pátek 19. dubna, 00:54 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 25.04.2017 21:44
     

    Eli, tak ještě nějakou bylinku, aby měl člověk na všechno, co musí udělat a stihnou a ještě co ho zajímá, dost času. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.04.2017 11:39
     

    Regi, na tohle bylinka opravdu není, člověk si musí umět práci a vše kolem zorganizovat a redukovat zájmy, obojí neumím.

    Abych se vrátila k Cancourkovo nůžkám - Lenka myslela tyhle [www.google.cz] a nůž kolíbku dnes už dělají bylinkouvou, dvoubřitou, menší nikolv takový kovářský kusanec, který jsem dávala v odkazu [www.google.cz] , tady je i zajímavý kráječ na bylinky Presto [www.google.cz] .

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil babkaela (26.04.2017 11:43)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.04.2017 11:43
     

    Kolíbku na bylinky mám, malou s prkýnkem, které má prohlubeň. Ovšem téměř nepoužívám. Obvykle mi stačí nůž a prkýnko. Když dávám větší množství petrželky do mrazáku, hodím ji do kútru a rozsekám rychle a pohodlně tam.

    Na zahradě používám na bylinky obyčejné nůžky nebo nůž, pokud nejdou utrhnout rukou. winking smiley

     

    Mám už vyzkoušeno, že různé speciální nástroje doma leží a nepoužívají se, pokud to jde i něčím běžným. Za mě tedy zbytečný výdaj i zbytečný krám, co zabírá místo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 20.05.2017 13:07
     

    Sirup z meduňky a zázvoru, znáte ?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2017 11:36
     

    Dneska jsem si na trhu koupila prý "magi" Je to stříbrná rostlina, silně vonící po magi. víte někdo, co by to mohlo být? Údajně trvalka, ale hrnková, musí se zimovat, protože prý vydrží -8°C maximálně.

    Pak jsem si koupila novou rozmarýnu, ale trochu jinou, než jsem mívala dřív, má měkké jehličky a je prý aromatičtější

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2017 12:37
     

    Drahuš, je to smil [abecedazahrady.dama.cz]

    (nemám, neznám)

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2017 13:26
     
    img_5466.jpg

    Tak to mám radost. Děkuji Hani flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2017 14:06
     

    Drahuško, mně smil letos přežil tuhou zimuve skleníku. Zapustila jsem ho i s květináčem do země.

    Má ale jednu chybu - nejde krájet nožem, jak je houževnatý, musím ho stříhat na kousky nůžkami. smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 22.05.2017 14:23
     

    Aha, také dobrá rada - dík smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 24.05.2017 18:48
     

    [www.zdravejatra.cz]

    tak tady dávala kdysi Spike příspěvek o semínkách z černuchy . že se v Egyptě používá jako kmín. no a fakt - je to ilék na játra.

    kopírovala jsem sice reklamu , ale zajímavou .černuchy budu mít zase plnou zahradu . asi začnu nasávat , abych mohla léčit játru spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.05.2017 18:51)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.05.2017 09:49
     

    Kaaj, já mám i Indie dovezený černuchový olej. Je tedy strašně aromatický, tak ho budu používat jen po kapkách do salátů ap. Zkusila jsem užívat lžičku, ale to se nedá, cítila jsem ho celý den. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 26.05.2017 09:51
     

    Zajímavý seznam jedlých rostlin. Je třeba si to ale vždy pročíst pořádně, aby člověk nesnědl, co by mu ublížilo.

    Mě hned na začátku zarazil bolševník, ale asi je po tepelné úpravě (a ne pro alergiky) taky dobrý a poživatelný.

    Ovšem jinak je tam nepřeberné množství všelijakého bejlí, co by stálo za vyzkoušení a obohacení jídelníčku.

    [slunecnyzivot.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 16.06.2017 12:22
     

    [www.fiftyfifty.cz]

    tak a jdu žvýkat, mám ji na zahradě. A budu sledovat, zda mi na tu krční páteř pomůže.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 27.07.2017 08:56
     

    Jestli to není výmysl, tak je ta slavná EU naprosto debilní instituce a jak mi to dřív vadilo, že jsme v ní, tak teď ještě víc! Nadáváme na naše politiky, že jsou úplatní, ale kam se hrabou na úředníky a zákonodárce EU. Nejen, že je vše pod tvrdým diktátem Německa a Francie, ale i v područí velkých obchodních společností a všechno je to postavené na hlavu. Prosím, přečtěte si to

    [vitalitis.cz]

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 27.07.2017 21:53
     

    Drahuško to snad není ani možné, můžou to opravdu myslet vážně?? EU mě i manželovi vadí dlouhá léta a z okolí zdaleka nejsme jediní. Vláda velmi dobře věděla, proč o vstupu do EU nepřipustila referendum...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.