středa 22. května, 09:54 Svátek má Emil
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: anny
Status: expert
Klikni pro filtrování

Bylinky

Datum: 31.03.2011 15:53

Pestujete bylinky ? U nás je bazalka takmer povinnosťou. A samozrejme máta,na mochito. Chcem sa však opýtať na saturejku. Vlani som ju pestovala. Podla štítku by to mala byť jednoročka,ale já som teraz strihala staré stonky a zdá sa mi,že raší. Je to možné? Alebo je ešte eventualita,že mi raší nejaký plevel ,ktorý vyrástol u saturejky.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 25
  • Autor: Keria

Re: Bylinky

Datum: 31.03.2011 16:05

Anny, niektore rastlinky ak ostrihas pred dozretim semien, dokazu prezit aj dalsiu sezonu - pretoze nesplnili svoju rozmnozovaciu "povinnost" - takto ja predlzujem zivotnost napr. senecii alebo chejru aj na niekolko rokov...

• Autor: Reklama

• Autor: anny

Datum: 31.03.2011 16:35

Aha,no tak to si už nepamätám,či som ich vlani strihala,alebo nie. Tak budem dúfať,že je to saturejka.

• Autor: hespa

Datum: 02.04.2011 20:40

Anní, některá saturejka je vytrvalá.

• Autor: SPIKE

Datum: 26.04.2012 12:43

Osázela jsem dva velké květináče bylinkami, dostane to syn se snachou k svátku. Já už mám dva obří truhlíky pěkně zarostlé a denně z toho něco používám. Ještě jsem pro sebe koupila v trhu sazeničku thajské bazalky. Nemáte s ní někdo zkušenosti?

A chci si koupit semínka bazalky posvátné.

• Autor: Anavi

Datum: 26.04.2012 12:48

Bylinkoviště chystám místo momentálně fungujícího dětského píškoviště. Tak si musím ještě chvíli počkat winking smiley

• Autor: hespa

Datum: 26.04.2012 13:27

Taky tvořím bylinkový záhon. Viděla jsem ho onehdá v Teplicích, v ukázkové zahradě (zapomněla jsem, jak se to tam jmenuje) Moc se mi to líbilo a protože jsem na bylinky pořád hledala vhodné místo a nenacházela, tak jsem si ho musela holt udělat. grinning smiley

Datum: 26.04.2012 13:30

Budu ho pak muset pořádně vyčistit, momentálně si z toho sousedovic kočky udělaly záchod angry smiley

• Autor: peefko

Datum: 26.04.2012 13:34

Máme na zahradě malý úsek s bylinkami - je tam děsně se rozrůstající máta a meduňka, šalvěj, petrželka. Každý rok dávám majoránku, té máme velikou spotřebu a domácí má jinou chuť než kupovaná. A včera jsem koupila oregáno a červenou bazalku, tak doufám, že se hodně rozrostou a bude co sušit.

A díky weeků a odkazům pro Marjanku se mi zalíbila bylinková spirála. Tak si to teď ve volných chvílích studuji a pokud budou kameny, tak bych ji asi zkusila vybudovat.

• Autor: 555

Datum: 26.04.2012 14:07

Peefko, dávala jsem na ní Marjánce typ a těším se, jestli jí vytvoří.

Držím ti palce, abys předsevzetí uskutečnila. Určitě to bude zajímavý prvek v zahradě flower smiley a budu se těšit na fotky smiling smiley

Datum: 26.04.2012 14:22

bylinky.jpg
    Další fotografie:

Datum: 13.06.2012 18:16

Bylinky mi rostou jak o život, tak jsem dělala sirup proti kašli a nachlazení - z tymiánu. Někde jsem nedávno našla recept, ale teď se k němu nemůžu nikde proklikat. Dělala jsem to odhadem, jak jsem si to pamatovala. Vařila jsem dost tymiánu, trochu šalvěje a hnědý cukr, půlku cibule a 2 stroužky česneku, přidala jsem pro chuť pár hřebíčků a kousek skořice, kousek čerstvého zázvoru a po nějakém čase asi 1/4 pokrájeného citronu. Vařila jsem to docela dlouho, aby to trochu zhoustlo. Po vychladnutí je možné přidat med, ale pak se nedává tolik cukru. Bylo to moc dobré. Kdybych do toho přidala alkohol, byl by to výtečný likér.

• Autor: babkaela

Datum: 13.06.2012 22:46

Věrko, jsi dobrá thumbs down , dík za rcp. Dělávala jsem když byli kluci malí, jitrocelový sirup na kašel - čerstvé listy jitrocele prosypat ve sklenici cukrem, upěchovat, dát na 14 dní na sluníčko, přecedit, strčit do ledničky. Byl dobrý.

Datum: 14.06.2012 22:04

Tak jsem ten recept přece jen našla winking smiley

[www.mimibazar.cz]

Datum: 24.07.2012 07:20

p7230112.jpg
    Další fotografie:

Bylinky jsem dala sice do diskuze o balkonovkach, ale sem patří taky, tak se opakuju stydlin smiley

1. thajská bazalka a stévie

2. bobkový list

3. šalvěj, saturejka, pažitka, tymián

4. meduňka, libeček, máta (libeček musím přesadit do záhonku, potřebuje dost místa)

5. petrželka, rozmarýna, oregano

Podobné příspěvky
Diskuze: Bylinky a babské rady Vyšívání a ruční práce Moje nemoc

Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?

Autor: Libi - 07.01.2007 13:25
Rubrika: Zdraví a krása - Komentářů: 166

Dovoluji si založit nové téma o křížkovém vyšívání, ale i jiných ručních pracích Zde se můžete pochlubit svými výtvory Já budu první, konečně jsem

Autor: beruska007 - 31.01.2009 17:29
Rubrika: Šikovné ručičky - Komentářů: 1707

Můj boj z nemocí panická porucha Prošla jsem si ponížením, násilím a přestala jsem to zvládat. Tehdy mi bylo třiadvacet. Na začátku nemoci jsem se

Autor: DEU - 09.04.2011 13:14
Rubrika: Západní Čechy - Komentářů: 4
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.