čtvrtek 28. března, 16:23 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: evelina
Status:

Čerešne

Datum: 26.05.2007 21:08
 
100_5626.jpg
24.5. - prve cervene ceresne grinning smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 5 z 7
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 07.06.2018 18:56
     

    Alenko s velikostí to je stejné u nás... sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čerešne

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 07.06.2018 21:48
     

    My máme málo třešní. Bohatě strom kvetl, ale z neznámého důvodu nebyly včely. Plody jsou o trošku menší než obvykle, ale docela slušné. Jenže je jich málo sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 07.06.2018 21:53
     

    třešni jsme sázeli předloni, koupili jsme tu nejranější. Letos měla docela dost třešní na ochutnání. Byli krásně velké a tmavé.....už nejsou. Vybrali jsme fakt dobře,jsem spokojená.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 08.06.2018 15:35
     

    Vylezla jsem na rovnou střechu přístavby, odkud se dobře trhají třešně z vyšších pater stromu. Jenže letos nastal problém - voda se do špičky stromu prostě nedostane, spotřebují ji nižší větve. Takže ty třešně, které vždycky zrály první a byly úplně černé, zatímco ty dole teprve dozrávaly, jsou teď růžové a menší, než ty dole. thumbs up

    No a dole mi je asi někdo očesal. On není problém se tam z ulice dostat. Některé větve jsou už bez plodů, ikdyž je nikdo z rodiny netrhal, protože teprve teď dozrávají. Asi letos sotva ochutnám. Jiné roky jsem toho trhala plné košíky a rozdávala to celé široké rodině a známým. sad smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Čerešne

    Datum: 08.06.2018 21:18
     

    Spike to zamrzí sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 08.06.2018 22:38
     
    34817411_10210008322238838_6747499003333574656_n.jpg

    Ale urodili se třešňoví chlapečci. smoking smiley love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 09.06.2018 19:58
     

    A ty je tedy vzrušuješ grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 11.06.2018 08:34
     
    34817411_10210008322238838_6747499003333574656_n.jpg

    Nééé, na stromě je ta třešnička vlastně obráceně, visí na stopce a visí tedy vše. grinning smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 11.06.2018 08:49
     

    hlavně, že pevně visí winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 11.06.2018 10:43
     
    dscf5865o.jpg
    Další fotografie:

    Už mi taky zrají.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 11.06.2018 14:19
     

    Asi si letos třešní nijak výrazně neužiju. Trhala jsem jich vždycky několik kbelíků najednou a pak to rozvážela příbuzným a známým. Teď natrhám sotva misku.

    Včera mi posílala sousedka sms, jestli si jejich děti mohou u nás natrhat třešně (chodí sem na ně každoročně, mívám jich vždycky až až), ale tentokrát tam na rozdávání není. Snad jestli dozrajou po dešti i ty ve vrcholku stromu (ale tam ať si vyleze ta mládež pod dozorem svých rodičů). Strom máme u plotu, takže vše, co přesahuje na ulici, je orvané ještě nedozrálé. A tentokrát mám dojem, že si někdo vlezl i na zahradu, protože na dosažitelných větvích není skoro nic a leccos napadané na zemi, jak to rychle rvali.

    Teď jsem si trochu natrhala já, ale mnohé nejsou ještě dobré, potřebují ještě dozrát. Musejí být opravdu až tmavorudé, aby byly chutné, jinak jsou trpké. Musím to brát z té lepší stránky - nebudu mít práci se zpracováním. Ono odpeckovávat 1-2 velké kbelíky třešní není žádná prdel.

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 11.06.2018 14:47
     

    Věrko vidíš, a já miluju ty nezralé, jak zesládnou už to není nic pro mě:-), obcházím třešeň a trhám ty marůžovělé jen se maloučko vybarví mls smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 12.06.2018 08:00
     

    Nezralé nerada a psi mi po nezralých blijí. Také jich moc nemáme, i když narostly normální velikosti, ačkoli u nás opravdu měsíc nepršelo. Teď je musíme rychle očesat, protože po dešti začnou praskat a hnít.

     
  • Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 12.06.2018 08:05
     

    Já všecno ovoce miluju nezralé, broskve miluju ty úplně tvrdé stydlin smiley stydlin smiley stydlin smiley, kyselá jablka, bledý meloun.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čerešne

    Datum: 12.06.2018 10:47
     

    Já nemám ráda třešně, co po dozrání měknou a jsou jen sladké, bez pikantní příchuti. Ta moje třešeň má plody tvrdé a dokud nejsou tmavě rudě, nejsou vůbec k jídlu. Což bohužel kolemjdoucí nechápou a trhají je moc brzy (na pohled vypadají už pěkně, tak to láká, ale soused měl třešeň, která měla plody dost sladké a barvu jen lehce narůžovělou). Asi si na nich ani nepochutnají, ale plody nemají šanci dozrát. A bohužel mám taky hodně nahnilých, což je divné, když bylo pořád sucho.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.