sobota 28. ledna, 10:20 Svátek má Otýlie
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: alenak
Status: expert

čemeřice - helleborus

Datum: 07.11.2021 15:36

dsc01644.jpg

tak jsem zjistila, že mi začíná po roce čemeřicí sezóna a dovolila jsem si otevřít nové okénko, neboť určitě se využije smiling smiley

jako první u mne vykukuje Maestro

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Anavi

Re: čemeřice - helleborus

Datum: 28.04.2022 07:27

Ano, podepisuji.. orsej je věčný. A kerhart taky. Ber je jako bylinky a buď ráda, že je tam máš. Zbavit se toho jsou hrozný nervy, takže já se s nimi učím žít. winking smiley grinning smiley Stejně tak s popencem v trávníku. Náhodou teď hezky fialově kvete. love smiley winking smiley

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2022 07:27)

• Autor: Reklama

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 28.04.2022 08:18

Máte krásné čemeřice.

U Manči i Kordul už pěkné trsy. thumbs down

Gabčo, tobě se také brzy rozjedou. A taky si myslím, že ta jedna není Anja Oudolf.

Aleno, lividus máš úžasný. A furt přemýšlím nad Ančou. Myslela jsem, že už ji nebudu potřebovat, když mám red a brunello, ale má trochu jinou barvu, viď? A celkově působí strašně hezky, vzdušně a elegantně. Tak jsi mi zase nasadila brouka do hlavy.. winking smiley

• Autor: kordula

Datum: 28.04.2022 08:31

Manca napsal(a):

No jo, orsej a bršlice. Těch se nedá zbavit ani zamulčováním. Bršlici jsem měla metr v zahrádce, když jsem dělala záhonky, a to jsem na podzim ryla. Možná jsem nevytahala všechno. Prý je zdravá 😉. Mně ale nevoní. A chutná králíkům. Čemeřice ti jsou krásné.

ona ta orsej zmizí, jsou tam i desítky orlíčků a jinách trvalek, jinak bych to vzala randapem a finýto, grinning smiley

• Autor: Manca
    Status:

Datum: 28.04.2022 08:36

Buď ráda za ten orlíček. Ten se mi líbí. Já tu mám tři, teď čtvrtý, ale semenáč jsem neviděla jediný. I jsem rozhodila semínka kupovaná. Přitom ho slimáci nežerou.

• Autor: kordula

Datum: 28.04.2022 08:51

Manca napsal(a):

Buď ráda za ten orlíček. Ten se mi líbí. Já tu mám tři, teď čtvrtý, ale semenáč jsem neviděla jediný. I jsem rozhodila semínka kupovaná. Přitom ho slimáci nežerou.

......Toho Ti vyreju kolik chceš, už začíná vylejzat pérák, ten jse vyryla a dám ho sem pod okna. O dochan jsem asi přišla, vůbec, ani nitečka se nezelená. Včera jsem prohlížela latnatky a asi vyreju nějakou domů, Uniqe a ještě jedna , vůbec nerostou a navíc, tyto sterilní moc nemusím. Tydle jsou letité, poměrně malé , silné větve,vypadají nevzhledně, ty snad nikdo neukradne . A s tou Limelight jsem se včera táhla asi zbytečně. J z Litomyšle, jako ty veliké co sem dávám a přesto roste úplně jinak, spíš vůbec, asi ji vadí ty větve smrků, vodu má.

• Autor: iriska

Datum: 28.04.2022 10:27

Už tu mám dlouho helleborus Niger christmas Carol. Teprve dnes jsem ho dala do země. A teď ať se ukáže

• Autor: gabca

Datum: 28.04.2022 19:40

dsc03776.jpg

winking smiley

• Autor: alenak

Datum: 28.04.2022 20:46

Kika napsal(a):

A furt přemýšlím nad Ančou. Myslela jsem, že už ji nebudu potřebovat, když mám red a brunello, ale má trochu jinou barvu, viď? A celkově působí strašně hezky, vzdušně a elegantně. Tak jsi mi zase nasadila brouka do hlavy.. winking smiley

Kiko, ona je jiná. Popsala jsi přesně - vzdušná, elegantní, pěkné velké květy.. Barva květů je moc pěkná, sametová, nedokážu to vyfotit. Je pravda, že to byl větší květník. Nikdy jsem po ní neprahla, říkala jsem si , krásná, ale tmavá. Ó jak jsem se mýlila. grinning smiley

Ale zase ji neznám usazenou, to má Regina. Třeba Merlin a Maestro jsou taky rozdílní. Maestro je taky vzdušnější, elegantnější, alespoň v zahradě, tak se mi jeví tady.

• Status: expert

Datum: 29.04.2022 05:32

Kiko, za Anču bych se přimlouvala. Je prostě jiná. Krásná je ta sametovost. květů, hlavně zpočátku kvetení. Na čemeřici se nakonec místo vždycky najde. Kvetou, když nikde nic není, tak se s ničím netlučou a nic je nezastiňuje co později naroste. smiling smiley

• Autor: Kika
    Status:

Datum: 29.04.2022 09:48

No tak jó, no. grinning smiley Přemluvily jste mě. Místo někde najdu. Tak už jen najít, kde ji budou na podzim prodávat. winking smiley

Datum: 30.04.2022 07:35

20220429_172258791_ios (2).jpg
    Další fotografie:

Kiko, nebudeš litovat. Na jedničce a dvojce je Anča s novým listím. Už není tolik vidět tvar ale tak barevné listí moc čemeřic nemá. Na trojce je Red. Ta má listí normálně zelené.

• Autor: alenak

Datum: 30.04.2022 20:05

dsc02882.jpg

Regino, ty listy u Anči, tj. nádhera. U mě se ještě žádný list neobjevil confused smiley stále prokvétá. Dnes jsem si všimla, jak mám obalenou mšicemi Emmu.

• Autor: gabca

Datum: 05.05.2022 17:22

dsc03858.jpg
    Další fotografie:

Čemeřice už pomalu barví květy do zelena, ale ještě pořád jsou to krasavice. thumbs down

Nejhezčí je teď Pink Frost.

Datum: 05.05.2022 18:12

Gabco, už jsi zadrápkovaná. grinning smiley Hezky ti rostou.

Aleno, mně třeba Pirouette taky nevypadá, že by měla udělat nové listy. Možná je to tím, jak jsou ze skleníků a vyživené, aby hodně kvetly, tak listy neudělají vůbec. Ale to mám docela obavy, aby zvládly. Na mšice pozor, nemívají je často a jak jsou takové dužnaté, hodně dlouho si toho člověk nevšimne a je pohroma. Já takhle vloni málem přišla o Skořicový sníh. Ještě i zjara vypadala mizerně. Teď konečně vyrazily nové listy.

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.