čtvrtek 28. března, 16:36 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53
 

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2014 16:35
     


    no, jestli se to nějak nepere co do růstu a požadavků na vláhu apod., esteticky by se mně to hrozně líbilo love smiley . Těším se na letní fotky!

    Anavi napsal(a):

    Mam to nechat nastalo,jo? Ani nevim barvy,chudak Kaja mi to vzorne popsala a ja nez se dostala k cedulkam,tak listy opadaly a vim kulovy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky

     
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2014 19:53
     

    Ve Věžkách jsem si koupila konečně libeček. Dala jsem ho mezi trvalky, do pěkné hlíny. Minulý se mě nějak ztratil sad smiley 

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 05.05.2014 19:58
     

    Libeček jsem měla první rok v truhlíku a byl mrňavý, teď je druhým rokem v záhonku a je stále mohutnější. Musím si koupit šalvěj, ta z truhlíku je moc košatá, ale jen s jedním kmínkem, tak je v záhonku. Novou malou si koupím, abych měla i v truhlíku. Kamarádka pěstuje bylinky v nádobách - koupila si obří plastové nádoby určené pro stavební účely, tudíž za velice dobrou cenu a přitom jsou bytelné, stačilo navrtat odtokové dírky. Když se nechají zarůst převislými bylinkami nebo se obalí něčím přírodním (ev. zapustí částečně do země), nemají chybu.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 12:45
     

    holky navnadily jste mě na to udělat si na balkon bylinkoviště flower smiley , na zahradě mám, ale nechce se mi běhat ven na zahradu pro každý lísteček nono smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:03
     

    Libeček mám asi 3. jaro a teprve nabírá síly na keř. Sousedka ho mívá dvoumetrový a prý se má nechat každoročně vykvést kvůli další sezoně. A pořídím ještě jeden, protože muž ho miluje a stihneme ho sežrat dřív než doroste.

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:06
     

    Libeček, holky mám s ním problém. Připadá mi v jídle přílš uměle magový, možná jsem ho dávala moc , kolik ho asi dáváte? Já už ho jednou keř zlikvidovala, že mi nechutná, ale mám nový neodolala jsem.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:08
     

    Jájo, tak 20 cm větvičku pod maso, do polívky pár lístků. Je hodně aromatický

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 13:24
     

    jeho chuť jsem milovala, naši přidávali pár lístků do brambor při vaření. Ale mamka ho nemá ráda, tak ho zlikvidovala a ke mně do bylinkoviště je to příliš velký keř.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 14:18
     
    p1011622.jpg

    bylinkoviště hotové thumbs down , ten košík jenom natřu zlehka bílým balakrylem smiling smiley - bazalka, citronová máta, pažitka, petřel, libeček a teď ať už to roste please smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 15:23
     

    Krása, jen bych se trochu bála té máty, aby ti neudusila vše kolem confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 15:35
     

    To je jen na jednu sezonu, ikdyž ta máta je mrcha rozpínavá. Já dávám do truhlíku na jeden konec mátu, na druhý meduňku a na podzim vysypu jedne velký propletenec, jak se popraly o místo grinning smiley (mají k dispozici 80 cm samozavlažovák) Pak mám ještě dva opravdu velké truhlíky (ty nejsou na parapet, ty sotva unesu, když je naplním) a do nich dávám ostatní bylinky, které se umějí chovat trochu slušně a jen se lehce rozrostou - místa mají dost. V jednom mám teď saturejku, tymián, jednu petrželku a šnitlík, ve druhém je šalvěj a oregáno a ještě k tomu nasypu semínka koriandru a možná bazalku.

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 16:39
     

    Ivanko, když tak ji hodím zvlášt do truhlíku nebo půjde nemilosrdně na zahradu, však z tama i přišla grinning smiley . Já to chci teď, ať ten koš zaroste smiling smiley

    Spike já to taky beru jen na jednu sezonu, však příští rok to zase natahám ze zahrady thumbs down , jen teď ať mám něco po ruce stydlin smiley , jsem líná chodit na zahradu sad smiley . A o mátě vím své, nasadila jsem pár kousků do skoro 2 metrového truhlíku a rozrostla se dokonale grinning smiley

     

    A mám ještě jeden stéjný koš, sice více rozpadlý, ale tak to nějak spravím spinning smiley sticking its tongue out a do toho nasadím další bylinky, až natrefím na nějaké za slušnou cenu stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 17:21
     
    dsc_0484.jpg
    Další fotografie:

    Tady jsou moje bylinky - libeček, saturejka, tymián, kontryhel, šalvěj (za ní je vidět kustovnice) a mangold. Mátu a meduňku mám radši v truhlíku.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.05.2014 09:04)
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Bylinky

    Datum: 06.05.2014 18:06
     

    krásnou bylinkovou zahrádku máš thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.