sobota 20. dubna, 02:11 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a krása
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zdraví a krása
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Bylinky a babské rady

Datum: 07.01.2007 13:25
 
Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 13
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:01
     
    1176193_593929280658285_2104680187_n.jpg
    Další fotografie:

    BEZINKY
    Bezinky právě dozrávají. Můžeme z nich připravit obvyklým způsobem zavařeniny, sirupy, povidla, kompoty, víno nebo likéry se stejnou účinností jako bezinky sušené.
    Do čajových směsí bezinky nasušíme a podrtíme. Pokud je použijeme samostatně, volíme raději odvar. Bezinky jsou účinné analgetikum při neuralgiích, třeba při ischiasu, zánětech trojklanného nervu, bolestech páteře a kloubů. Působí také protizánětlivě a mírně snižují krevní tlak. Čerstvé účinkují projímavě, sušené zase proti průjmu. Můžeme pár bezinek přidat i do pečiva všude tam, kam dáváme hrozinky.
    Bezinkami se kdysi barvil papír na modro a Římanky si jimi barvily vlasy na černo.


    ČERNÝ BEZ
    Černý bez je báječný na různé nepříjemné nemoci z nachlazení, krásně se po něm vypotíte, pomáhá vám s vykašláváním a k tomu všemu je čaj z něho úžasně lahodný. Polévkovou lžíci sušeného květu zalijeme šálkem vroucí vody a necháme 10 minut vyluhovat. Sladíme nejlépe medem a pijeme třikrát denně.


     
  • Autor: Reklama

    Re: Bylinky a babské rady

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:02
     
    996015_611826018868611_883400914_n.jpg

    DOBROMYSL
    Dobromysl sbíráme celé léto, ale teď k podzimu už je její léčebný účinek malý, takže to, co nám zbylo na záhonu, ostříháme a nasušíme jen jako kuchyňské koření, což je ostatně nejpřirozenější a nejlepší forma užívání.
    Dobromysl, jak už její jméno ukazuje, po dlouhodobém užívání tlumí deprese a zlepšuje náladu, má celkově dobrý vliv na nervovou soustavu, dokonce zmírňuje epilepsii. Její hlavní účinek spočívá ale v tlumení křečovitých bolestí žaludku a střev. Je vynikajícím pomocníkem při léčbě dráždivého, suchého kašle. Příznivě také ovlivňuje činnost slinivky. Při bolestech hlavy a při zánětu mandlí, průdušek, při astmatu a kašli pomáhá inhalace teplých par dobromysli. Můžeme jemný prášek z ní míchat do medu a užívat jako chutný lék při kašli nebo zhoršeném dýchání. Tento prostředek také upravuje nepravidelnou nebo silnou menstruaci. Žvýkání čerstvých listů pomáhá při bolestech zubů. Zevně se dá odvar z dobromysli použít na oplachování infikovaných ran. Ke zmírnění porodních bolestí se dobromysl svaří ve víně nebo pivu spolu se sporýšem, mátou polej a yzopem.
    Léčba dobromyslí sice nemá žádné kontraindikace, ale dlouhodobé používání a zejména překračování dávek se raději nedoporučuje. Všeho s mírou a dobrého pomálu.
    Řekové věřili, že Afrodíta stvořila dobromysl jako symbol štěstí a že vůni rostliny zapříčinil božský dotek. Ve 14. století byla dobromysl přísadou nápojů lásky a přisuzovala se jí schopnost mírnit žal lidí i zvířat. Při ztrátě blízké osoby se nejen pila, ale přidávala se do koupele. Koupele z dobromysli prospívají i dětem, které jsou neduživé a často stůňou. Harmonizuje srdeční čakru a podporuje astrální projekce (ať už je to cokoliv).

