úterý 23. dubna, 20:57 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Krása a kosmetika
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:

Brýle

Datum: 14.08.2008 20:45
 
pokus 026.jpg

Nosíte brýle? Já jo,už od základnej školy som krátkozraká ,ale našťastie počet dioptrií sa mi nezvyšuje.

Ale s pribúdajúcim vekom pozorujem,že už nedokážem v brýličkách čítať,takže v obchode je to veselé,furt ich nasadzujem a sundávam. Ale už mám objednané multifokály,zajtra vám ich vyfotím,zatial vám ukážem moje staré.

Zkúšali ste si objednať brýle v e-shope? Já som narazila na tento:

[www.bryle-domu.cz]

Konkrétne tieto brýle sa mi moc páčia a dosť uvažujem o tom,že by som si kúpila len rám,bez skiel( komplet so sklami,by som sa obávala). Odhodlala by som sa k tomu len preto,že som ich videla aj v reáli.

[www.bryle-domu.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 2 z 5
  • Status:

    Re: Brýle

    Datum: 15.08.2008 17:30
     

    anny já mám taky maloučko dioptrií. Ale byla jsem nervózní z toho, že nevidím ostře, když jsem za volantem a to jsem fakt hodně často. Tak proto ty čočky. winking smiley

    Vím, že každému zrovna nesedí, hlavně to nasazování. Ale to mi naštěstí problém nedělá.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Brýle

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 15.08.2008 17:59
     

    Kofil, když máš dioptrií malounko, tak to je mi jasné, že nemusíš řešit jeden bod nevýhod čoček, a to je nekomplexní pokrytí oční vady. Další z nevýhod potom je, že pod čočkou oko nedýchá tak dobře, jako bez ní, no a tou neposlední větší riziko zavlečení zánětu do oka, zejména u lidí, kteří nedodržují expirační lhůty vybalených čoček (a že jich je hodně eye rolling smiley - tedy nepředpokládám, že by šlo o tvůj případ!) Poslední je snášenlivost čoček jako takových a - to si ne každý připouští - mechanické poškozování povrchu rohovky.

    Ovšem to jsou vady čoček vyloženě vypíchnuté, jejich výhod je také fůra. Každopádně pro mě je to odpověď, proč nenahradit čočkami brýlové obruby nikdy zcela.

     
  • Autor: sm30
    Status: začátečník

    Re: Brýle

    Datum: 11.10.2008 20:44
     

    Před několika lety jsem také musela začít nosit brýle. Ale nejsem jejich zastánce, vadily mi, tak jsem si nechala napsat čočky. A nevím, zda je to normální, ale jakmile jsem si je nasadila, tak se mi strašně motala hlava, všechno divně plavalo. Venku to celkem šlo, ale když jsem vešla někam dovnitř, tak se mi dělalo zle. Byla jsem jako kdybych si vzala nějakou drogu. Takže čočky šly do kontejneru a zůstala jsem u brýlí. Nosila jsem je jen na čtení, ale po těch pěti letech nošení, už nepoznávám ani lidi na pět metrů, nějak se mi hrozně zhoršil zrak. V autě už je nosím také, na počítač nebo mobil už bez nich vůbec nevidím. Říkám si, že mi snad dali špatné dioptrie. Už jsem na 3 a to mi fakt přijde hodně. Mám asi troje, jedny takové moderní modré obroučky, další nemoderní (ty mám jen doma) a pak hodně drahé bez obrouček. Jen skla se všemi možnými úpravami. Ale stály skoro 7 tis., takže je děs, když se něco "porouchá". To je pak velmi nákladná oprava. Takže nedoporučuji. Závidím lidem, kteří si koupí brýle v drogerii za pár kaček a vidí přes ně normálně.

     
  • Autor: Buturka
    Status: nováček

    Re: Brýle

    Datum: 04.10.2009 18:09
     

    mam bryle na dalku a nejak mi nevadi nu akorat me obcas pri nejaky cinosti stvou ale co lepsi nez byt slepa ne grinning smiley

     
  • Autor: Mikysek
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 20.10.2009 16:53
     

    Nosím co se dá dělat.

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 24.11.2009 20:10
     

    Já jsem obrýlená asi od 3 let. Tehdy mi při hrách na "indoše" v sázavských lesích fakt vadily. Ale časem jsem si k nim vybudovala fakt láskyplný vztah. Prakticky je nesundavám - občas ani ve sprše. Už mi je manžel sundaval i v noci, když jsem v nich usnula. Jen kdybych je neměla POŘÁD tak straně upatlané eye rolling smiley .

    A co se obměny týká - nakupuji obyčejná skla bez antireflexu a podobných vymožeností (pod tím nánosem špíny to stejně nefunguje) a celkem levné obroučky, ale klíďo bíďo každý rok nové a krásné.

