čtvrtek 28. března, 12:13 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Nápoje
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Nápoje
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Klikni pro filtrování
Tagy: čaj

Čaj

Datum: 19.10.2006 08:46
 

Nastává sychravé období a začíná být aktuální vaření čajů. Jaký pijete, nebo naopak který ne?

Já mám nejraději Rooibos....červený,zelený i v různých směsech. Pak zázvorový a citronovou trávu.

Nemusím černý a už vůbec ne pytlíkový.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (01.11.2009 11:40)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Status: nováček

    Re: Čaj

    Datum: 27.10.2014 14:09
     

    To já nejradši Earl Grey s citronem a medem, to je moje zimní klasika smiling smiley Jinak experimentuju se zelenými čaji so ci kupuju v čajovně.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Čaj

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 17.02.2016 08:06
     
    12705693_536142346546765_6734952942888290418_n.jpg
    Další fotografie:

    PODVEČERNÍ ČAJ NA PROHŘÁTÍ Z HEŘMÁNKU, KURKUMY, MEDU A KOŘENÍ

    (z pořadu Kouzelné bylinky)

    Recept, který jsem vyhrabala na blogu jedné novozélandské bylinkářky. Je to perfektní způsob, jak zakončit mrazivý a chladný den. Teplý heřmánkový čaj s medem pomáhá dobrému spánku, je uklidňující, med má charakter hojivý a antibakteriální, kokosový olej je superpotravina z mnoha příznivými účinky na organismus, ideální je za studena lisovaný. Kurkuma, zázvor a skořice přidávají chuť a protizánětlivé a imunitní působení. Zkuste přidat trochu černého pepře - podle posledních průzkumů napomáhá vstřebávat kurkumin v kurkumě.
    POSTUP PRO 4 ČAJOVÉ HRNÍČKY -
    2 šálky pitné vody 2 polévkové lžíce sušeného heřmánku 1-3 lžičky za studena lisovaného kokosového oleje1 1/2 šálku mléka 1/2 lžičky mleté kurkumy
    1/4 lžičky mletého zázvoru
    1/4 lžičky mleté skořicešpetka černého pepře, volitelně1 polévková lžíce medu
    Přivedete vodu v hrníčku k varu, vypněte zdroj tepla a nehte hrnec - čajovou konvici na vařiči, přidejte heřmánek a nechte louhovat 3-5 minut. Přeceďte heřmánek a vmíchejte mléko, kokosový olej, kurkumu, zázvor, skořice, černý pepř a med. Opět nechte chvíli (cca 10 minut odstát - louhovat a užívejte si!

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 17.02.2016 20:03
     

    To jsou skvostné fotky... (Rozumím, že převzaté, ale stejně mi to nedá neobdivovat se.)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 17.02.2016 20:53
     

    Podvečerní čaj z heřmánku mne určitě prohřeje a ještě zhubnu ... budu běhat celou noc winking smiley .

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Čaj

    Datum: 17.02.2016 20:57
     

    Eli, že zrovna ty to potřebuješ. Jo, a potom oučinně zahřeje, pokud nemáte wecko na ledové chodbě. smoking smiley 

    Bych si ho dala s chutí... kdyby ho tak někdo připravil. Líný smajlík.

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Nápoje (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.