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:04
     
    1391812_628356637215549_60378129_n.jpg

    ALOE PRAVÁ
    Gelu z aloe prý používala na pěstění pleti už Kleopatra. Jisté je, že tato bylina má blahodárný vliv na pokožku. Léčí různé kožní záněty, řezné rány, odřeniny, štípance od hmyzu, exémy, popáleniny, dokonce pomáhá kůži zregenerovat po ozařování při léčbě rakoviny nebo po radioaktivním ozáření. Přikládáme podélně rozříznutý list přímo na pokožku nebo použijeme vymačkanou šťávu. Čerstvá šťáva má antiseptické vlastnosti, působí projímavě, regeneruje střevní sliznici, upravuje zažívání, ale vnitřní použití se příliš nedoporučuje, ve vyšších dávkách může poškodit ledviny a způsobit překrvení pánve a břicha. Pokud bychom se přece jen odhodlali k vnitřnímu užívání, nepřekračujeme dávku 20 kapek denně. Těhotné ženy nesmí aloe vnitřně užívat vůbec. Aloe zásadně nemícháme s jinými prostředky.
    Při zánětech uší u dětí působí velmi dobře tento prostředek: čerstvou šťávu vymačkanou z listů aloe smícháme s trochou olivového oleje a nakapeme do ucha. Necháme v uchu asi deset minut, potom necháme volně odtéci. Okamžitě uklidňuje veškeré ušní záněty
    Listy používáme vždy čerstvé, proto e vyplatí pěstovat několik rostlin doma za oknem a přes léto jim dopřát letní pobyt v zahradě nebo na balkóně. Odřezáváme starší listy a rostlinu před použitím týden nezaléváme.
    V Africe se zavěšují listy aloe na vstupní dveře pro ochranu před zlými duchy. Aloe prý takto dokonce dokáže zabránit úrazům v domě.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:06
     
    10268413_726793237371888_3670451874521374594_n.jpg
    VLAŠTOVIČNÍK
    Vlaštovičník je nebeský dar, bylina nebes, Celidoní. Nese v sobě jako jediná bylina všechny čtyři živly v ideálním poměru. Ve všech ostatních bylinách některý ze živlů převládá.
    Ukazuje se ty doby, když vlašťovice přiletují; a když odletují, uvadá a pomijí.(Matthioli). Vlaštovičník patří do čeledi makovitých, obsahuje rozličné alkaloidy (nejvíce v kořeni) a jeho oranžové mléko ztuhlé v tuhou hmotu se dříve používalo jako narkotikum pod názvem „německé opium“.
    Sbíráme kvetoucí nať na začátku rozkvětu, používáme především do tinktur, která se dávkuje pečlivě – 10 – 30 kapek 2x až 4x denně podle hmotnosti a stavu nemocného. Pokud sušíme na nálev nebo do směsí, je třeba sušit velmi rychle umělým teplem při 70 – 75 stupních, aby nefermentovala.
    Droga zabraňuje růstu bakterií a některých prvoků, dokonce byl zjištěn její účinek cytostatický. Je sedativní a spasmolytická, roztahuje cévy, tlumí kašel a dokáže předcházet astmatickým záchvatům.
    Silný odvar z čerstvé drogy je velmi účinný jako 15 minutová koupel 1 – 2x denně při plísni na nohou.
    Dříve se vlaštovičníkem léčily oči, záněty a dokonce slepota. Kvetoucí nať vlaštovičníku se nechala ve sklenici na slunci, až se spekla, potom se smíchala s mateřským mlékem nebo růžovou vodou a tímto přípravkem se oči vyplachovaly. Při prudkých bolestech zubů se povařil kořen ve vodě, přidal se ocet a touto směsí se kloktalo.
    Kdysi se s úspěchem používal i na rakovinu a tento jeho účinek je dnes předmětem zkoumání – hodně moudrých poznatků jsme pošetile považovali za nesmysly a teď se k nim obloukem vracíme. Starodávný recept radil, že se nať vlaštovičníku povaří do zhoustnutí v dětské moči, s přídavkem nehašeného vápna a malým množstvím arzeniku. Směs se vysuší, rozetře na prach a tím se zasypávají zevně přístupné nádory.
    Vlaštovičník je bylinou svátku Beltane, vázal se do rituálních věnců a přidával do kadidel jako symbol přicházejícího léta. Jako ochranná bylina má účinek při nespravedlivém obvinění a při útěku z nastražené pasti a musí se nosit v takových případech stále u sebe.
    Fotku vlaštovičníkové tinktury nahraju až bude hotová, maceruje se v 60 - 70% lihu 14 dnů, denně protřepává. Hmotnostní poměr drogy a lihu je 1 : 5.



