pátek 29. března, 08:11 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Canisterapie, vodící a asistenční psi

Datum: 03.12.2007 21:32
 
canisterapie.doc

Včera jsem viděla v TV pořad o chlapci se svalovou dystrofií, jak mu moc pomohl pejsek (lidé na něj posílali peníze) - pohybově i v komunikaci.

 

Máte někdo zkušenosti s canisterapií třeba ze svého okolí?

 

pár odkazů:

[www.moloss.cz]

[www.pes-pomuze.com]

[www.canisterapie.info]

[www.canisterapie.cz]

[www.psiprozivot.cz]

[www.ctasociace.cz]

[www.cantes.info]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (13.12.2007 21:48)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Elelka
    Status:

    Re: Canisterapie

    Datum: 04.12.2007 16:06
     

    Také vložím jeden odkaz:

    [www.beagle-jackrussel.cz]

    Paní chovatelka, od které máme našeho Kubu, se canisterapii věnuje, je to neuvěřitelné, ale canister. psem může být i beagle nebo Jack Russel.

    Právě Kubova maminka Aliska (Alise zo Suotempore) byla jejím prvním canister. psem. Na tomto odkazu (čtěte od konce), je popsáno, jak se s nimi pracuje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Canisterapie

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Canisterapie

    Datum: 04.12.2007 23:26
     
    Tak konkrétně toto ne..,ale máme tady vodícího psa...A když občas člověk ty dva pozoruje...tak zírá,co ten pes dokáže... thumbs down
     
  • Autor: Traged
    Status:

    Re: Canisterapie

    Datum: 05.12.2007 11:34
    Hodnocení fotografie "Canisterapie, vodící a asistenční psi": 5
    Hodnocení kategorie "Zdraví a krása": 5
     

    Lado, souhlasím! Párkrát u nás byli s takovým psem v práci. Káča na něj štěkala jako pominutá, a ten pes ani nehnul brvou!!!! thumbs down

    Na druhou stranu - ano, taky někdy zíráme, co náš pes dokáže grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ale to by bylo spíš do Antiterapie. Ach jo, náš Tedík, to je prostě terapeut od narození grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Canisterapie

    Datum: 05.12.2007 14:08
     
    Taky mě ten příběh v televizi zaujal. Už jsem viděla o takových psech několik pořadů a fakt maj pesani můj obdiv thumbs down
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Canisterapie

    Datum: 09.12.2007 22:52
     
    p1080347x.jpg
    Další fotografie:
    "Terapie" u nás doma winking smiley
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Canisterapie

    Datum: 13.12.2007 21:35
     
    p1010031.jpg
    Na popud Lady přidávám obrázek, který jsem vložila do galerie a kopíruju komentáře k němu.


    Dívka a pes
    Autor: Otazka
    Datum: 12.12.2007 14:55
    Obdivuju lidi, kteří dokážou připravit asistenčního či vodícího psa pro jeho práci.

    Komentáře a názory
    Autor: Keria
    Datum: 12.12.2007 15:15
    Hodnocení fotografie "Dívka a pes": 5
    Obdivujem vsetkych, ktori prijmu fakt, ze osud sa vie s nami obcas krute zahravat...a dokazu prijat skutocnost taku aka je..a napriek vsetkemu dokazat zit relativne plnohodnotny zivot... a dokonca mat rad zivot i ludi okolo ...
    Mala som tu cest stretnut zopar takych ludi - bolo sa co ucit od nich...

    Autor: Otazka
    Datum: 12.12.2007 15:43
    Keria, moc hezky jsi to napsala.

    Autor: Natasha
    Datum: 12.12.2007 16:46
    Keria - pripájam sa k Otázke - napísala si to pekne a trefne.
    S manželom prispievame organizácii na výchovu vodiacich psov.

    ~ Nataša ~

    Autor: Majka
    Datum: 12.12.2007 17:35
    V tomto případě platí několikanásobně, že pes je nejlepší přítel člověka.

