pátek 19. dubna, 18:38 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Jižní Amerika
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Za exotikou > Jižní Amerika
Založte si eDeníček! Podělte se se svými přáteli o zážitky z cestování, a nebo naopak získejte cenné rady před caší cestou!
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Brazílie, turistický region Bahia

Autor: martinek.name - nováček
Datum: 18.01.2011 21:30
 
Anketa
Jaký karneval v Brazílii je dle Guinessovy knihy rekordů považován za největší venkovní party planety?
Hlasování je dočasně pozastaveno.
V anketě již hlasovalo 1 uživatelů.
v Rio de Janeiro 0
 
0%
v Salvador da Bahia 1
 
100%
v Sao Paulo 0
 
0%

Bahia je jeden z 26 brazilských států. Nachází na severovýchodě země, na pobřeží Atlantského oceánu. Jedná se o nejrychleji se rozvíjející brazilskou turistickou destinaci, která návštěvníkům nabízí velmi široké spektrum možností.

 

Hlavním městem státu Bahia je Salvador. Má téměř 3 miliony obyvatel a je třetím nejlidnatějším městem Brazílie. Salvador se stal po objevení Brazílie prvním hlavním městem a zůstal jím až do poloviny 18. století. Historické centrum zvané Pelourinho je největší památkovou zónou koloniální architektury Latinské Ameriky a je též součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Oplývá architektonickými památkami ze 17. až 19. století, které během portugalské nadvlády postavili otroci.

 

V Salvadoru se nachází mezinárodní letiště s pravidelnými linkami do mnoha Evropských zemí. Přímý let z Frankfurtu trvá necelých 11 hodin. Využít lze hned několika leteckých společností. Ze Salvadoru se lze snadno letecky dopravit do ostatních atraktivních míst Brazílie - Rio de Janeiro, vodopády Iguazú či Amazonský prales jsou jen některé z možností.

 

Bahia se pyšní nejdelším pobřežím ze všech brazilských států. Jeho délka přesahuje tisíc kilometrů. Vládne zde tropické klima s průměrnou roční teplotou 27 stupňů Celsia. Ani v zimě zde teplota neklesá pod 20 stupňů.

 

Bahia patří k nejstarším osídleným oblastem Brazílie. Kulturní odkaz je zde nesmírně bohatý, neboť se zde prolínají prvky hned několika kultur, které jsou s touto oblastí historicky spjaty.

 

Pro ty, kteří mají rádi spojení sportu, přírody a dobrodružství jsou surfing, slaňování, potápění, pěší a cykloturistika, rafting, jízda na koni, v bugyně či paragliding jen některé z mnoha možností, které Bahia nabízí.Bahia se nachází v pásu Atlantských tropických lesů, které patří do Biosférické rezervace UNESCO. Nachází se zde mnoho ohrožených druhů, včetně vzácných jihoamerických opic, mořských želv a velryb. Z flory je kromě tradičních kokosových palem, které lemují pobřeží tato oblast typická stromy vzácných dřev a výskytem snad všech druhů tropického ovoce.

 

________________________________________________________________________

Turistické informace o Bahia, Brazílie, turistické rady a tipy najdete na adrese:

[martinektravel.com]/

 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil martinek.name (18.01.2011 21:34)

 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
 

Komentáře a názory

 
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Datum: 18.01.2011 23:57
     

    Hurá, je to zpátky, krásné, teplem sálající fotky v mlhavé zimě potěší.

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: iriska - expert
    Datum: 19.01.2011 09:21
     

    hned je mi teplejithumbs down

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Blb
    (Jan Kunc)
    -
    Datum: 22.01.2011 12:49
     

    Já se těšil na krásný blog ve stylu naší Majky, jak napsala o Krétě a kreténech a ona se z toho vyklube reklama. A jak je o mně známo reklamy nenávidím!

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Hanule - expert
    Datum: 22.01.2011 13:21
    Hodnocení příspěvku "Brazílie, turistický region Bahia": 5
     

    Jeníku, to ale není reklama na cestovku - je to upoutávka na vlastní zájmové stránky o Bahii. Na tom neshledávám nic špatného. Nejde o stránky na komerční bázi. Weekovský blog by ani nešlo tak detailně strukturovat, takže je to akceptovatelné. Na stránkách samotných je spousta zajímavostí, i když jako Majka samozřejmě každý nepíše. smoking smiley

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: isy - začátečník
    Datum: 29.01.2011 23:53
     

    vcera jsem se vratila a kazdemu dovcu v Brazilii doporucuji....hlavne tam neni po snehu ani pamatkasmiling smiley smoking smiley jo a vsude je zakaz kourenigrinning smiley

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Evca - expert
    www.evciny-stra..
    Datum: 30.01.2011 10:39
    Hodnocení příspěvku "Brazílie, turistický region Bahia": 5
     

    Tak zákaz kouření mě odradilsad smiley

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Majka - moderátor
    www.majkaj.webg..
    Datum: 30.01.2011 19:25
     

    Tak to mě naopak, jedu!!!! thumbs down

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Datum: 01.02.2011 14:11
     

    Jeď !!!

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Anavi - expert
    Datum: 02.02.2011 20:43
     


    Majka napsal(a):

    Tak to mě naopak, jedu!!!! thumbs down

    Kdy že to vyrážíme? winking smiley

     
  • Re: Brazílie, turistický region Bahia

    Autor: Majka - moderátor
    www.majkaj.webg..
    Datum: 03.02.2011 07:12
     

    Ivčo, můžu jedině v červenci, to nevycházíme a mám šanci si vzít dovču.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Jižní Amerika (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.