    VLAŠTOVIČNÍKOVÁ TINKTURA
    Kvetoucí nať vlaštovičníku naložíme do 60 - 70% lihu a uložíme na 14 dnů v chladné a temné místnosti, denně protřepáváme. Hotovou tinkturu přefiltrujeme. Hmotnostní poměr čerstvé drogy a lihu je 1 : 5. Líh musíme tudíž odvážit.
    Užíváme 2x – 4x denně 10 – 30 kapek podle hmotnosti a stavu nemocného. Můžeme rozmíchat v troše vody nebo čaje. Vlaštovičník užíváme zodpovědně aopatrně, nikdy nepřekračujeme doporučené dávkování. Neužíváme v těhotenství. Doporučuji pouze zkušeným uživatelům .
    Droga má účinek antibakteriální, antivirový a antimykotický, dokonce byl zjištěn její účinek cytostatický, zvláště v případě kožních nádorů. Je centrálně sedativní a spasmolytická, roztahuje cévy a dokáže předcházet astmatickým záchvatům.
    Vlaštovičník pomáhá při dráždivém a křečovitém kašli, tlumí křeče v močových a žlučových cestách, podporuje vylučování žluči. Je podpůrnou léčbou při vysokých horečkách se zimnicí, bolestech střev, žaludku a žlučníku. Zevně ji používáme při léčení mikrobiálních zánětů kůže, například při impetigu.
    Vlaštovičníková tinktura by neměla chybět v lékárničce zkušeného bylináře jako první pomoc.












     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:07
     
    10414558_759014547483090_1999474286697287422_n.jpg
    ČEKANKA
    Čekanka má nádherně modrou barvu oblohy, která se v přírodě jen tak nevidí. Její nádhera je ale velmi pomíjivá, vykvétá nakrátko a utržená velice rychle uvadne.
    Je to vlastně cikorka a z jejího kořene se vyrábí odpradávna náhražka kávy, je součástí například Cara nebo Melty. Římané, staří Egypťané a Arabové ji pěstovali jako zeleninu. Dnes se doporučuje přidávat nahořklé čerstvé jarní lístky do salátů, podpoříte tak funkci jater.
    U čekanky je léčivý především kořen dobývaný na podzim nebo brzy na jaře, ale sbírají se i listy, nať a květ. Kořen a list užívané vnitřně formou nálevu podporují látkovou výměnu a působí příznivě na funkci jater, zlepšují i srdeční a trávicí činnost a trávicím traktu působí protizánětlivě, například při žaludečních vředech. Čekankový čaj užívaný před spaním zabraňuje nočnímu probouzení. Čekanka nemá žádné vedlejší účinky, působí jemně a můžeme ji podávat bez omezení i dlouhodobě.
    Zevně se čekanka užívá při zánětech, kloubních bolestech a otocích a některých ekzémech. Naklepaný a horkou vodou spařený list se přiloží na postižené místo, ováže a nechá se působit několik hodin. Nálevem z květů vyplachujeme oči při zánětu spojivek, víček, rohovky a duhovky. Čerstvá šťáva z kořenů i z listů se vtírá do vlasové pokožky pro podporu růstu vlasů.
    Pokud budete nosit snítku čekanky stále u sebe, pomůže vám to zapomenout na ztracenou lásku. Čekanka se považuje za věšteckou bylinu a je součástí kadidel a má další využití při věštebných rituálech.