    Autor: Otazka
    Datum: 12.12.2007 18:07
    Asi před měsícem jsem v supermarketu objevila u kasy psa, černého labradora. Vypadal fakt jako živý, ale byla to kasička sbírky na výcvik vidících psů. Navíc byl hodně podobný naší černé čubině, které asi nějaká labradoří krev v žilách koluje, takže dokonce i manžel neodolal a zalovil v peněžence, dokonce mezi bankovkami.
    [www.olympiaplzen.cz]
    Shodou okolností jsem dnes v čekárně u lékaře vzala do ruky časopis Vozíčkář a přečetla si takový hezký článek o životě s vodícím psem. Za hodinu jsem potkala tuhle dvojku

    Autor: LadaB
    Datum: 12.12.2007 20:48
    Hodnocení fotografie "Dívka a pes": 5
    Jo máte opravdu je to úžasné...Otajdo...přidej to do diskuze Canisterapie, už jsem tam nakousla vodící psy..Napíšu Libi,je to její diskuze,že bych rozšířila název o "vodící a asistenční psi" Bylo by to všechno pohromadě...toto by to tam chtělo překopčit...tady to zapadne...Připíšu tam další postřehy...

    Autor: Otazka
    Datum: 13.12.2007 08:11
    Lado,provedu. Až teď mi došlo, že k tomuhle konkrétnímu obrázku by spíš náležela chvála na asistenční psy, ale jinak samozřejmě obdiv všem psům i jejich "učitelům".


     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Otazka (13.12.2007 21:41)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 13.12.2007 22:20
     

    Otajdo díky...Libi rozšířila jsem název diskuze...myslím ,že to vše může být v jednom.. winking smiley

    Já jsem měla možnost nakouknout do zákulisí výcviku vodících psů ... Jednoho máme přímo u nás....

    Když si pro něj jeli , tak byli asi 14 dní ve středisku, kde se učili si navzájem porozumět . Doma potom asi měsíc postupně natrasovali několik důležitých základních cest...Ty si pes zafixuje a na povel "nádraží" "lékař" ...jde naučenou trasou...Jinak bezpečně upozorní na schody, silnici, překážku v cestě. Jo a na nádraží, když zastaví vlak, tak neomylně dovede pána před dveře...Je to fakt úžasný...Jestě jsem vypozorovala, že když je ve vodícím postroji, tak ho nic kolem sebe nezajímá...jen jeho pán...Ničím se nedá vyvézt z míry a nehne se od něj...Ve chvíli, když jde na procházku s paní, jen na vodítku nebo na volno...tak se chová úplně jinak...pobíhá si, každý keříček očuchá....Zkrátka to vypadá, že přesně ví kdy je "v práci" a kdy ne.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 14.12.2007 07:54
     
    Lado takhle to bude aspoň všechno pěkně pohromadě winking smiley .
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 14.12.2007 08:51
     

    Laduš, tahle psí holka mě taky úplně ignorovala. Fotit jsem měla dovoleno, pohladit zakázáno. Znám holku, která si bere štěňata, určená k výchově na vodící psy. Myslím, že u ní jsou do jednoho roku věku, musí být stoprocentně sicializovaní, vzorně vychovaní a pak odcházejí do toho pravého výcviku. Obdivuju ji. Mít skoro rok doma psa a pak ho dát z domu, to by mi utrhlo srdce, ale na druhou stranu, musí jí hřát u srdce, když ví, že psa dobře připravila a že bude věrným společníkem svého budoucího pána.

    To jsou oni, poněkud netypičtí vodící psi, krátkosté kolie.

    [www.smooth-collie.info]

     

    Modlitba vodícího psa

    Můj nový pane, svůj příchod k tobě pociťuji jako krok do neznáma, proto se ho trochu bojím. Můj zmatek pramení z toho, že nevím, co mne u tebe čeká.