    Čočky jsem zkoušela, ale nebylo to ono. Hlavně ráno - občas jsem do práce stejně přišla v brýlích a s očima jak angorák, jak jsem si do nich zkoušela nacpat ty čočky. Ale stejně to asi ještě zkusím - třeba takové ty, co se nemusí každý den vyndavat. Uvidíme, uvidíme.grinning smiley

     
  • Autor: luci
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 24.11.2009 20:17
     

    Teď koukám co jsem to napsala - ne od 3, ale od 13 let. Ve třech jsem ještě Vinettoua neznala.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 24.11.2009 22:38
     

    Přiznám se, že brýle potřebuju, protože mám opravdu hodně dioptrií. Jenže - kamarádka s nima vůbec nejsem sad smiley, přitom je nosím od dvou let ... Prostě se za ně ... stydím??? sad smiley (no vím, že už jsem na to fakt velká,ale je to tak). Takže vyrážím bez nich, kdy to jen jde, ovšem když uvážíte, že už z dálky cca tří, čtyř metrů nepoznám ani vlastní maminku -nepřeháním!, nastávají někdy opravdu trapné situace sad smiley. Třeba že kamarádce říkám Dobrý den nebo šéfovi, s kterým si vykám, řeknu Ahoj, protože si ho spletu podle siluety s kolegou. Zabte mě, no angry smiley angry smiley angry smiley sad smiley eye rolling smiley stydlin smiley stydlin smiley

    Už jsem vyzkoušela desítky modelů,a pořád mám pocit, že mi absolutně neslušej a vypadám v nich jak profesorka a přidají mi minimálně pět let thumbs up

    Závidím všem, kterým sluší a mají je jako módní doplněk.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (24.11.2009 22:38)
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 24.11.2009 23:11
     

    Anavi líp bych to nenapsala.

    Jdu po ulici a říkám si, ten má hezký brýle, ta má hezký brýle, sluší jim to.....já kouknu do výlohy a dál už to znáte angry smiley .......no sundat je nemůžu, netrefila bych domů grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Pro mě je oční optika něco jako zubař...jdu tam vynervovaná......

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 07:07
     

    no jo.....tak já už nosím brýle asi 5 let na blízko. Moc dioptrií nemám, ale bez nich už nepřečtu nic. Mám lehounké, ale přesto mi pořád překáží. A že je mám stále upatlané o tom raději nemluvím, jsem čuně. A v létě nemůžu vyjít bez slunečních brýlí, jinak jsem slepá jak patrona, sluníčko mi hodně vadí na oči. Takže sluneční brýle jsou u mě všude po rucegrinning smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 07:44
     

    Ivčo, tak z toho si nic nedělej, mě se to samé stává i brýlemi eye rolling smiley grinning smiley ale bez nich bych si vyrazit nemohla, asi bych ani netrefila ven z bytu a na ulici by mě hned něco přejelo...jinak žádný negativný vztah k nim nemám, dokonce je beru tak, že ke mě jaksi patří a bez nich to nejsem já...když jsem před lety začala nosit čočky, tak jsem se kolikrát při projití kolem zrcadla lekla, kdo to tam je grinning smiley v současnoti čočky nosit nemůžu, operace očí nepřipadá v úvahu, takže zůstávám u brýlí, nechala jsem si udělat odlehčená ztenčená skla s antireflexem a rozdíl oproti normálním sklům vnímám a nemůžu si ho vynachválit

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 09:10
     

    Já mám brýle na dálku,ale jen 1 a 1,5 dioptrií,takže je stejně nenosímstydlin smiley stydlin smiley ale až půjdu za barák do sázavských lesů si hrát na indiány,tak si je určitě vezmuwinking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 09:17
     

    Já mám brýlí plný šuplík.Ale brejlovcům,co nosí brýle stále,mohu vřele doporučit samozabarvovací skla,která se na slunci zabarví do tmavohněda nebo modrofialova.Nosím je už dost let a reakce je na světlo velmi rychlá.Trochu to vadí na horách,když člověk přijde najednou ze sluníčka do tmy.Ale za dvě,tři, minuty je vše v pořádku.

    JABRAKA

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 10:10
     

    Já mám brýle na čtení i na dálku, ale ty na dálku skoro nenosím (mám jen asi 1 dioptrii), používám je na televizi nebo do kina či divadla. Zkoušela jsem s nimi jezdit autem, ale nejsem na ně zvyklá, tak jsem měla strach, že nemám odhad vzdálenosti a někoho přejedu. Zatím si říkám, že siluety vidím dobře a do tváře člověku vidět nemusím, hlavně když se mu vyhnu grinning smiley . Na čtení jich mám spoustu a všude - v autě, u počítače, u postele, v kabelce... Samé levné z drogerie. Musím mít velká písmenka, abych je přečetla. Zrovna dneska jsme lovila na nákupu brýle, protože jsem po sobě (!) nemohla přečíst, co tam mám napsané. Za 14 dní jsem po letech objednaná k lékařce, tak možná zjistím, že to s mýma očima dávno není moc dobré. grinning smiley Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (25.11.2009 14:31)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Brýle

    Datum: 25.11.2009 10:10
     
    Jedno co som tiez zdedila po mamke su problemy s blbymi ocami... vratane sedeho zakalu, co mi zistili uz pred desiatimi rokmi eye rolling smiley)..
    Hm, najskor som pouzivala len tie na blizko...ale grinning smiley ked som raz na ulici "nerozoznala" ani vlastnu svokru...tak som uznala, ze sa mi zidu aj tie na dialku..Takze nosim bifokalne...a tiez ich beriem ako nevyhnutnost, preto ich neriesim....ale zato davam prednost menej napadnym ramom..
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Krása a kosmetika (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.