čtvrtek 25. dubna, 19:07 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky a babské rady

Datum: 07.01.2007 13:25
 
Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 13
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2013 10:21
     

    Tenhle česnek má kamarádka na zahradě - to je vůně!!! thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky a babské rady

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2013 14:17
     

    nám medvědí česnek roste hned na kraji lesa .. sousedka na něj chodí-- já nějak na to nemám chuť .. je mi divně i z normálního česneku .. sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 03.01.2014 21:03
     



    Anavi napsal(a):

    [www.facebook.com]

     

    nemáte s tím někdo zkušenost? Pořád sháním něco na tu migrenu... please smiley Mamka teď dostala kalisii. její známá v době migreny vždy sežvýká jeden list, dokud z něj nevyžvýká šťávu a prý cítí úlevu a funguje to. Ale někde píšou, že se má před užitím uložit min.na 3 dny do chladničky, někde,že se to může odtrhnout a hned jíst... abych si víc nepřitížila, než pomohla confused smiley

    Ivo, zkoušela jsi tu kalisii? Já ji teď právě nově pěstuju (dárek od Ivika) a roste jak z vody (však je to druh voděnky winking smiley ), brzy už bude mít dost větviček, abych mohla nějaké použít k léčebným účelům. Jak jsem si dohledala, léčí úplně všechno od bolavého palce po rakovinu, tak pak budu úplně nezdravě zdravá grinning smiley Ještě se vrátím k tomu ibišku, jak o něm píšu výše - dnes jsem si koupila v trhu ty kandované květy a jsou moc dobré, chutná to podobně jako sušené brusinky. Asi by se daly použít do čaje, ale toho se nedočkají, sním je jen tak.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 00:17
     

    Věrko, jelikož jsem si ji za celou tu dobu ještě nepřevezla od mamky domů, tak jsem to nevyzkoušela. Snad jen jednou, když mě migrena přepadla přímo u mamky, jsem ten lístek sežvýkala stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 00:47
     

    [iglaco.cz]

    Já si to sem odložím, tohle bude asi jediná objednávka letos:-)

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 08:39
     

    Jájo, kustovnici mám už druhou zimu, koupila jsem ji v Lysé nad Labem. Jsem zvědavá, dočkám-li se někdy plodů.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 08:48
     

    Jájo, nechci ti kazit radost, mám ji čtvrtým rokem, loni kvetla poprvé asi někdy v září - plody neee. Ivik má podobnou zkušenost. Ale psala, tuším Kaaj, že její soused plodů mívá hafo. Asi záleží na kultivaru. Přeji, aby tobě rostla a plodila flower smiley . Budu se mooooc těšit na tvé zkušenosti s ní, třeba pochopím, co dělám špatně . Tady trocha ze "zahrady" [www.zahrada.cz] .

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 11:00
     

    Hmm tak to mě tady na horách asi taky nepůjde:-( začala jsem užívat sušenou a jsem spokojená, myslela jsem že bych si smlsla na čerstvé, no risknu to a uvidím, místo mám.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 11:25
     



    Anavi napsal(a):

    Věrko, jelikož jsem si ji za celou tu dobu ještě nepřevezla od mamky domů, tak jsem to nevyzkoušela. Snad jen jednou, když mě migrena přepadla přímo u mamky, jsem ten lístek sežvýkala stydlin smiley

    taky jsem jí měla, někomu jsem i posílala sadičku. Ale zašla mi po 3 letech. Anavi a cítila jsi úlevu po sežvýkání?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 12:17
     

    Jájo, u vás je větší jistota sněhu, tak možná pod sněhovou peřinou bude přezimovat líp než u mě.

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 12:19
     

    No letos je to pochybné, ale snad je to vyjímka. Každopádně to zkusím a dva keříky objednám. Kustovnice mi sušená moc chutná a uvidím jestli to bude takový zázrak, zatím mám kg sušené, ale čerstvá by byla určitě lepší.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 12:22
     

    Koukala jsem na pana Lebiše stránky a rozplývá se nad kotvičníkem. Pěstujete někdo?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 12:46
     

    Kotvičník jsem zkoušela pěstovat, ale nevydržel winking smiley A trochu mě od jeho používání odradilo zjištění, že je určen hlavně mužům, protože má vliv na růst svalů (asi obsahuje nějaké mužské fytohormony, ze stejného důvodu se pro změnu mužům nedoporučuje velká konzumace soji), což u žen není tak žádoucí. Ale zajímá mě jeho údajný velký vliv na snižování cholesterolu. On je populární zejména jako afrodisiakum, ale tyhle účinky údajně nejsou nijak velké, spíš je to populární téma a zaujme víc než vliv na zdraví.

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 12:49
     

    Spike, děkuju, tak to si radši dám do truhlíku muškát grinning smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.01.2014 15:24
     

    irisko, asi jsem úlevu cítila, ale mohlo to být ze soudku "víra tvá tě uzdraví". Abych tomu věřila, musela bych to vyzkoušet aspoň desetkrát.Až bych devětkrát skutečně cítila, že to zabírá, dovolila bych si tvrdit, že to funguje.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.