pátek 29. března, 16:49 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: anaD
Status: nováček

Britská kočka

Datum: 24.01.2016 10:57
 

Mám dvouletou Britskou kočičku.Třetí den máme doma kocourka na páření .Nic se neděje.Kocour by chtěl,ale ona ne.Poraďte prosím.Anad

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 16:21
     

    Ve čtvrtek jdu nakupovat, tak ho koupím. Bože kočka bude žrát filé za stovku a já na ní budu čumět a uberu si ho od huby ??????????? eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Britská kočka

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 16:24
     

    Františku, když najednou nežere granule, ale jen měkké, já bych tipovala na problém se zubama.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 16:48
     

    Taky jsem si to myslel, ale tyčinky mě žere normálně. Asi s ním zajdu na veterinu se poptat

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 18:36
     

    Františku, to je mi moc líto. Já jsem plašan, nechala bych mu udělat prohlídku a krevní testy, ale jak píšu - jsem posera a plašan. Hlavně bych je poslala do háje s vyhladověním, protože to by nezvracel.

    Nemohl ti sežrat nějakou jedovatou kytku nebo něco, co je nejedlé? Jak kadí?

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 19:00
     

    Drahuško, na kytky nemůže, kadí dobře, šíšu má větší než vnuk.. No jo, na veterině se vystekají, krev, moč, stolice, drápky, zuby.... a 5 tis. je fuč asi, co?? Jinak je živej, ted kapsičku sežral celou

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 19:09
     

    No, normální není, že tolik zvracel Vyšetření si diriguj sám. Nenech se ždímat.

    Zkus mu, jestli ti to dovolí, prohlédnout zuby, jestli nemá zubní kámen, což je v jeho věku a měkké stravě víc, než pravděpodobné, jak psala Majka. Krevní testy by asi od věci nebyly. Odčervuješ ho občas?

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 19:15
     

    naposledy 29.6.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 17.07.2018 21:44
     



    Frantisek napsal(a):

    naposledy 29.6.

    ...... nesmrdí mu z pusiny ?....jestli ano, jsou to většinou zuby

    ......Čenda bere ATB , chvilku byl klid a už zase značkuje , hlavně když odejdu z baráku

     
  • Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 07:10
     

    grinning smiley grinning smiley Františku, když spočítáš drahé kapsičky, není to na váhu takový cenový rozdíl. O zubech bych uvažovala. Zubní kámen by mohl mít. Ale když je to katastrofální, pak nežerou už prakticky nic. A navíc je horko, už hodně dlouho, to kočky žerou podstatně méně. U macků je to třeba polovina množství, co normálně.A šišku má velkou, protože je v kapsičkách ale třeba i některých granulích dost balastních látek. Třeba obilí.

    Filé i maso se snažím nakupovat v akcích. Průměrně sleduju spotřebu. grinning smiley To je část pracovní úchylky. Gustav je skutečně macek. Je ze všech tří nejmacatější. Spotřebuje tak 80 g ryby a 120g masa. Hovězí nebo vepřové. Obojí přemražuju. V zásadě mu tohle množství kvalitních bílkovin stačí bohatě k životu. A ve vepřovém je i dost skrytého tuku i když se jeví libové. Kapsičku, granule a nic dalšího nevezme do huby. Jsem zvědavá, jak s rybou uspěješ. Prověřila bych hlavně ty zuby. A určitě je kastrát, takže čurání určitě sleduješ, aby neměl problémy s močovými kameny nebo pískem. Dál bych se zatím žádnými vyšetřením nezabývala a nenechala si tahat z kapsy peníze, pokud je kocour normálně živý.

    Frantisek napsal(a):

    Ve čtvrtek jdu nakupovat, tak ho koupím. Bože kočka bude žrát filé za stovku a já na ní budu čumět a uberu si ho od huby ??????????? eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (18.07.2018 07:16)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 07:56
     

    Regi, ale psi i kočky potřebují i vnitřnosti, kvůli vápníku a jiným vitamínům a stopovým prvkům. Hlavně plíce a játra. Nemůžou mít jen maso, jako takové. U dospělců to v dlouhodobém horizontu znamená potíže s klouby, kostmi, u koťat extrémní lámavost kostí, až křivice.

    Jo, pokud si chytjí myši, doplní si samy z jejich vnitřností, co potřebují. Bohužel je spousta koček, které prokrvená játra pěkně proženou.

    Se psy je to jednodužší, protože nejsou tak pažraví. Těm dám klidně plíce, třeba sušené, či zelené držky, ale ani jedno ani druhé do koček nedostaneš. Navíc potřebují kočky Taurin, protože si ho samy neumí vyrobit, na rozdíl od psů nebo nás, lidí a ten nevím, v čem je přirozeně. Ono to tak jednoduché není, když jsou závisléjen na tom, co jim my, lidé dáme k jídlu.

    Já vím, že jsi expert "přes jídlo" ale jak zvířata, tak psi, mají jiné nároky na stravu, než lidé a jsou i jiné nároky mezi těmi dvěmi plemeny. Kdyby psi žrali pouze kočičí průmyslovou stravu, umřou na selhání ledvin a jater, kvůli přetížení proteiny. Kočky jich potřebují daleko víc, jak psi. Kočky při stravě psí, zase budou trpět nedostatkem. Ono se to všechno může projevit až po letech. Hodně záleží, jestli chodí kočky ven nebo jsou jen doma. Venku mají možnost si ulovit a doplnit. doma ne.

