čtvrtek 25. dubna, 09:57 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky a babské rady

Datum: 07.01.2007 13:25
 
Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 13
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 19:37
     

    Ivčo tak to zase jistí prášky což? Včera 2, dnes zatím jen jeden. sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky a babské rady

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 22:34
     



    jaja99 napsal(a):

    No letos je to pochybné, ale snad je to vyjímka. Každopádně to zkusím a dva keříky objednám. Kustovnice mi sušená moc chutná a uvidím jestli to bude takový zázrak, zatím mám kg sušené, ale čerstvá by byla určitě lepší.

    Jájo, hledala jsem, našla jsem tu od Kaaj souseda [www.week.cz] , u nich je také docela chladněji než u nás a daří se jí tam.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 05.01.2014 11:42
     

    irisko, mám to te´d lepší, vařím si kopretinu řimbabu. Je to teda hnus fialovej, ale asi to pomáhá.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (05.01.2014 11:42)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 09.02.2014 20:15
     

    Nevím, kam s tím, tak to dám sem. Je tam spousta výrobků z bylinek i léčivek. ( např. bezinky, bez černý, kdoulovec, tužebník ) Třeba by někdo rád vyzkoušel i jiné marmelády než z klasického ovoce.

    [www.facebook.com]

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 30.03.2014 18:59
     

    Našla jsem zajímavé stránky s jarními kytičkami, které jsou většinou i léčivkami, takže tady je asi vhodné místo

    [www.oderske-vrchy.cz]

     
  • Autor: Kulich
    Status: začátečník

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 01.04.2014 13:22
     

    Dobré a snad i fungující babské rady [www.medicin.cz]

    Je jich tam docela dost na různé nemoci a bolesti... thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 16.04.2014 09:08
     
    10264982_657297234335869_9022550021737077460_n.jpg

    Od Kuchařky ze Svatojánu

    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

     

    Vlastní kapky

    Tento recept je obdobou populárních švédských kapek, ale je upravený na domácí poměry. Připravte si větší nádobu a čistý bílý alkohol. Během byli...nkové sezóny přinášíme z přírody a zahrady čerstvé bylinky, ihned je nadrobno nakrájíme, dáváme do nádoby a zalijeme alkoholem, aby byly ponořeny, občas protřeseme. Výběr bylinek přizpůsobíme svým potřebám, nejlahodnější je směs hořkých. To je i princip švédských kapek, neboť tato chuť je pro náš organismus nejužitečnější.

    Z výletu do přírody to bude například pampeliška, kopřiva, pelyněk, třezalka, řepík, zeměžluč. Z pěstovaných měsíček, šalvěj, benedikt, puškvorec a yzop. S postupným přidáváním dalších bylinek přiléváme i alkohol. Po sezóně obsah scedíme, vymačkáme, necháme usadit a přelijeme do připravených laviček.

    Dostaneme výborný univerzální lék k vnitřímu i vnějšímu použití. Užíváme 2-3 x denně lžičku v trošce vody na čištění krve, zlepšení trávení, zvýšení imunity a posílení celého organismu. Zevně nám poslouží na kožní nemoci, rány, po zředění vodou ke kloktání a na obklady. Lžičku denně ráno nalačno můžeme užívat až do budoucí sezóny jako první dobrý skutek pro své zdraví.

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil SPIKE (16.04.2014 09:11)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 21.04.2014 22:26
     

    Došel mi mailem odkaz na tenhle pořad o bylinkách - Kouzelné bylinky, ještě jsem ho neviděla - ale zajímavé to být může [www.ceskatelevize.cz] .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 21.04.2014 23:04
     

    Babkaelo, dívám se na to, ikdyž jsem od toho čekala víc. Ale líbí se mi to mnohem víc, než loňský podobný pořad (Herbář) s Lindou Rybovou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 23.04.2014 16:32
     
    1482961_716317018419510_4102683107349975378_n.jpg




    VOŇAVÝ PAMPELIŠKOVÝ MED
    Do hrnce dáme 300 g plně rozvitých pampeliškových květů a 50 g vonných bylin: máty, meduňky a levandule. Zalijeme je 1200 ml vody, přivedeme k varu a vaříme 10 minut. Přidáme dva dobře omyté citróny nakrájené na kol...ečka a necháme 24 hodin louhovat.
    Byliny přecedíme, dobře přes plátýnko vymačkáme a do tekutiny přidáme 1 kg hnědého cukru. Přivedeme k varu a zvolna vaříme 3 hodiny na mírném ohni v nezakrytém hrnci do zhoustnutí. Med zkaramelizuje a ztmavne. Plníme do vyvařených skleniček, zavíčkujeme a necháme dnem vzhůru vychladnout. Z tohoto množství je cca 800 ml medu.



     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 23.04.2014 21:15
     

    Pampeliškový med dělávala moje maminka - kdysi - já se do něj nikdy nepustila neb ve vzpomínkách mám, že míchala a míchala a ....... Prostě na mne příliš zdlouhavé.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 23.04.2014 21:17
     

    Já ho dělala asi jen jednou a nechutnal mi. Ale tenhle ve směsi s bylinkami a tmavým cukrem může být dobrý.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 23.04.2014 23:07
     

    já udělala dětem psmpeliškový sirup, nemuselo se to 2 dny vařit a míchat

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 23.04.2014 23:42
     

    Holky a zůstane v tom po tom zdlouhavém vaření alespoň něco užitečného?? Přijde mi, že je to jen převařený cukrový sirup bez něčeho zdravého.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 24.04.2014 06:51
     

    Jajo, asi jo. Ne vše se ničí varem. Céčko tam nebude, ale jsou i jiné vitamíny a prvky, které jsou pro tělo užitečné a varem nemizí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.