     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 00:07
     
    1907423_798994736818404_5892549263721864633_n.jpg

    AKÉBIE
    Akébie je liána, která je v teplejším podnebí stálezelená, ale u nás přezimuje bez problémů, ačkoliv většinou bez listů. K tomu, aby plodila, potřebujete mít nejméně dvě geneticky odlišné rostliny. Plody voní a chutnají po čokoládě, a proto se akébii říká čokoládové víno. Mladé výhonky můžeme přidávat do salátů, z čerstvých nebo sušených listů vaříme čaj. I kořeny se využívají, spolu s plody se z nich vyrábí tinktura.
    Akébie má analgetické a antiseptické účinky, léčí záněty, snižuje horečky a podporuje pocení při chřipce, poradí si s plísněmi, zklidňuje podrážděný žaludek, podporuje trávení, zmírňuje premenstruační syndrom, podporuje tvorbu mateřského mléka a pomáhá zmírňovat poporodní bolesti dělohy.

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 09:23
     

    Spike jen drobnost, ten vařený sirup nebude nic moc, medu taková teplota škodí a zničí v něm vše dobré :-(

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 14:47
     



    jaja99 napsal(a):

    Spike jen drobnost, ten vařený sirup nebude nic moc, medu taková teplota škodí a zničí v něm vše dobré :-(

    To vše je převzaté od Kuchařky ze Svatojánu.

    Taky jsem si toho všimla a chystala se to opravit, že med bych přidala až do hotového sirupu.

    Med nejen varem ztrácí svoji hodnotu, ale stává se přímo škodlivým (říká moje ayurvédská kamarádka).

     
  • Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 14:53
     

    JJ tomu docela i věřím, že se varem natolik změní.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 14.05.2015 16:16
     

    Věrko, ta akébie je moc pěkná. thumbs down Viděla jsem ji teď nedávno kvíst u jedněch lidí a obdivovala jsem, co to je. Oni název nevěděli. Díky tobě už jsem zas o něco chytřejší. thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 04.06.2015 12:10
     

    Jak si doma vypěstovat zásobu zázvoru

    Zázvor nesnáší mráz Foto:

    I když je zázvor exotická rostlina, je na pěstování neuvěřitelně nenáročná.

    Je to tak, není mnoho jiných rostlin, které je tak jednoduché pěstovat v domácích podmínkách. Zázvor nepotřebuje příliš mnoho světla a stačí pouhý kousek kořene, který koupíte v obchodě s potravinami, abyste si vypěstovali vlastní rostlinu. Část zakoupeného kořene klidně spotřebujte, uvařte si čaj, přidejte ho k masu, vyrobte si domácí sirup, část kořene zasaďte do hlíny.

    Samozřejmě lepší je koupit semena nebo sazenici zázvoru v zahradnictví nebo přes internet v zásilkovém obchodě. Respektive přes internet koupíte v podstatě pouze semena (zadejte do vyhledávače slova "zázvor semena"), můžete narazit i na sazenici od domácího pěstitele, občas se sazenice vyskytnou i v kamenném zahradnictví.

    První výhonky čekejte po pár týdnech Foto:

    Pěstovat zázvor ze semen nebo ze sazenice je lepší než z kořene ze sámošky, protože kořen je ošetřený inhibitory růstu, aby během skladování neklíčil – což vy právě chcete (respektive správně se botanicky tato část rostliny u zázvoru jmenuje oddenek). I tak ale nezoufejte a pokud chcete začít pěstovat rostlinu z kořene, kořen zázvoru namočte přes noc do vody, aby se inhibitory (zabraňovače růstu) pokud možno z kořene vylouhovaly.