    Mě štve, jak jsou granule , ale i konzervy pro zvířata slané. Jasně, i vlk si dojde jednou za čas k lizu pro sůl, ale oni všechno přesolují, aby to bylo pro zvíře přitažlivější, ale ničí mu ledviny a to nemluvím - kolikrát dostanou něco pod zub od stolu (slané, samozřejmě)

     
  • Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 08:32
     

    Drahus, v mládí si dopřál Gustav i sýr a jiné mléčné výrobky. Teď si to pravděpodobně reguluje nějak sám. Občas si s dvěma zbývajícími dá smetánek,občas sýr, jestli by sežral nějakou myš nebo ptáka, když je chytí venku, to si nejsem jistá. A měl nějakou potřebu něčeho, co nemá. Jinak tu má Goméz stále asi 4 druhy granulí v misce.Někdy mizí kvalitní, jindy úplný šunt. Já se tímhle zase až tak u kocourů nezabývám. Měli jsme jich víc a co pamatuju, tak v různých životních etapách měnili zvyky. Peršan se dožil asi 18ti let. Mám pocit, pokud mají dostupného něco jiného, že si to nějak sami poregulují. I tím, že když něco jíme my, přijdou, čichnou a případně vyžebrají. Spíš sleduju jak je zvíře živé a jak se chová. Dost často vidím psy i kocoury žvýkat trávu.Nějak moc to nepřeháním. Spotřebu sleduju spíš z hlediska cenového srovnání. grinning smiley Co kde poloví a případně sežerou, to jde mimo kalkulace.

    Jinak ještě pro doplnění. Rybí maso nám přináší kvalitní bílkoviny, vápník, draslík, fosfor, vitaminy a v případě mořských ryb také jód. Nejvíce ze všeho si však ceníme omega-3 nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo není schopno samo vyrobit a musíme je přijímat potravou. 

    Bohužel, filé je zrovna dost drahým zdrojem. Ale kočky ho docela rády.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (18.07.2018 08:45)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 09:02
     

    Regi, jo, to beru, ale tys to před tím napsala tak (nebo jsem špatně četla), že žere jen to file a to by asi dobré nebylo - jen to. Naše kočky vůbec mléčné nežerou (mrchy mlsný)

    Ano, pokud si sežerou i z granulek a možná něco venku, problém by neměl být. František, pokud vím, má čistě bytového kocourka, tak ten je plně závislý na tom, co dostane. nemá žádnou jinou šanci. Proto by měl mít stravu vyváženou.

    Já, jak objednávám psům maso, občas objednám i syrové šproty (drahý, jak sviňa). Lehce povařím a i kočky si dají. Ty milují. Jenže u nás je zase problém, protože dobíci mívají časté problémy se štítkou a nejsou jim mořské ryby moc doporučovány.

    Františku, mně pořád vrtá hlavou, proč ty granule vyblil. Máš přehled, kolik jich ubylo v misce? jestli na ně nechodil a protože není na granule zvyklý, tak, jak nabyly v žaludku objem, vlastně se přežral a přetížil žaludek? - Jen úvaha... Že třeba mu dát jen pár kousků několikrát denně, aby si žaludek i on zvykl, kolik může sežrat?

     
  • Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 09:40
     

    Drahus, základ je maso i file. Z file by mu chyběly tuky. A množství file jim reguluju všem. grinning smiley To už bych se vůbec nedoplatila.

    a i kvůli jodu.

    Filipek už není nejmladší.Někdy jsou granule hůř stravitelné a je horko. Ale zvracení je u koček docela běžná věc. Najmě v létě. Hodně si lížou kožichy.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 09:49
     

    Já to neznám. Nezvrací mi, jen, když se Hollie napase. Jinak ne. V granulích mají něco proti bezoárům asi. Protože u nás zvracení znamená průšvih. U kocoura, že ven nemůže (zdrhá) vždy, u kočky, když s námi nechodí ven, tak taky

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Britská kočka

    Datum: 18.07.2018 09:58
     

    Tím, že jsou díky vysokému obsahu masa Purizonky tak chuťově atraktivní, mohly mu opravdu jet, tudíž se přecpal, jestli je ovšem jen polykal (předpoklad u těch případně bolavých zubů), ani trochu nedrtil, zůstal mu z nich v žaludku kámen, notabene pokud se dost nenapil. Fakt, že konvenční granule sám vyřadil z jídelníčku, napovídá, že mu jejich příjem nestál už za příslušnou námahu, příp. nebyl jí schopen. Granule jako takové nejsou pro kočičí mělnění potravy zrovna fyziologicky příznivou variantou, je tak prudký rozdíl mezi tím jejich kočičím škubáním kořisti a třebas lidským drcením stoličkami... čiliže to tak nějak pokoušou, ovšem žaludek si určitě zvykat musí, tedy jak říká drahuš, přidala bych je určitě pomalejším tempem, ne okamžitou změnou s odřazením původně požívaného, toho zkrátka zatím jen ubírat.

    Všeobecně, už jsme si to tu kdysi psali, ona by pšenice jako taková nebyla v kočičí stravě obřím zlem, pokud by celá ta strava a život nebyl tak umělý. Neb co obvykle mají myši v žaludku, je rovněž nabíledni. Ňáký to obilí.

    Kterak už bylo řečeno, čistě bytová číča se musí vyrovnat ve svém životě s potravou člověkem dodávanou. S výjimkou much, pavouků a jiného hmyzího drobného obohacení.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (18.07.2018 10:01)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.