čtvrtek 25. dubna, 13:22 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 14.10.2023 18:58
     

    Manco, líbí se mi. Ať to roste, vypadají, že to má kvetoucí puky, tohle už by mělo vykvést. Moc už toho nemají, ani se nedivím. Vloni jsem kupovala touhle dobou Ice Frosted - měla 2 listy a puk, kvetla z jara jak divá. Mimo Ž. nikde zatím výběr není, Spomyšl toho má taky proti loňsku polovinu. Třeba něco bude v květinkách, ale asi za vyšší peníz.

    Včera jsem zjistila, že některé mám obalené mšicemi. Máme sucho a nezalévám, obrala jsem rukavicemi, doufám v ochlazení a snad i vodu, i když předpověď není pro naši polohu na srážky příznivá.

     

    Tak oprava, mrkla jsem na Spomyšl, nabídka přibyla. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil alenak (14.10.2023 19:30)
     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.10.2023 19:44
     
    dsc07481.jpg
    Další fotografie:

    Ice roses Rose - jedna v květníku připravená na zimu a kvetení, druhá v zemi - té se daří trochu více a je o rok mladší, jsem si původně myslela kvůli tmavým květům (nebyla usazená), že mám záměnu, tak jsem ji koupila znovu... eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (17.10.2023 19:51)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 17.10.2023 21:16
     

    Čemeřice si u nás žijí svůj vlastní život bez jakékoliv péče, samo, mám jen klasiku prastarou a jejich semenáče a smrdutou, rozšiřovat nebudu. Včera jsem náhodou šla kolem a listy jsou ve zdraví v suchopáru přežité, zelené, nedívala jsem se pod ně.

    Přeju všem ať nové přírůstky radost dělají flower smiley flower smiley flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (18.10.2023 21:46)
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.10.2023 08:54
     

    Manco, vypadají dobře. Hlavně je neutop. A ať rostou. Aleno, máš ji hezky upravenou.Taky jsem nějaké mšice objevila. angry smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.10.2023 19:12
     
    dsc04510.jpg

    Elo, jj. je to k neuvěření, co ty obyč orientálky klopící vydrží. Jak u tebe, bez péče. V takovém suchu pod vajgéliemi, za celý rok nezalité a oni jsou zelené, sice listy svěšené, ale zdravé. Jakmile zaprší, tak se vzpamatují,alespoň doufám. Možná i tím suchem kvetou. Známý mi vypravoval, jak orientálky zalévá a opečovává a oni nekvetou. Možná tj. tím zaléváním, sucho přes léto jim neubližuje, právě naopak. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.10.2023 21:55
     
    dsc07804.jpg
    Další fotografie:

    U nás si opravdu žijí zcela svým životem, kapku vody krom z nebe nedostanou. Nooo ... někdy zjara je moždá "odrbu" od špatných listů ... poslední foto je na trestní oznámení za týrání květin (dokopala jsem se nakonec a vysvobodila je), semenáče jsou každý jiný, mraky jsem jich už rozdala. Opravdu se jim líbí tam kde jsou, od jara přistíněny švestkami .. o tahle je lépe nepečovat.

    Tohle je jen zlomek čemeřičoviště ... ale opravdu nemám žádné šlechtěné, tohle jsou pradávné od kdysi, kdy můj táta od kohosi dostal a já jen nechávám žít.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (18.10.2023 21:57)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 20.10.2023 12:30
     

    Musím říct, že jak mi několik těch "šlechtěnců" neprosperovalo a "umřely", tak jsem od té doby v klidu a neobjednávám nic. Prostě budou ty obyč, těm se tam naopak ve stínu stromů daří neuvěřitelně a stále se množí semeny, takže i barvy jsou zajímavý mix. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 20.10.2023 12:31
     

    U nás úplně stejně, včetně "hnusných" listů občas...


    Štve mě, že si člověk tolik neužije krásu květů, protože víc klopí, než ty šlechtěné, ale zase je to úplná záplava. thumbs down

    babkaela napsal(a):

    U nás si opravdu žijí zcela svým životem, kapku vody krom z nebe nedostanou. Nooo ... někdy zjara je moždá "odrbu" od špatných listů ... poslední foto je na trestní oznámení za týrání květin (dokopala jsem se nakonec a vysvobodila je), semenáče jsou každý jiný, mraky jsem jich už rozdala. Opravdu se jim líbí tam kde jsou, od jara přistíněny švestkami .. o tahle je lépe nepečovat.

    Tohle je jen zlomek čemeřičoviště ... ale opravdu nemám žádné šlechtěné, tohle jsou pradávné od kdysi, kdy můj táta od kohosi dostal a já jen nechávám žít.

