pátek 19. dubna, 17:13 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Irsko
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Irsko
Posílejte fotografie! Ostrovní stát Evropy. Srdnatá země, plná temperamentu a bodrých lidí. Země drsná i podmanivá, překypující bohatou, i když mnohdy pohnutou, historií. Bohatá na přírodní krásy, nezaměnitelná, nenapodobitelná. Země Quinnesse, skvělého pivního moku i Jamesona, nejznámější značky irské whisky. Země s počasím proměnlivým, že se jeden nestačí divit, ale nikdy tu nemrzne, sníh téměř neznají. Žádné dálnice, jen silničky, kde je problém si kolikrát vyhnout. Ale nikde výmol, výtluk či něco podobného. A jazyk ? Anglicky se domluvíte. Ale irština, to je jazyk k nepochopení. Směs gálštiny, keltštiny, angličtiny. Takový jazykový babylon ....
 
 
 
 
Autor: carlos
Status: expert
https://eu.zone..
Výsledné hodnocení: 5

Bunratty

Datum: 01.09.2013 22:57
 
52. bunratty - skanzen.jpg
Další fotografie:
Tak jako má Česko svůj Rožnov pod Radhoštěm, má Irsko svoje Bunratty. Je to skanzen, i když v pojetí poněkud odlišným, ale podstatou stejný. Od hliněných podlah až k měšťanským domům. Většina staveb byla rozebrána a v Bunratty složena, či postavena znovu. Proto je zde k vidění i celá ulice měšťanských domů. Mám odtud kvantum fotek, ale dám sem opravdu na dvakrát jen ten nejužší výběr. Ale bude to těžké vybírání winking smiley
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Bunratty

    Datum: 01.09.2013 23:49
    Hodnocení fotografie "Bunratty": 5
     
    Tie domčeky so slamenou strechou, su krásne romantické. thumbs down
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bunratty

    Datum: 02.09.2013 16:53
    Hodnocení fotografie "Bunratty": 5
     
    No to je krása a romantika flower
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Bunratty

    Datum: 02.09.2013 17:37
    Hodnocení fotografie "Bunratty": 5
     
    Carlosi jak já ti závidím to cestování stydlin Zážitky ti nikdo nevezme winking smileyTam muselo být krásně love smiley
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Bunratty

    Datum: 02.09.2013 23:37
     
    Arturko, to všechno až na starý kolena. A taky dokud ještě práce něco sype. Z důchodu už bychom to neutáhli. Pravda, o tomhle se mi v mládí ani nesnilo winking smiley
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Bunratty

    Datum: 02.09.2013 23:45
     
    78. bunratty - skanzen.jpg
    Další fotografie:
    Jak jsem slíbil, tak také plním, přidávám druhou sérii z Bunratty, což bude pro vás kytičkářky asi pastva pro oči smiling smiley

    P.S. asi málokdo si všiml jedné exkluzivity v první sérii fotek, ale třebas na to ještě přijdete. Dal jsem tu fotku tam záměrně. Ale která to je nepovím winking smiley
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bunratty

    Datum: 03.09.2013 22:14
     
    no prostě úžasný.....carlosi v dobrém závidím winking smiley thumbs down
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Bunratty

    Datum: 04.09.2013 08:33
     
    No já bych si tipla, že na té jedné fotce je Veronika Žilková? Já si toho všimla hned, ale myslela jsem si, že jen blbě vidím.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Amee (04.09.2013 08:34)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Bunratty

    Datum: 04.09.2013 10:22
     
    Amee, máš naprostou pravdu thumbs down. Ano je to Veronika Žilková, Cestovala s ostatními jako normální účastník zájezdu. S sebou měla syna Vincka. Žádná fajnovka, ani echt dáma. Normální ženská, se kterou se dalo normálně mluvit. Docela srandistka smiling smiley. Celkem se zaujetím poslouchala moje povídání kterak jsou na Maltě vyjeté v kamenném podloží koleje, včetně výhybek. Nikdo přesně dodnes neví čím byly vyryty, či způsobeny. Jakékoliv teorie jsou jen pouhopouhým dohadem ... Ona totiž Veronika hledala něco podobného u dolmenu. Jenže lilo, a navíc ve strouhách bujela všemožná vegetace, tudíž vidno jich nebylo grinning smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Bunratty

    Datum: 04.09.2013 12:06
     
    Tak to jsem ráda, že ještě něco vidím,protože zítra jdu na oční páč jsem slepá jako patrona.
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Irsko (Galerie)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.