostranství s halami pro slepice, které ale chodily ven. Tam byly tři obří třešně.U nich žebříky. Klíče od branky drůbežárny byly pod tvrdou kontrolou, aby nedocházelo k nekontrolovanému přecpávání třešněmi. Branka nebyla překážka, lezly jsme tam se setřenicemi přes kliku. Jen se přehoupla noha. Ta mi jednou ujela po klice a rozervala jsem si kus stehna o rezavý drát.Možná tam bylo i nějaké to slepičí ho... grinning smiley Samožejmě to nebyl důvod trestnou výpravu ukončit. Vrátily jsme se z hraní až někdy navečer před odjezdem domů. To mě převlékli do cestovního slušného odění a při tom se přišlo na tu ránu.Otec i matka byli doktoři. Nastala polemika stran nějaké dezinfekce a případného šití. Otec byl rozumější, vzhledem k uplynulé době by už věc tak nějak ponechal.Máma trvala na ošetření. Strčili mě do vany, ránu pomydlili a tak nějak orvali kartáčkem. Pak mi to polili nějakou kořalkou, co byla v dosahu. Na závěr jsem dostala na zadek. Šití se nekonalo, nebyl čas, už jel autobus a navíc by se muselo někam do špitálu. Srostlo bez problémů a zánětů. Jen to chvíli déle trvalo. Asi by to nějaký ten steh sneslo. eye rolling smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (16.06.2018 13:05)
     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 13:10
     

    JJ tak nějak, nemazali se s námi a bylo to jen k dobrému.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 14:22
     



    jaja99 napsal(a):

    JJ tak nějak, nemazali se s námi a bylo to jen k dobrému.

    Jasně,že jo.Ovoce jsme jedli přímo ze stromu,žádný omývání a mrkev se vyrvala a trochu otřela a už se jedlo.Nic nám nebylo. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 16.06.2018 14:26
     



    cancourek napsal(a):

    Mám to úplně stejně jako Jája a Ivikův praštěný manžel winking smiley grinning smiley mls smiley

    U nás to fungovalo tak, že jsem kousla do jablka a zahlásila, že je kyselé a předala ho dál grinning smiley To co pro mě není dobré, jemu chutná. A ta málo zralá, nebo spíše nezralá, brrrrr grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.