úterý 23. dubna, 09:15 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anaD
Status: nováček

Britská kočka

Datum: 24.01.2016 10:57
 

Mám dvouletou Britskou kočičku.Třetí den máme doma kocourka na páření .Nic se neděje.Kocour by chtěl,ale ona ne.Poraďte prosím.Anad

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 10:02
     

    čekám , že bude blinkat Tereza, furt se cpe a cpe

     
  • Autor: Reklama

    Re: Britská kočka

     
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 10:08
     

    Jo, a zvlhčených konvenčních granulí se většina nehladovějících koček vůbec nedotkne (nedivím se jim), možná tak ještě skutečným masovým vývarem zvlhčených, vodou brr. Ovšem tyhle masové bych třeba zkusila nechat nasáknout, jestli by to stravitelnosti nenapomohlo. Opět v malém množství, ať není případná kalamita velká.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 11:08
     

    Hanule, já vyzkoušela tolik granulí, že kočky v místním depozitu debužírovaly ostošest, ale naše právě vůbec ne. Dennýs je celiatik, takže jsem nemohla vybírat ze všeho, ale jen bezobilné a ty asi nejsou tak chutné? Netuším, ale byl to velký tlak na náš rozpočet. Tyto granule jsou hodně drahé, vo tom žádná, ale když nežere maso, nežere mléčné, jen ty přiblbý kapsičky plný obilí, tak jsem musela něco najít. Nyní jen pomalilinku dožerou zásoby kapsiček (po čtvrtce, to ještě snese) a budou jenom ty granule, tak to snad nebude tak strašné. My od stolu nedáváme, páč o to nestojí (někdy Hollie maličko masa), ale nemám to ráda.

    Kočky jsou plně závislé na nás. Nemají možnost se přiživit jinde, Tak je má povinnost je živit co nejlíp umím. Ony si nás nevybraly. Týká se to i psů. Je to závazek a beru ho naprosto vážně. To raději nebudu žrát já

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 12:08
     

    Tak mě vnuk pustil na chvilku k notasu, než se naobědvá ,tak poznatek. Nikde přes noc není nazvracíno, miska s granulema byla ráno vypucována. dal jsem mu nové, ale ráno si toho ani nevšiml a tak jsem mu dal trocha, protože seděl u misky ,tak jsem mu dal kapsičku a sežral jí půlku hnedle.Mám v mrazáku kuřecí prsní řízky, tak mu trocha odpoledne naškrábu. Zízta skusím koupit vilé, nesmí jít ale se mnou, chtěl by to nejdražší. grinning smiley. Ano, je to domácí povaleč, venku by se lekl i trávy. Nikdy venku nebyl. Měl ted do rána v misce asi dvě hrstě a byly sežrány. Stolici má léta tvrdou šíšu. Jak čůrá nevím, když vleze do boudy, zavřou se za ním dvířka. Ale když mu kydám tak nevidím žádný problém.Uvidíme co dál.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 12:08
     

    Drahuško, však to ani náhodou nerozporuji, je to dočista jak s člověkem, zdravému organismu lecčíms prospěješ, v jednoduchosti pak je ta krása, no ale pro ten civilizací již příliš postižený musíš vymýšlet zkrátka, co se dá. Člověk prapůvodně určitě nebyl nastaven tak, aby mu sacharidy, mléčné výrobky, zeleninu, ovoce (a co já vím, nač si vzpomeneš) obsahující strava vyloženě škodila, přesto tak leckdy končíme. sad smiley 

    Kdybych mohla, ráda ty jejich granulky ochutnám, si piš. Je mi jasné, že hledáš nejlepší řešení, nerozporuji ani tu celiakii, proč ji má, že bys činila špatně, prostě jde o nemocného kocourka, který ve výsledku dík tvé péči výborně prosperuje, tys to do něj nevložila, tuto indispozici.

    Mohu než posloužit příkladem zvířete, které mělo úplně zničený žaludek, přičemž v současnosti je mu jistých osm (ne-li více) let a ono velmi přírodní stravování mu nesmírně pomohlo. Tím neříkám, že to lze zařídit všude, tím neříkám, že kočce nechutnají kapsičky (mně taky chutnají brambůrky a želatinové bonbony a nanuky a...), spíš dumám, jak třebas do Filípka ty Purizonky s úspěchem dostat, aby v něm vydržely.

    V zimě, občas i v sezóně samozřejmě přikrmuji - a čím asi - granulemi, přičemž kdovíjaká jakost to holt není.

    Teď máme nově kocourka, máme ho, aby mohl u někoho žít a mít se v rámci možností dobře, jsem jen ráda, pokud mi dokáže žrát co nejasketičtější stravu ve smyslu podstrojování a rozmazlování laskominami vydávanými za regulérní jídlo. V tom si rozumíme, myslím.

    Vím, jak to máš nastavené. flower smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 12:13
     

    No ještě jeden poznatek k tomu včerejšku, zdálo se mě, že ty vyvrhnuté granule, nejsou rozkousané, ale že jsou vyvržené celé malé kolečka./pecičky/ nebo jak to napsat

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 12:43
     

    Jo Fando, to je ono ,nerozkousané, ale dělá to jen Tereza , kluci mají kachní žaludek, ty blinkaji jen po trávě a to je OK

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 13:25
     

    JJ doma mám v květináčích trávu a když vidím, že jí žere, vím že bude blít. a to je 2x za tyden tak

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 13:29
     

    Venca byl schopný granule zhltat a vyblít je rovnou zpátky do misky. Pořídila jsem protihltací misky, osvědčily se, ale stejně jsou období, kdy se cpe trávou a zvrací. Zřejmě v období línání, kdy má v žaludku bezoáry a snaží se jich zbavit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 15:44
     

    Ještě Františku rada - Kapsičku mu dávej fakt jen jako. Třeba, jako já, jen čtvrtku. Tak chytrý nejsou, že mají najednou málo, když bude mít k dispozici granule, dorazí se jimi. Jo a ta protihltací miska je pro nenažrance skvělá. My zatím nepotřebujeme, ale viděla jsem v akci a bezva věc. thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 16:57
     

    My dáváme maximálně jednu kapsičku pro oba denně. A to ještě některý den vynecháváme.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 17:52
     

    NO A JÁ ABYCH KOUPIL FABRIKU NA KAPSIČKY. tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 19:02
     

    Právě neeee. Snaž se je odbourat, když ti žere ty granule. V nich je hodně masa. Jsou kvalitní, na rozdíl od kapsiček winking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 19.07.2018 17:39
     

    Tak krmivo-granule přes noc jdou na odbyt. grinning smiley Ted mě přinesla sousedka co má na patře 3 kočky toto, viz odkaz a Filípek se mohl utlouci . [www.exo-eko.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 19.07.2018 18:16
     

    To vypadá ještě líp, jak to ze Zoohitu, co? Jo, kdybych věděla, že to budou žrát... Zítra mi přijdou ty drahé Purizonky. Je jich vlastně o kilo míň a jsou skoro o tři stovky levnějí (ty, co inzeruješ).

    Akorát tam není nikde složení. To jsou mizerové

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.