pátek 26. dubna, 01:07 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36
 
dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 11:41
     

    Gabco, Ice se určitě bude dařit líp. Tyhle německý kultivary jsou celkem největší jistota. Ale zase vypadají tak nějak dost podobně.Ty různý plnokvětý vypadají krásně ale jistota je to už menší. Výhoda je, že nezajdou jako rostlina většinou. Jen uteče jedno kvetení.A pokud už jsou víc nakvetlé, tak větší mrazy dost často zničí kvetení. Orientálky mají víc zbarvení ale jsou pozdější.

     
  • Autor: Reklama

    Re: čemeřice - helleborus

     
     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 15:00
     
    20240209_113459410_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Něco už se tu taky klube. Na dvojce Cinnamone Snow. Už by byl větší ale hrozně ho předloni zdavastovaly mšice.Pak Pink Frost a na čtyřce má hodně nasazeno Maestro si myslím.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 15:22
     

    Kiko, paráda. thumbs down Jsi trochu napřed. Bennotta byla trochu opálená mrazem, přibržděná, ale něco bude, má hodně vprostřed. Nebyla chráněna, to už jsem nestihla. Jak vykvete Liara, tak ti ji vyfotím, vypadá nadějně. To jsem se ji bála vzít.

    Regino, thumbs down zajímavé je, že u mne Pink Frost je vždy poslední, která nakvétá. Šla jsem holky fotit, došla baterie...

    Gabčo, ono není na škodu mít více kultivarů. Každý rok je jiný a když je mix, tak vždy pak něco vyjde. Holt přírodě naštěstí neporučíme. smiling smiley

    Frosted rose - přijde mi, že tj. pozdnější nakvétání. Z ICe zase má jiné listí, takové krtčí hromádky grinning smiley . To samé je Rosado, co jsme kupovaly s Reginou vloni na jaře. Taky to bude pozdní čemeřice, teprve se tu probírá. Jak u tebe Regi vypadá? Proto si myslím, že je dobré mix. Pak by něco určitě mělo vyjít. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 19:33
     

    Rosado je zatím u mě taky v začátcích.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 20:34
     

    Gabčo, napadlo mě, že když pojedeš k Ž. podívej se na Camelot. Je moc líbivý, okumilý grinning smiley po celou dobu kvetení, ranější a listy dělají "krtičáky". Třeba máš místo u verandy a mohl do země, ke vchodu. To jsem našeptávačka... grinning smiley

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 09.02.2024 21:08
     

    Regino, paráda!! Ta první je která?

    Alenko, na Liaru se těším.

    Gabčo, tak White chválím. A doporučuju i některé ty tmavé kultivary. Nejde mi poslat reálná barva, ale jsou úžasné, tmavé a sametové, furt je okukuju.

     

    Mně vloni hodně zdevastovaly mšice čemeřice pod šeříkem, ty se probírají pomalu a nejvíc to odnesla Shooting Star.

    PinkFrost vloni byl taky poslední, teď už tam něco chystá, ale asi si zase dá načas.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.02.2024 18:38
     
    8f2481a5-337e-4914-98de-74328ecf1e53.jpg
    Další fotografie:

    Regi, paráda,. thumbs down

    Já musím říct, že mám vcelku liosty u čemeřic krásný po celý rok. něco málo jsem vystříhala, ale ani by nebylo některých třeba.

    Vyčistila jsem záhony od listí, ale obávám se, když by přišel nějaký velký mrazík, jestli jsem se neunáhlila. Ale samo je to bez listí hezčí. grinning smiley

    Pár fotek čemeřic a jeden brambořík k tomu. flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.02.2024 18:41
     
    423036651_1360776604802156_2690281062660220140_n.jpg
    Další fotografie:

    A ještě dvě, na které se už můžu těšit. Victoria a Double White.

    Včera dorazily známé, dělaly jsme společnou objednávku. Tak si je pojedu v týdnu vyzvednout.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.02.2024 19:27
     
    dsc07807.jpg

    Gabi, nádherné jsou. Kde dělala objednávku, ze zvědavosti.... grinning smiley To na 1ní foto máš Red? Hodně ho všude chválí, jak roste. Listí Ice je moc pěkné. Merlin si v květníku lebedí, sluší mu to tam. Ať rostou. thumbs down

    Připravená Ice White.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.02.2024 19:35
     

    Alenko, ICE White je krásná a obalená poupaty.👌 Mám na ni taky zálusk.

    Na té fotce je právě ta Victoria, ten detail květu a na té mix fotce ta vlevo.

    Známá objednává u Kroupové Libuše na Fb. Květiny na prodej má ta skupina název. Má tam krásně kytky, velké, ale taky dost drahé. Asi cena odpovídá kvalitě, protože si i tak u ní objednává spousta lidí. Ale já mám zase radost, když koupím menší za menší peníz. Žižkova má ceny čemeřic bezkonkurenční. Teda když můžu porovnat. Ale je fakt, že tyhle jsou o něco větší a vždy s květy.

     
  • Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 10.02.2024 22:06
     

    Hezky se to všude rýsuje. thumbs down

    Gabco, koukala jsem na tu Kroupovou. Nabízí i výstavní cymbidia.Ceny nejsou nízké ale když porovnám třeba s Hornbachem nebo OBI, tak to není taková hrůza vzhledem k tomu jaké má kultivary.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.02.2024 12:47
     
    img_20240213_093845.jpg
    Další fotografie:

    Z nových mi první rozkvetl Joker. V květináči malinká Malory má podobnou barvu. Na druhé je semenáč od puntíkaté, roztomilá.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.02.2024 13:03
     

    Semenáč máš boží. Je vidět, jak je chráněný, prospívá to. Joker má nasazeno pěkně. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.02.2024 16:28
     
    img_20240213_153007.jpg

    Nic moc kveteni

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: čemeřice - helleborus

    Datum: 13.02.2024 20:13
     

    Kordul, neboj, bude, tyhle furt tlačí poupata. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.