úterý 16. dubna, 16:54 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Bramborový salát stokrát jinak

Datum: 16.11.2008 15:26
 

Přesunuji sem z vánočního jídelníčku smiling smiley. Bramborový salát dělá snad skutečně každá rodina jinak, třeba vás něco zaujme a vyzkoušíte i jiný, než ten léta dělávaný. Teď nemám čas, ale hodím sem časem recept na ten svůj.

Jen jsem chtěla, aby to tady bylo hezky pohromadě winking smiley mls smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 24.11.2008 20:43
     

    Dělám skoro stejný jako vy, jen nedávám mrkev, celer, petržel a ani hrášek.

    A nakládanou kápii, tou zdobím kopeček salátu až na talíři.winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

     
     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 24.11.2008 21:09
     

    anavi : taky dělám podobný, akorát do trošku většího lavoru.... a musí být den dopředu, to jo. Hned jak je hotovej, tak se na mě vrhnou děti a manžel, že jsou testovací skupina. Tak každýmu naložím talířek a rychle ho schovávám. Ikdyž v tom množství, v jakým ho dělám, se ta troška ztratí.Taky jsem zkoušela různé druhy salámů, a nakonec zvítězil vždycky GOTHAJ... on ten salát tak nějak jinak ovoní....

    Já do salátu dělám svoji majonézu a ještě přidávám jednu celou plechovku TATRA mléka (neslazené), tudíž tam není tolik majonézy a salát je odlehčenej a zjemní se chuť. Je fakt dobrej. Když na to dojde, tak mně chutná snad každej bramborovej salát....

     
  • Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 24.11.2008 21:16
     

    Tak já nakrájím spoustu všelijaké vařené a sterilované zeleniny a salámu (cibuli nee) a pak dumám kam v tom lavoru nacpat brambory??? Taky nedávám vejce (zatím to nikdo doma nepoznal stejně jako absenci cibule obé mi nedělá dobře na žlučník, majolku můžu na tuny a je to v poho mls smiley ) A jinak je zhruba stejný jako ten Váš.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 24.11.2008 23:06
     

    skrblice, já to koukám úplně zapomněla napsat - tu majolku ředím obyčejným mlékem, aby to bylo takové řidší a krásně to obalilo všechny brambory!!!winking smiley

     
  • Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 07:49
     

    Koukám, že fakt, co rodina tak jinej brsalát ! smiling smiley

    Když jsem ještě bydlela doma, tak máti dělala něco podobnýho jako Anavi, akorát kromě salámu. A taky ředila majonézu mlékem a ještě ale přidávala Tatarku. Salát byl takový řidší a teklo to po talíři.

    Pak jsem se vdala a ač tchýni dvakrát nemusím, její salát mi chutnal víc. Prostě mi sedl. Ona si dělala majonézu sama z domácích vajíček a dávala jen brambory a zeleninu. Ale zas byl takový hutný.

    No a já dělám takový kompromis mezi oběma.

    Taky ho dělám den předem. Schází se nás 8 lidí, takže na dva dny a ještě každýmu domů, suma sumárum z 15kg brambor ! grinning smiley

     

    A recept na ten "náš".

    Uvařím šílenou hromadu brambor a chlapi je oloupou. Rovnou k bramborám přihodím mrkev a kousky celeru (ten tam miluju já stydlin smiley) uvařit.

    Pak do obrovského lavóru brambory protlačuju a otáčím , asi nám všem kuchtičkám známým, způsobem. Mrkev a celer na stejném protlačovacím kolečku nastrouhám.

    Zavařenou mrkev s hráškem ještě posekám na menší kousky a přidám.

    Okurky si už v létě zavařím nakostičkované, takže jen vyklopím ke všemu.

    Cibuli dávám bílou, je jemnější. Ale pokud zapomenu, tak normální, my cibuli můžem ve všem.

    Nakonec zamíchám dostatečné množství kupované majonézy.

    Ještě před tou majonézou osolím a crknu trochu láku z okurek, ono to ty brambory vstřebají.

    No a pak to je práce pro silné chlapy, takže míchají a ochutnávají a je hotovo.

     

    Na svátečním stole pak zdobím mísu se salátem okurkami a nakládanou kápií.

     

    Tak ať se vám ty letošní povedou a máte kolem sebe lidi, pro které je budete rády dělat ! flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 08:07
     

    Náš bramborový salát kolem brambor jen projde. winking smiley Co dám ostaních ingrediencí, tolik vařených brambor. Dávám vařenou kořenovou zeleninu na kostičky krájenou, jen celer ustrouhám a syrový, Jablíčko také nastrouhám, i cibuli dám, sklenici sterilovaných okurek, deset vajec, kilo gothaje, pixlu hrášku a někdy i pixlu kukuřice.... majonézu si dělám sama.... Sůl, hořčice, trochu pepře

    Zadělávám v dětské vaničce spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 08:22
     

    Teda koukam, ze spoustu variaci vubec neznam, treba to redeni tatrou ci mlekem eye popping smiley ale verim ze nakonec je kazdej vybornej mls smiley

    Kofilo 15kg eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley to bych nemela vubec v cem umichat grinning smiley Ale ze to clovek sni tomu verim stydlin smiley

     
  • Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 09:46
     

    suee jeden člověk néé ! grinning smiley Neblázni ! grinning smiley

    Lavór na umíchání jsem musela speciélně koupit. A hrnec na uvaření vlastně taky....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 09:49
     

    Kofilo, toho mlíka dám opravdu decentně, možná tak jednu polévkovou lžíci!, takže mám netekoucí variantu smiling smiley.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 09:49
     

    By se mi ten hrnec ani nevesel na sporak....teda na varnou desku grinning smiley

    Kofilo ale ve dvou by to slo ne? winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 09:51
     

    Mám spíš problém s tím uskladňováním - kam pak s těma obrovskýma mísama? Do lednice to nenarvu ani náhodou!A v komoře mi připadá málo zima, den bych to tam riskla, dva už ne, ale naštěstí ty zásoby během jednoho dne velmi umenšíme a pak už to jde dát do přijatelně velké mísy a umístit v lednici. winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 10:01
     

    Toho se taky ted desim!! ta vestavena lednice mi prijde mnohem mensi nez ta klasicka volne stojici co jsme meli predtim sad smiley Zasoby jidla, piti (jsem zasobovaci typ grinning smiley ) se tam vejdou v pohode ale kdyz je navarino dopredu nebo zbytky nemam sanci thumbs up thumbs up ted v zime to dost casto resim balkonem (chladnou komoru bohuzel soudruzi zapomneli do planku nakreslit winking smiley ) Ale kam dam na vanoce misu salatu,hrnec s rybi polevkou a kapra + vsechny mozny zasoby jidla??? confused smiley to fakt netusim...

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 10:04
     

    Suee,já mám lednici dost velkou,špajz taky tak to můžeš uskladnit u měgrinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 25.11.2008 10:08
     

    I kdybych to mela hned 25. sezrat tak to nedam z ruky!!! stydlin smiley mls smiley grinning smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bramborový salát stokrát jinak

    Datum: 22.12.2008 11:32
     
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.