čtvrtek 25. dubna, 18:52 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.06.2014 09:30
     

    Mně se zdá 20 dkg meduňky na 5 l a jeden den hrozně málo. Vždyť je to jenom cukr s vodou grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.06.2014 09:33
     

    ivi, tak je to dané v základním receptu. Myslím, že moje mamka tam toho rve podstatně víc winking smiley mls smiley . Ta chuť a vůně je nepřenosná, moje děti téměř nechtějí pít kupovanou š´távu, vyžadují zásadně tuto. Když byly menší, nějak nechápaly, co je MEDUŇKA, a stále požadovaly MERUŇKOVOU smiling smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.06.2014 18:58
     



    Anavi napsal(a):

    heli, ještě se mamky zeptám, ale mám pocit, že nikdy nepřevářela a přísahám, že se nikdy nezkazila ani flaška!!! A to jsme jednu objevili zakutálenou pod regál ve sklepě asi po třech letech!

    Ono je tam toho cukru hodně, tak by se to kazit nemělo. Je to vlastně stejné jako ten vařený sirup - taky kilo cukru na litr vody, ale svaří se. Když se povaří jen ten cukr s vodou, tak to nemá vliv na vitamíny z bylinky.

    Jdu dodělat ten včerejší sirup z bezinkového květu (a přidala jsem meduňku kterou jsem náhodou našla v trávě (objevila se tam sama od sebe).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 11.06.2014 11:51
     
    dsc_0851.jpg

    Před tou sakurou je vidět libeček, který se rozhodl, že sakuru přeroste grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 16.06.2014 17:19
     

    Tak já tohle považovala za druh popence a on je to zvěšinec zední [www.kvetenacr.cz]

    Ale je tam psáno, že se to používá jako bylinka, tak aspoň v tom mě kytička nezklamala winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 18.06.2014 11:00
     
    dsc_0003.jpg

    Zvěšinec (snad už si to divné jméno budu pamatovat) je děsný nezmar. Tohle mi od loňska vyrostlo z několikacentimetrového kousíčku.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 19.06.2014 16:40
     
    vystava2.jpg

    .... winking smiley

     
  • Autor: Arwen
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 21.06.2014 15:23
     

    Anavi, ty cedulky jsou úžasné thumbs down , krásné bylinkoviště love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 21.06.2014 18:33
     

    Overila jsem, neprevari ani kamosky,co ode me recept maji. Ted jsem ji davala testovat v praci,uspech preveliky. Ale nemate-li odvahu....skoda :-) . Ale chapu. Taky radeji delam jen to,co sama ochutnam.

    555 napsal(a):

    Ivčo, já bych tu vodu před tím než se dá meduňka převařila a nechala vychladnout.

    Na meduňkový sirup se taky vychystám, ale původní trs co byl u syna na zahradě se někam ztratil a moje nově koupená má zatím jen pár chlupů grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.06.2014 07:58
     

    Kdo má cestu do Brna nebo to nemá zrovna daleko - Lékařská fakulta MU zve na výstavu bylinek, léčivých i jedovatých rostlin - otevřeno do 6. července - [www.brno.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (26.06.2014 07:59)
     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.06.2014 12:47
     

    Kdo to má po ruce, doporučuji. Je to tam pěkné, voňavé, sice ne moc velké, ale můžete si tam koupit bylinkové mastičky. Myslím že i živé bylinky tam prodávali. Letos jsem tam nebyla (ani nepůjdu, nehodí se mně to), ale v minulých letech jsem tam ráda chodila winking smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 30.06.2014 11:44
     
    p1170225.jpg

    sušárna winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 01.07.2014 18:17
     
    dsc_0215.jpg
    Další fotografie:

    Bylinky mi rostou jak divé, nestíhám je spotřebovávat, ikdyž je cpu všude ve velkém množství.

    Např. včera - k večeři pečená zelenina (lilek, brambory, celer, červená a zelená paprika) s velkým množstvím bylinek, k tomu zakysanka opět s množstvím bylinek, na zapití mojito s tuplovanou dávkou máty i meduňky. grinning smiley

     

    Zjistila jsem, že syn má na zahradě několik velkých rostlinek komonice. Dostal zákaz to posekat, než si to ustříhnu a dám sušit.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (21.06.2017 20:21)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 09.07.2014 23:14
     

    Věrko, máš krásný bylinkový balkon thumbs down flower smiley .

    Bylo-li to tady už, potom se omlouvám - rady k čemu která bylinka je dobrá [slunecnyzivot.cz]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 10.07.2014 08:30
     
    10394775_758933677491177_1543937376758783979_n.jpg
    SVÍZEL SYŘIŠŤOVÝ
    Svízel syřišťový je medově vonící bylinka, která kvete od června až do srpna. Drogou je kvetoucí nať sbíraná v létě. Svízel je močopudný a snižuje chuť k jídlu a tím pomáhá při obezitě. Dále pomáhá při poruchách prokrvení, závratích, hysterii a nervových potížích. Při zánětech v ústech je účinné žvýkat čerstvou bylinu nebo alespoň sušenou, kterou spaříme vroucí vodou. Na oteklé kl...ouby při revmatismu přikládáme kašovité obklady z rozemleté byliny. Svízel je výtečný i do hojivých směsí na akné, nehojící se rány, zánětlivá onemocnění kůže i lehčí popáleniny. Protože svízel má nepříjemné aroma, k vnitřnímu užití jej kombinujeme do směsí.


     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (10.07.2014 09:12)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.