pátek 29. března, 15:44 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky a babské rady

Datum: 07.01.2007 13:25
 
Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 13
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.10.2018 22:08
     

    [styl.instory.cz]

    jsem jí chtěla zasít z jara a nenašla jsem semínka. Teď jsem je objevila ve vestě. Takže z jara druhý pokus smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky a babské rady

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 20.10.2018 15:00
     
    44161770_10210813191240060_52478324194148352_n.jpg
    Další fotografie:

    Ašvaganda (Vitánie snodárná) je asijská léčivka. Pěstuji ji ve skleníku, zimu přežila v prádelně. Ty bobulky nejsou dobré, jsou jen plné semínek, ale léčivý je prý kořen, tak nevím, jsetli jednu neobětuji (mám dvě rostliny).

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 13:18
     

    Používáte někdo na oční alergii obklady ze světlíku? Mám už druhý měsíc oči jak angorák a zatím mi kapky od dr. moc nepomáhají. Tak jestli nemáte nějakou zkušenost please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 13:32
     

    Nikdy jsem se ho neodvážila použít přece jen zahrada není tak čistá abych si to dala do očí. Jinak už mám zánět spojivek hodně dlouho nic z lékárny nepomáhá ani kortikoidy. Jak cokoli přestanu užívat zánět je zpátky

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 13:59
     

    Já ho mám z lékárny, tak to bych snad mohla...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 14:02
     

    Holky moc mně pomohla na zánět mastička Tobrex. Je to ale na předpis, úžasná věc, dal mi to dr. v nemocnici, nechte si to napsat.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 14:05
     

    Já mám Floxal. Ten světlík používá sousedka ze zahrady, má alergie snad na všechno. Já myslím, že to s tím nezhorším.

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 28.03.2023 21:44
     

    Aleno a ještě s širšími účinky je Tobradex. Obsahuje jak protiinfekční složku, tak i kortikoidy. Nutno nechat napsat recept.

    Na neinfekční oční záněty doporučují z očíého Ocuflash [www.lekarna.cz]

    Ty jsou se světlíkem a bez receptu. Kolem 140Kč, Nedávno jsem kupovala sousedce

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 29.03.2023 10:03
     

    Regi dík, až skončím s ATB, tak pro případ si je koupím, abych to v zárodku winking smileymohla hned použít.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 01.04.2023 13:07
     

    První várka z lesa medvědího česneku doma. Doma v zahradě má tak 3 cm. Pasta z 1 másla + 12 dkg nakrájených listů + 1 rovná velká lžíce soli, našlehat. mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 18.04.2023 08:41
     

    Moc jsem nenašla, kam to dát. Ale je to babská rada, tak sem.

    Někde se tu psalo o hnojení droždím. Tady je k tomu článek. Ten snad dávala Anavi taky, nevím který a možná to tam i bylo a vypadlo mi to. Ale opakování matka moudrosti. V závěru píšou a doporučení doplnit tohle hnojení dřevěným popelem.

    [chalupari-zahradkari.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 18.04.2023 08:55
     

    Dřevěný popel taky vychvalují všude, ale u nás se nějak vše zužitkuje. Zajímalo by mě, zda by šel použít i popel po spálení thují třeba.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 19.08.2023 15:01
     
    368346954_265507352912500_1109214799772433712_n.jpg
    Další fotografie:

    Koupila jsem si docela drahou rostlinu ibišku súdánského - (Hibiscus sabdariffa)

    Teď tu studuji, co potřebuje a nebude to s nm úplně snadné. Teplota by neměla klesnout pod 18 stupňů.

    [cs.wikipedia.org]

     

    Na druhé fotce jsou už krásně narostlé rostliny mochyně. Vypěstovala jsem je z těch miniaturních semínek ze zakoupených plodů. Moc mi chutnají, tak učiním pokus, jestli se mi je podaří vypěstovat. On už je velký úspěch, že z těch skoro neviditelných semínek a posléze maličkatých sazeniček vyrostly takhle mohutné rostliny. Už je tedy na čase, abych je zasadila jednotlivě do květináčů.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 19.08.2023 22:32
     

    Mochyně se ségře hustě semenila na bývalém kompostu, kde pěstuje cukety, dýně a tak. O mochyni nestála, tak tam plody opadaly

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 21.08.2023 10:31
     

    Taky jsem si nechtěně vypěstovala mochyni různě v květináčich, kam jsem přidávala kompost. A to jsem loni myslela, že ani plody nedozrály .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.