    Jak zázvor zasadit:

    1. Namočte kořen zázvoru přes noc do teplé vody
    2. Do květináče dejte hlínu, do ní zasaďte buďto semínko či sazenici nebo namočený kořen, přikryjte cca 3–5 centimetry hlíny. Pokud máte naklíčený kořen, dejte rašící pupeny směrem nahoru. Vybírejte spíše širší květináč, protože zázvor se rozrůstá do šířky – roste horizontálně, proto je potřeba dostatečné místo, aby vám kořen narostl.
    3. Květináč dejte na teplé místo, nemusí být přímo na slunci, pravidelně zalévejte – rostlina potřebuje dostatek vláhy, vlhko.

    Běžně říkáme, že kupujeme kořen zázvoru, ale správně je to botanicky oddenek.

    Rostlina roste pomalu, první výhonky uvidíte teprve po několika týdnech. Dokud nezačnou mrazy, můžete mít zázvor venku, to znamená od půli května (po třech zmrzlých) do zhruba konce září, kdy začínají přízemní mrazíky. Pak ho ovšem dejte dovnitř. Ti kdo nemají zahradu, mohou zázvor pěstovat na balkoně nebo rovnou jako pokojovku uvnitř.

    Kořeny se rozrůstají do šířky Foto:

    Rostlina potřebuje 10 měsíců, než je možné ji sklidit – než vám tedy naroste velký kořen. Ovšem i během této doby si můžete uždibovat malé kousky. První malé kousky získáte po 3–4 měsících:odhrňte hlínu a uřízněte si kousek kořene, ten pak opět zahrňte.

    Pokud to takto budete praktikovat, budete získávat zázvor do nekonečna. Pokud chcete větší množství, můžete po 10 měsících hlavní oddenek vyjmout, a jak radí web, nechat v půdě jen pár malých oddenků, ze kterých naroste nová rostlina.

    Zdroj: [www.healthandhealthyliving.com]

    (web)

     

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 05.06.2015 09:56
     

    ČIŠTĚNÍ LEDVIN petrželí


    Roky běží a naše ledviny neustále filtrují krev od solí, od různých jedů a
    od všeho, co znečišťuje naše tělo .

    Po čase se sůl nahromadí a je tak předmětem na čištění a léčení.

    Jak můžeme zvládnout tento problém?

    Je to velmi snadné:
    Kupte jednu kytičku petržele, omyjte ji, pak ji pořežte na malé kousky,
    hoďte ji do hrnce, zalijte čistou vodou, povařte ji deset minut a nechte
    vychladnout, pak vývar přefiltruje, nalijte od čistých lahví a vložte do
    ledničky. Užívání: pít jeden pohár denně. Výsledek uvidite v moči, že sůl a
    ostatní nahromaděné nečistoty vycházejí z vašich ledvin a také sami spatříte
    rozdíl a budete se cítit jako nikdy předtím. Petržel je známá jako
    nejlepší přírodní prostředek na čištění ledvin.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 31.07.2015 13:00
     

    Od známé jsem dostala recept na zajímavý léčivý nápoj, údajně výborný jako prevence rakoviny.

    Když na vánoce louskáme vlašské ořechy, vyhodíme jen skořápky, ale ty dřevité přepážky mezi půlkami jader si schováme. Napěchujeme je do sklenice a zalejeme vodkou. Po čase obsah ztmavne. Stačí dávat si preventivně panáčka večer (jak říkala ta známá - při vstupu do špajzky si dám za korunu z flašky winking smiley ). Když se část vypotřebuje, doleje se opět vodkou. A při dalším louskání ořechů se ten původní obsah láhve přecedí, vymačká, sklenice se naplní novými "přepážkami", zbytek loňského likéru se tam přidá a doplní se to opět vodkou.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 06.08.2015 10:38
     

    Jednoduchý domácí recept na vápníkovou bombu

     

    (recept od bylinkářky a léčitelky paní Dr. Evy Moučkové)



    Strava bohatá na vápník:

    tmavozelená zelenina (brokolice, kadeřavá kapusta, špenát)

    mák

    lískové a vlašské ořechy, mandle, kešu, para ořechy sezamová a slunečnicová semena