    Vyslyš proto, pane, moje prosby, abych se tohoto strachu zbavil a mohl ti dobře sloužit.

    Především se, můj pane, vyzbroj trpělivostí, protože moje služba ti ze začátku zcela jistě přinese rozčarování.

    Budeš-li mít pocit, že takto sis mě nepředstavoval, nepropadej trudomyslnosti. Dobře mne pozoruj a snaž se zjistit moje přednosti a nedostatky. Především znalost mých nedostatků je pro tebe důležitá. Budeš-li je znát, naučíš se čelit nepříjemným situacím.

    Jsem živý tvor s duší dítěte, umím milovat, nenávidět, žárlit, bát se i podvádět.

    Umím mít radost z tvé radosti a rmoutit se z tvého smutku.

    Prosím tě, pane, abys mě za každý dobře provedený úkol pochválil a byl důsledný, pokud tě budu zlobit. Jen tak poznám, že jsi můj milující pán a celý život ti tvou lásku budu oplácet nezištnou službou.

    Prosím tě, pane, abys o mne všestranně pečoval, pravidelně mě krmil, venčil a česal.

    Budu-li nemocen nebo zraněn, pečuj o mne s láskou a buď ke mně ohleduplný.

    Určitě spolu prožijeme mnoho dobrého i zlého. Kvalita mojí služby bude úměrná kvalitě našeho vzájemného vztahu.

    A ještě jednu prosbu k tobě mám, pane.

    Pamatuj, že psí život je asi šestkrát kratší než lidský. Až budu stár a nebudu ti moci sloužit, nechej mě u sebe na dožití. A jestliže můj skon bude neodvratný, dopřej mi, pane, rychlou a bezbolestnou smrt.

    Pak se příliš nermuť. Jistě přijde můj nástupce, který ti poslouží stejně dobře jako já.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 14.12.2007 12:24
     

    Je to tak...rok se štěně připravuje v rodině...potom jde teprve na další výcvik. Sestřenka dávala dvě štěňata z chovu...obě fenky už jsou u svých pánů...Jsou to fleti.thumbs down

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kamila

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 08.01.2008 13:18
     
    please smiley Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nějaká Canisterapie i v Hradci Králové. Moc mě to zajímá a ráda bych se s mým bíglem přihlásila ke zkouškám. poraďte prosím....please smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 26.02.2008 20:37
     
    pes.jpg
    Další fotografie:

    přihazuju pár fotek pejsků z jednoho víkendového programu věnovaného cannisterapii

     

    [www.cantes-trebic.estranky.cz]

     

    [www.specskolytrebic.cz]

     

    holčina, co byla na tomto programu byla nejvíce nadšená z toho, jak po nich pokladli piškoty a psi chodili a jedli je přímo z jejich těla winking smiley

     
  • Autor: jitkalebe
    Status: nováček

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 28.11.2010 23:50
     

    Moc všechny zdravím, našla jsem tuto konferenci, jelikož se věnuji již deset let kromě jiného i výcviku vodícíh a asistenčních psů, ráda Vám zodpovím veškeré dotazy týkající se této oblasti! Můžete také mrknout na [www.pesprotebe.com] a na youtube pokud zadáte Jitka Lebedová, tak můžete kouknout na dokument o mé maličkosti a výcviku vodícíh psů! Přeji krásný večer a co nejméně honiček se scháněním vánočních dárků!

    Jitka

     
  • Autor: Petr66
    Status: nováček

    Re: Canisterapie, vodící a asistenční psi

    Datum: 10.05.2016 23:19
     

    Dobrý den,

     

    zajímalo by mě, co si o canisterapii myslíte, respektive zda je pravda, že Vaše činnost (bez konexí) postrádá smysl... Viz třeba [psiusmev.cz] - jde o to, že chceme začít cvičit, s naším zlaťákem smiling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.