pátek 29. března, 05:45 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status:

Calathea (asi) - poradíte?

Datum: 20.02.2010 13:23
 

Zdravím všechny pěstitelky pokojovek,

mám prosbičku - slyšela jsem o pokojovce, jejíž charakteristika je následující:

- větší rostlinka s listy podobnými javoru

- listy jsou zespoda temně bordové a jakoby sametové

- jakmile se začně stmívat, tak se ty listy jakoby narovnávají směrem vzhůru (dle této vlastnosti tedy tipuji, že se jedná o nějaký druh calathey)

 

Máte někdo tuto kytičku doma, můžete sem dát prosím fotečku a správný název? please smiley please smiley

 

DĚKUJU MOC ZA POMOC. EJKA flower smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Babetta
    Status: nováček

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

    Datum: 20.02.2010 21:45
     
    calathea_picturata_medallion_kalatea_lern_kalatea_lern_zelen_rostliny_1.jpg

    CALATEÍ JE DOST DRUHŮ. POMOHLA BY FOTEČKA, NEMÁŠ??? CO TŘEBA TOHLE, ALE TVAR LISTU JAVORU TO TEDA NEMÁ. - CALATEA PICTURATA MEDALLION

     
  • Autor: Reklama

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

     
     
  • Status:

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

    Datum: 21.02.2010 13:19
     

    no právě, že fotečku nemám, já o tej kytce jen slyšela od známé, která ji někde viděla.

    už sem prošla všemožné knížky a diskuze, ale nemůžu nic podobného nikde najít sad smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

    Datum: 21.02.2010 14:50
     
    Ejko, co poznam trochu calathey , tak ani jedna nema javorovity tvar listov - len ovalne, max. podlhovaste ...tak mozno aj je otazne ci fakt ide prave o calatheu..
    [davesgarden.com]
    --------
    Mmt. zachranujem prave jednu calatheu...Syn mi doniesol totalne zdecimovany kvetinac takejto nadhery...boli na nej svilusky a ostali len 3 biedne listy...tak som celu rastlinu vybrala, poumyvala pod tecucou vodou aj korene a potom to supla na nejaky cas do roztoku s par kvapkami insekticidu a jaru....a potom zasadila znovu.
    Listy samozrejme neprezili...a uschli..Ostali len stopky...aleeeee som nevyhodila a po dlhsej dobe sa zrazu objavili dva malicke listocky... flower Moc sa tesim, i ked este vyhrane nemam, lebo su moc jemne..
     
  • Status:

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

    Datum: 21.02.2010 15:38
     

    Kerio díky - asi máš pravdu a ono to nakonec bude asi úplně jiná rostlina než calathea sad smiley snad se mi podaří ji najít winking smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Štěpánka Sojková

    Re: Calathea (asi) - poradíte?

    Datum: 25.08.2010 16:40
     

    Tu kytku máme doma.na kartičce u ní je název WARSEWICZII a pod tím SHADOW.Je moc hezká,tvar listů má jako calathea,zespodu jsou do fialova a nahoře jsou listy sametové.Štěpánka

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.