úterý 4. října, 15:38 Svátek má František
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 16:36

dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: alenak

Re: čemeřice - helleborus

Datum: 05.03.2022 15:45

dsc02059.jpg
    Další fotografie:

Byl jste někdo dnes ve Ctěnicích na pokuk?

Čemeřice mrazy přežily, sice jsem to nevydržela a pár jich přikryla krabicí, i když stejně ráno vypadaly hrozně, dostaly i vodu.

Sho. S., Emma , Merlin v květináči

• Autor: Reklama

• Status: expert

Datum: 05.03.2022 20:40

Aleno, nebyla jsem. Některé čemeřice už mi přes den vstaly, jiné ještě leží jak mrchy. Nejlíp vypadají ty pozdnější i když jsou už ostříhané.

• Autor: gabca

Datum: 05.03.2022 20:44

Alenko, čemeřice máš parádní. 👌

Regi, moje taky leží na zemi, doufám, že se zvetí. Ale bylo tady skoro -9 °C 🤔 Ničím jsem nezakrývala

Datum: 05.03.2022 21:02

Díky. smiling smiley

Tady bylo -8st., Myslím, že i pomohlo zalití vodou. No ty pozdní jsou u mě taky OK. ICE mi přišly , že mrazy jim nic nedělaly, taky jsou pozdnější. Ještě nás podle předpovědi čeká příští týden - st. ....

• Autor: kordula

Datum: 06.03.2022 17:33

img_20220306_163110.jpg

Takhle vypadá čemeřice u nás

Datum: 06.03.2022 18:47

Kordul, mám to taky takhle u orientálek.

Regino, jsem naštvaná, no z podzimních pokupů u Žižky, i přes popsání květníku a cedulky tak ICE Rose opět nemám, tmavé stvoly a poupata... sad smiley

• Status: expert

Datum: 06.03.2022 21:21

Kordulko, buď ráda, že jsou mrňavý, Aspoň nemusíš koukat na to jak leží jako hadry. Měsíc teplo a pak přijde tohle. Je to k nasr...

Aleno, já pokud ještě bylo trochu normální počasí možná tu Rose objevila. Nic moc ale nedělá. To ty tmavý jsou životnější.Jestli bude hodně tmavá, hezky vypadaj se žlutou, tak to vymysli někde jako kombinaci. A Rose kupovat jen s květem. Holub ty záměny prostě má. Stejně ještě nějaký přikoupíš, tak nad tím nesmutni.Hlavně aby rostla.

Datum: 06.03.2022 21:54

nj. nejde o život grinning smiley , vypadá to opět na Red. Jak píšeš, ty tmavé drží i v mrazech, tyhle nové se ani puky neválely a neměla krabici, nic. Měla jsem lufta o Anču, tu jsem přiklopila kyblem, ale vždy se oklepala, tak to snad dá. Kupodivu se vždy vzchopila nejdřív Emma, jsou to testy ty mrazy. winking smiley

• Autor: gabca

Datum: 09.03.2022 15:58

Tak jsem smutná. sad smiley

Nejspíš mi zmrzly všechny tři čemeřice, respekt. poupata. Byla jsem se dnes podívat a jsou jak hadr. confused smiley

Njn, bylo tady až mínus 9.

• Autor: Manca
    Status:

Datum: 09.03.2022 18:01

img_20220308_110840.jpg

Nemám ostříhané, čekala jsem po mrazech. Asi to tu bylo lepší, i ta v květináči se nakonec zvedla.

• Autor: Anavi

Datum: 10.03.2022 08:17

ještě to nevzdávej, třeba se vzchopí...

gabca napsal(a):

Tak jsem smutná. sad smiley

Nejspíš mi zmrzly všechny tři čemeřice, respekt. poupata. Byla jsem se dnes podívat a jsou jak hadr. confused smiley

Njn, bylo tady až mínus 9.

• Autor: Missi

Datum: 10.03.2022 14:32

a.jpg
    Další fotografie:

Mohu poprosit zdejší znalkyně o jména? Předem díky.

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 10.03.2022 16:05

20220225_125507.jpg
    Další fotografie:

Ahoj, mám náročné období, tak jsem nestíhala ani dočítat.

Ve Ctěnicích jsem bohužel nebyla, měla jsem jinou akci, ale mrzí mě to, ráda bych se tam někdy na tu čemeřicovou sobotu podívala.

Missi, bohužel tyhle nemám ,tak neporadím. Ale máš moc krásné.

Já ještě čekám na jednu, co má být anemonkovitá, vloni nekvetla a zatím má jen poupata, tak jsem na ni zvědavá.

Aleno, posílám na pokuk moji Rose, taky z podzima od Žižků. A už ti vykvetla? Mně právě poupata a stonky přišly docela tmavé, i když o něco světlejší než Red, ale po rozvití je výrazně světlejší.

Tahle fotka je tedy před mrazy, teď mi teda bojují, jsou svěšené, ale doufám, že se zvetí.

Další Brunello, Red a White. To Brunello je o malilinkato tmavší než Red

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Kika (10.03.2022 16:13)

Datum: 10.03.2022 17:47

Missi nemám tyto kultivary, bohužel. Přijde mi, že to máš všechny orientálky, druhá mi připadá Sally, nějaké odrůdy Picotte, až mrkne Regina, zda nepoznává, všechny jsou krásné, tak jak se jmenují ...... winking smiley

Kiko díky. To jsem zvědavá, co to bude. Dnes je díky větru pěkná zima a nic se v růstu nehýbe. Mně ještě nekvetou a teď jsem přišla ze zahrady vyfoukaná, dávala jsem na některé krabice, hlásí -5 a vidím na nich, jak se některé nemůžou vzchopit. Povadlé mrazy, nepřikrývala jsem a nechala na přírodě, to se nedá vše přikrýt. Překvapuje mne Emma a Anča, obě se drží velmi dobře. Ice to taky zvládají. Moje podzimní ještě nekvetou, pouze White. Rose, i ostatní, máš moc pěkné a Brunello vypadá fakt dobře, jak dávám přednost světlým.... M.Lemonnier nemám, ještě prý nepřišly,(asi 2há várka) tak uvidím. smiling smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alenak (10.03.2022 21:01)

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Půjčky, úvěry a hypotéky Jídlo jako národní vlajka

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 199

Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, když vidím v televizi ty spousty reklam ( jak lehce, levně a radostně nám bankovní domy půjčí hned a na cokoliv) bere

Autor: jaja99 - 14.11.2007 20:47
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 43

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 11:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.