čtvrtek 25. dubna, 02:44 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 00:19
     

    Docela mě překvapilo, že mají Bianco v nabídce. Letos zatím u Němců není a Žižkom ji taky vyřadili a nedodali. Ale nemám ji a neznám, dala jsem tenkrát přednost White. Počkám si na jednu bílou serie Marble. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 07:45
     

    včera mladí vyryli tři sazenice- ale už asi 30 cm keříky čemeřice. jednu jsem poslala mamce od Erika a dvě jsou v kýblu - ve vodě . je to ta, co je prskaná a klopí spinning smiley sticking its tongue out. uvidím - asi si je vezme ještě sousedka. .

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 08:37
     

    Kaaj, tu jsem kdysi vezla od tebe i s balem hlíny. Už je pořádná. A průvodčí mi chtěl pomoct s taškou a pomalu se lek a ptal se, co v tý tašce vezu. grinning smiley

    Manco, z Brožan mi asi před třemi dny přišla Frosty, jinde není, ještě jsem od nich nebrala. Co přišlo je i logicky k ceně menší než od Žižků. Ale zas tak úplně špatný to není. Sice jen dva listy ale docela silný a květník dobře prokořeněný. Rostliny byly dost mokré. Vzhledem k velikosti při sázení fakt dávej pozor na utopení. Doslova to k tomu svádí.Odkud to mají se mi vypátrat nepovedlo. Od Holuba to nebude. Co mě ještě překvapilo byla barva listů. Vypadalo to jakoby byly delší čas v nějalém tmavším prostředí. Teď na světle už víc zelenají. Přitom jsem objednala a snad během 4 dnů byly rostliny tady.I kvůli tomu je do zasazení nechám pár dnů ve stínu, abych je rovnou nevrhla na slunce.

    Tak ať to roste.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 18.09.2023 10:15
     

    Děvčata, at´ vám pěkně rostou, já bych se taky ráda nakazila, ale mě prostě nejdou sad smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:02
     

    Díky, něco se ovlivnit dá, něco ne...sucho jim asi tolik nevadí, taky mi některé lety odešly....stále se učím poznávat....

    Gabčo, máš v plánu něco přikupovat? Má je p. Ž. letos moc pěkné, alespoň co jsem brala. Vzala jsem na pokus Liaru, jestli to tady dá...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:08
     

    Já jsem dneska zjistila, že mám dvě, z jarního nákupu. Stáří se hlási, nevím kolik jstem jich kupovala angry smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:17
     

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:56
     



    alenak napsal(a):

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

    Ty dvě ano grinning smiley, jo na obecním mají poupata

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 20:58
     

    Alenko, nebyla jsem tam, ale nechala jsem si přivézt Abby. Nevěděla jsem kterou a žlutou nemám.

    Z loňska jsem si jednu utopila a ulila, myslím. Musím dát pozor.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 22.09.2023 21:21
     

    Abby jsem měla taky v ruce, líbila se mi. Tak ať roste a děláí radost. Rozhodlo pro ne, že chce více stínu a je tam obsazeno grinning smiley . Kvůli Laiře musely být přesuny. winking smiley Mám dojem, že teď je vhodný čas na sázení, tak jsem pospíchala, ať jsou v zemi. Příroda je chytrá, fakt koncem srpna se objevovalo první pučení, jak to poznají, že se mají probrat. A to ještě byly horka. eye popping smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 26.09.2023 21:48
     

    Manco, jsem zvědavá.... máš už doma čemeřice? winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 26.09.2023 22:04
     

    Nemám. Přišel email, že budou posílat od 2.10. a cosi o dodavatelích cibulovin, tak jsem nepochopila, jestli přijde část, nebo všechno. Si to ještě jednou přečtu asi. No jedny tulipány jsem tam přidala.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 30.09.2023 15:04
     
    img_20230929_160216.jpg



    alenak napsal(a):

    Kordul, no a přežily a jsou OK?

    Dvě přežily a jedna smrdutá. Ale tty letité u potůčku se pěkně rozrostly, tady alespoň listy

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.10.2023 19:00
     
    received_1392952841286582.jpeg

    Odolala jsem

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 05.10.2023 22:08
     
    img_20231013_165313.jpg
    Další fotografie:

    Čemeřice jsou doma, zítra vyfotím. Brožany nabízí ekologické balení za příplatek a vřele doporučuji. Žádná izolepa, igelity, šlo snadno otevřít krabici i bez nůžek. Příště ani ne kvůli ekologii, jako spíš snadné manipulaci thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (14.10.2023 00:13)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.