čtvrtek 28. března, 15:05 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.04.2015 09:54
     

    Tu já po zimě vždycky otrhám a vypleju, jako že ji chci zlikvidovat a v zemi se najde dost odnoží, takže se mi spíš ještě rozlézá:-).

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.04.2015 17:24)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.04.2015 13:36
     

    Gabco,presne...tu druhou mam na mysli. Vytrhla jsem uplne suchy trs confused smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.04.2015 17:22
     
    img_5638.jpg

    Koupila jsem v týdnu na trhu citronový tymián. Znáte někdo? A na co to používáte? Moc krásně to voní a na rybu nebo kuře bych si to dokázala představit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.04.2015 18:27
     

    koupila jsem si mátu drinking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 25.04.2015 10:23
     
    11154741_977531062279805_7840257220754416048_o.jpg


    Duben, měsíc divoké zeleniny. V popředí pažitka pobřežní, v pozadí česnek medvědí. Chutné, zdravé, levné. 100% BIO-kvalita!



    (Převzato z fb.)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 29.04.2015 13:16
     
    dsc_0290.jpg
    Další fotografie:

    1. libeček

    2. popenec (roste mi nejen tady v záhonku, ale v trávě po celé zahradě)

    3. kontryhel (bylinky pro ženy, srovná hormonální hladinu)

    4. mangold

    5. šajvěj

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 29.04.2015 13:49
     

    Spike thumbs down thumbs down thumbs down

    4-mangold - to je vysetý nebo trvalka???

    Co se dá dělat s libečkem ??? Mám taky obrovský keř, ale tím to končí eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley Dřív jsem ho dávala do brambor, ale to mí chlapci neé. Do polívky dám lupínek a co se zbytkem??? loni byl 1,5m vysoký, nakonec vše skončilo na kompostu

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 29.04.2015 18:36
     

    Mangold mám ze sazeničky a asi to bude trvalka, protože leze už třetím rokem.

    S libečkem je holt problém, roste příliš rychle a moc. Musí to být velice oblíbená bylinka celé rodiny, aby ho stíhali spotřebovávat, jenže je hodně výrazné chuti, což nesedí každému. Já si taky teprve zvykám, proto ho většina končí vyhozená na kompostě.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 29.04.2015 19:01
     

    Já si libečku na zimu nasušila plnou sklenici a už je zas na zahrádce čerstvý. A to my radši. Takže taky přebejvá.

    Dávám ho hlavně do polívek. Můžeme ho všichni, ale nesmí se to s ním přehnat. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2015 16:43
     

    Syn se mě ptal, jestli si může brát na zahradě bylinky. Já mu to odsouhlasila. Chtěl si vzít libeček (což jsem ráda, roste až moc). Včera večer si stěžoval, že ten libeček moc nevoněl. Po ohledání záhonku jsem zjistila, že mi odrbal celé dva trsy kontryhelu a libeček je tam netknutý! grinning smiley 

    Prošel tedy školením, jak která bylinka vypadá a co si má trhat. Popenec je po celé zahradě, ten může brát klidně taky ve velkém.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2015 20:54
     



    SPIKE napsal(a):

    Syn se mě ptal, jestli si může brát na zahradě bylinky. Já mu to odsouhlasila. Chtěl si vzít libeček (což jsem ráda, roste až moc). Včera večer si stěžoval, že ten libeček moc nevoněl. Po ohledání záhonku jsem zjistila, že mi odrbal celé dva trsy kontryhelu a libeček je tam netknutý! grinning smiley 

    Prošel tedy školením, jak která bylinka vypadá a co si má trhat. Popenec je po celé zahradě, ten může brát klidně taky ve velkém.

    grinning smiley A dal ho do polívky? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2015 20:57
     

    Na co pouzivas popenec?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2015 21:08
     

    To bylo pro jeho expřítelkyni a její kamarádku. Holky uvařily bylinkovou polévku. winking smiley

    Popenec dávám skoro do všeho. Já teď vždycky oběhnu zahradu a utrhnu, co mi přijde pod ruku (pampelišku, řebříček, hluchavku, jitrocel, kopřivu, popenec, mangold, bršlici...) a dám to do polévky, nebo udělám čaj. Popenec dost voní, takže s ním opatrně. Pamatuji si, že maminka ho dávala do velikonoční nádivky a asi dost, tehdy mi smrděl. Popenec je příbuzný pupečníku asijskému, což je uznávaná bylinka, která prospívá celému organismu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2015 21:36
     
    img_20150506_185935.jpg

    Gabco,mam radost z te rimbaby od tebe flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2015 22:08
     

    Se moc neraduj, já ji mám všude. spinning smiley sticking its tongue out

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.