    čočka

    pomerančová a mrkvová šťáva

    klíčky

    sardinky, šproty

    žloutek

    petrželová nať, pažitka, řeřicha

    ovesné vločky a otruby



    Ingredience na vápníkový nápoj:

    6 vajec

    šťáva ze 2 kg citrónů

    1/2l čistého 40% alkoholu (vodka, grapa, líh, …)

    4-5 lžic medu


    Postup:

    Vejce umyjeme a vložíme do široké skleněné mísy a zalijeme je šťávou z citrónů. Uložíme do lednice a každý den, po dobu 8-10 dní, vejce pomalu a opatrně lžící otáčíme, aby šťáva pronikla všude. Po pár dnech uvidíme, jak se vejce rozpouštějí. Po uplynutí doby v lednici mísu vyndáme, přelijeme do větší a rozmixujeme. Do vzniklé hmoty přilijeme alkohol a přidáme med a opět důkladně rozmixujeme. Vzniklý likér nalijeme do skleněných uzavíratelných lahví a uložíme v lednici. Užívání: Užíváme 1 polévkou lžíci ráno na lačno a 1 polévkovou lžíci večer před spaním. Kůru je vhodné držet 3-4 měsíce.


     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bylinky a babské rady

    Datum: 08.10.2015 08:47
     
    ananas-300x200.jpg
    Další fotografie:

    Ananas není zrovna bylinka, ale nevěděla jsem, kam to dát, abych to našla.


    Recept na ananasový nápoj proti kašli

    1 hrnek čerstvého ananasu

    ¼ hrnku čerstvé citronové šťávy

    lžička drceného čerstvého zázvoru nebo 1/2 lžičky sušeného

    1 lžička domácího medu

    ½ lžičky kajenského pepře (chilli)

    špetka kurkumy

    špetka černého pepře

    1 lžička kokosového oleje (může být i olivový)

    Smíchejte v mixéru všechny ingredience a pijte 1/4 šálku 2x-3x denně a opakujte každý den do vymizení příznaků. Je-li potřeba, můžete přidat i trochu vody, aby byl nápoj tekutější.

    Poznámka: Nejvyšší koncentrace prospěšného enzymu bromelain je uprostřed ananasu, tedy v té tvrdší části, která se nejčastěji vyhazuje. Nakrájejte ji proto do mixéru také.


    Recept na ananasový nápoj na zažívání

    1 lžíce lněného semínka

    2 dl čerstvé ananasové šťávy

    Postup: Po dobu 14 dní každý večer asi hodinu před spaním zapijeme lžíci čerstvě rozdrceného lněného semene ananasovou šťávou. Ráno je úspěch zaručen.

    Tento večerní nápoj nás zaručeně zbaví problémů se zažíváním.


    Recept na zásaditý nápoj

    Ananas působí zásaditě, proto je vhodným prostředkem při překyseleném organismu.

    Ingredience:

    2 dl čerstvé šťávy z ananasu

    1 lžíce citrónové šťávy


    Postup: Obě přísady smícháme, hotový nápoj popíjíme po doušcích, nejlépe dvakrát denně po dobu pěti dnů.


    Recept na odtučňovací kůru

    Ananasová šťáva se velmi hodí pro všechny typy čistících a redukčních diet. Jelikož obsahuje dost ovocného cukru, pomáhá organismu překonat pocit únavy a hladu a nezdá se tak drastická.

    Postup:

    Po dobu tří až čtyř dnů konzumujeme pouze čerstvý oloupaný ananas nebo popíjíme jeho vylisovanou šťávu. K tomu ještě přidáme 2,5 litru čisté neperlivé vody.

    Poznámka:

    Kdo nemá dostatek odhodlání a pevné vůle, se doporučuje alespoň zařadit po dobu tří týdnů sklenici čerstvé ananasové šťávy místo večeře. Výsledek je také patrný.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a krása (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.