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 23.10.2023 22:49
     

    Krásný jsou i ty nešlechtěné. A jak jsem už několikrát psala je to nemoc. Dneska jsem si užívala její příznaky. O víkendu mě dědek zaúkoloval ať dovezu od Starkla nějakou pnoucí růží na pokrytí uhynulé borovice.Nejlépe ramblera. To se i povedlo, sehnala jsem Perennial Blue. Dokonce se slušnou slevou. Člověk má ušetřené peníze investovat grinning smiley , tak jsem se poohlédla, co by se mi třeba líbilo.U Starkla nic. Čemeřice nějaké zvláštní nebral letos. V Hortisu jsem objevila asi tři ze šlechtění ViV.[vivhelleborus.com] Vynačují se tím, že začínjí kvést skutečně velice brzy. Jednu doma mám. Viktorii.Dumala jsem nad bílou plnokvětou.Amalia. Nakonec jsem ji nevzala. Jen jsem dorazila domů, ještě jsem prolezla nějaké stránky a usoudila jsem, že jsem ji měla vzít. Takže jsem dnes vyrazila. Někdy po desáté, abych měla časovou rezervu, Na půl druhou jsem byla objednaná na onkologii na uzavření výsledků kontrolního kolečka. Už cestou tam mi bylo divný, že na výjezdu z Kolína se tvoří dlouhá fronta. Co je ten nedokonalý obchvat, je to normálně přece jen lepší. Naprosto jsem se zděsila, když jsem se dostala na hlavní silnici na Havlíčkův Brod. Tam byla několikakilometrová fronta v protisměru. Moc jsem neměla kam uhnout a potřebovala jsem tu čemeřici. eye rolling smiley Samozřejmě jak stále odmítám chytrý mobil, nemohla jsem si nic nahledat. Tablet jsem na těch pár kilometrů nebrala. Takže jsem musela potupně zavolat dětem, vyslechla jsem samozřejmě fůru poučných keců, aby mi bylo sděleno, že je na obchvatu obrovská bouračka s vrtulníky. To už jsem se začala potit, časový limit se stával těsnějším. Umím ještě cestu druhou stranou přes Týnec, jenže tam byl dlouho nefunkční most a příjezd do Kolína touhle stranou není, před barákem a dál se už půl roku kope kanalizace. Takže jsem znovu musela volat SOS kudy vlastně musím jet. Mapu jsem samozřejmě taky nebrala. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se dohrabala domů po půl jedné. Ale čemeřici mám. love smiley grinning smiley Je to nemoc.

    Zítra dodám foto.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 24.10.2023 08:43
     

    Regi, doufám, že Ti všechno dobře dopadlo a fandím Ti s tou čemeřicí. Myslela jsem, že takový blázen jsem jenom já.

    Jeden den jsem na sebe přisná, že to nepotřebuju, a druhý den tam letím těsně před zavíračkou, zpocená hrůzou, jestli to náhodou neprodali. winking smiley grinning smiley tongue sticking out smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 24.10.2023 18:29
     
    20231024_125029293_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Anavi, dopadlo to snad dobře. Co se kontrolovalo, je v pořádku. love smiley

    A zdokumentovala jsem čemeřici. Vypadá jako český výpěstek ale firmu nejde dohledat. Kultivar kupodivu ano.Holub, který dodává k Žižkům to nebude. Nemá je v nabídce. Rostlina je pěkně rozrostlá,, zdravá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 24.10.2023 23:29
     

    thumbs down grinning smileyzvládla jsi to dobře, ať kráska roste. grinning smiley

    Trochu jsem pátrala a přijde mi, že to jsou ze Slovácké trvalky Bartůškovi, není to 100%.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 25.10.2023 08:03
     

    Regi, ty jsi prostě hvězda love smiley thumbs down .

    Já naštěstí už nikam nejezdím (autem ani náhodou), netrápí mne, že jsem někde něco nechala, občas se mi zasteskne, že jsem nevyužila nabídku od někoho z přebytků rostlin, ale jsem opravdu víc než lenošná a kam s tím, že. A takové cestovní martýrium po vlastní ose, ani náhodou.

    Doufám, že onko dopadlo na jedničku flower smiley flower smiley .

    Alenko, jsi super pátrač thumbs down .

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.11.2023 17:18
     
    dsc07618.jpg
    Další fotografie:

    Příznivci čemeřic, začíná nám sezóna. smiling smiley

    Nový, drobnější typ, Monte Christo, vypadá čile. Loňský Camelot a Marlon, budou čilejší než Maestro, který jsem měla v příznivých letech na vánoční stůl. Nastávající ochlazení jim snad prospěje. winking smiley

    Kterápak vyhraje prvním květem? Dostane pochvalu. grinning smiley

    Máte někdo ranější kvetení?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (10.11.2023 17:24)
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.11.2023 22:18
     
    20231111_081026891_ios (2).jpg

    Aleno, tentokrát jsi naprosto v čele pelotonu. Tady jen Viktoria. Ta je hodně časná.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (11.11.2023 09:27)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.