sobota 20. dubna, 14:37 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Klikni pro filtrování
Tagy: čaj

Čaj

Datum: 19.10.2006 08:46
 

Nastává sychravé období a začíná být aktuální vaření čajů. Jaký pijete, nebo naopak který ne?

Já mám nejraději Rooibos....červený,zelený i v různých směsech. Pak zázvorový a citronovou trávu.

Nemusím černý a už vůbec ne pytlíkový.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (01.11.2009 11:40)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: hanca
    Status: nováček

    Re: Čaj

    Datum: 07.02.2008 10:07
     
    Ja mam nejraději zeleny čaj třeba Gaba-cha, sačkové čaje taky nemusim. Nejdůležitější pro me je pít ho v klídku, proste na chvili vypnout a vypit si šalek čaje, třeba v někde čajovně:-), naposledy jsem navstívila tuto [www.teatao.cz] mile me tam prekvapili.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Čaj

     
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Čaj

    Datum: 08.02.2008 22:15
     
    oslazený černý čaj s citronem konzumuju ve velkém.ale pokud mám čas ,ráda zajdu do čajovny,kde si objednávám spíše podle názvu a pak se nechám překvapit.zatím vždy příjemně.thumbs down
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 09.02.2008 09:45
     
    caje.jpg
    Další fotografie:
    Čajíčky já taky ráda, ale jsem poněkud barbar, piju hlavně porcované. Teď momentálně jedu v těchto:
    [www.apotheke-tea.cz]
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 10.02.2008 21:28
     

    U nás různé - ráno občas "aktivní den" či jak se to zove, večer -jednou za čas na uklidnění, různé ovocné, zelený sypaný, zázvorový z čerstvého zázvoru, v práci instantní s vitamínem C

    a teď v zimě hodně pečený čaj mls smiley

     
  • Autor: Vladana
    Status:

    Re: Čaj

    Datum: 27.09.2009 20:02
     

    Já všechny různé co mi přijdou pod ruku a je pravda, že často jsou to porcované a hlavně jich spoustu dostávám od příbuzenstva. No tak je přece musím alespoň ochutnat. A když je nálada tak se zastavím v čajovně a vyberu si nějaký sypaný čajíček, který si velmi vychutnám nejraději mám zelené a ovocné čaje.spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    pískle

    Re: Čaj

    Datum: 31.10.2009 23:17
     

    Začíná chladné počasí a dostávám čím dál větší chuť na čajíky. Na pohodičku si dávám Aki Banchu thumbs down [www.auria.cz]

    Vzhledem k počasí zařadím do pitného režimu nějakej ten bylinkovej proti nachlazení. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 31.10.2009 23:22
     

    Otázko, ty čaje vypadají zajímavě! Kde se dají koupit? Já jsem si přivezla pytel ibiškového čaje z Egypta, tak si ho uvařím. Věra

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Čaj

    Datum: 01.11.2009 11:51
     

    S podzimem už mám zase zásobu čajíků..rooibosů...Momentálně..Citrus-zázvor, Srdce Sahary, Král Ascot, Bezinkový grog, Gentleman, Magic aloe a čistej červenej rooibos..

     
  • Status:

    Re: Čaj

    Datum: 01.11.2009 11:58
     

    Já poslední dva týdny čistý zelený. Dlouho jsem na něj neměla chuť a teď se můžu upít. smiling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 13.12.2009 16:34
     

    SPIKE, našla jsem tvůj dotaz až teď. Čaje Apotheke určitě prodávají některé lékárny nebo drogerie Schlecker. Já si teď čas od času dopřávám kvetoucí čaj. Je to lahoda a moc pěkně to i vypadá. První várku jsem si přivezla z lázní a teď jsem o něj napsala Ježuchovi. coffe smiley

    [www.kava-caje.cz]

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 06.11.2010 10:22
     

    Pro milovníky šípkového čaje z nasbíraných šípků smiling smiley:

    Jdu přetlumočit dva tipy, co jsou moc prima -

    1. Pokud používáte metodu vaření, kdy se dělají odvary po sobě z týchž plodů, kde první je ten chuťově nejslabší, lze jej použít jako "vodu" na zalití jiného bylinkového, např. mateřídoušky.

    Geniální nápad, který mi osobně vůbec nedocvakl.. thumbs down

     

    2. No a ten druhý je pro ověřený alternativní způsob přípravy.

    Šípky necháte vyluhovat ve studené vodě po několik hodin (třeba přes noc etc. např ve džbánku v ledničce), tento výluh pak zahřejete na teplotu cca 80 st. Je chuťově opravdu výrazný a navíc nedochází vůbec k plnému varu. Vřele doporučuji, lepší chuti jsem dosud nedosáhla. mls smiley

     

    3. No a samo všechny šípkáče se pijí po zcezení přes sítko kvůli dráždivým chloupkům, to je jasné flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 06.11.2010 12:12
     

    Hanulko vyzkouším, mám spousty šípků z růží rugoz :-)

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čaj

    Datum: 27.12.2011 21:08
     

    Ježíškovi jsem si napsala o CHAI, ale dostala jsem v několikerém vydání koření JOGI a kvalitní černý čaj k tomu. Právě si ho jdem s Galad dát, tak jsem moc zvědavá.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Čaj

    Datum: 27.12.2011 21:36
     

    Je to dokonalý coffe smiley

     
  • Autor: JohankaDl
    Status: nováček

    Re: Čaj

    Datum: 27.06.2013 19:58
     

    Miluju čaj Senchu, strašně dobrý, jinak Pu Erhy a Oolongy jsou také mé šálky čaje.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.