pátek 19. dubna, 07:19 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: brambory

Bramborové recepty

Datum: 02.08.2007 13:09
 

Tak nejčastěji dělám ze zbylých brambor francouzské brambory.

Uvařené brambory pokrájím na plátky.

Na oleji osmahnu nějaký salám nebo párek, co je zrovna po ruce (v lepším případě nějaké uzené maso, které oberu z kostí). Potom nakrájím nadrobno natvrdo uvařená vajíčka, vše to smíchám a dám do remosky. Potom si naleju mléko do 250 ml hrnečku, přihodím syrové vajíčko, rozkvedlám a tu směsici tím zaleju. Nechám zapéct apak už se jen cpeme a cpeme smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 14:42
     


    wzteklina napsal(a):

     

    suee napsal(a):

    Huberte to zní dobře, nejsou ty brambory pak moc na kaši? když se napřed vaří a pak ještě to pivo, povařit a zapéct?

    Taky o tom přemýšlím, aby nebyly na šrot grinning smiley

    Jedla jsem je, držely pohromadě a ta chuť mls smiley mls smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramborové recepty

     
     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 17:23
     


    suee napsal(a):

    Huberte to zní dobře, nejsou ty brambory pak moc na kaši? když se napřed vaří a pak ještě to pivo, povařit a zapéct?

    suee ty brambory se povaří ve slupce a maximálně polovinu času než normálně, povařit se to musí, aby se "redukovala" tekutina a potom to dávám pod gril. mls smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 21:28
     

    Honzoooooooo, se fakt po*eru..... on ty vajíčka dělá fakt, ale fakt úplně stejně.... a má nejraději, když ten špek v těch vajíčkách křupe ........a tu pánev taky máme, s dřevěnou rukojetí grinning smiley grinning smiley grinning smiley........

     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 21:43
     

    No vidíš Skrbli, vzala sis toho nejlepšího chlapa na světě. Soudím dle sebe. -)

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 21:47
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley.... musím uznat, jinak bych popřela sama sebe, když jsem s ním vydržela skoro 30 let grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 22:00
     

    Jo, my jsme zlatíčka.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 13.09.2010 15:22
     

    Skrblí, já taky ráda vysmahnutej špek do křupava a na to volský voka, m mls smiley ň mls smiley a mls smiley m

     

    PS. a tu pánev mám taky grinning smiley bohužel s opálenou dřevěnou rukojetí sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (13.09.2010 15:23)
     
  • Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 13.09.2010 15:30
     

    protože jaký pán, takový chloestreol!

     

     

    Skvěle řečeno :-)

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 13.01.2011 01:49
     

    Strašně dobrý jsou bramborový knedlíky ze syrových brambor a rohlíků.... kolik středně velkých bramborů, tolik rohlíků. Syrové brambory se nastrouhají (ručně nebo v robotu) a k nim se přidají na kostičky nakrájené rohlíky. Dle chuti osolíme (ne moc), vaří se v osolené vodě, a těsto musíme rukama řádně uhňácat mls smiley mls smiley mls smiley... , dělám kulaté knedle do dlaně, nikdy nezbydou... ani studené

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil skrblice (11.02.2011 17:14)
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 13.01.2011 02:42
     

    Skrbli, to vypadá dobře...a to je bez vajíčka a mouky?

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 19.01.2011 02:37
     

    wztekli, přesně tak... jenom brambor, rohlík a trochu soli..... vejce a mouka jsou v rohlíku. A fakt chutnají každýmu, kdo je ochutná... jsou podobný jako chlupatý knedlíky, jenom jsou takový nadýchanější. A hlavně jsou strašně rychle hotový.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 19.01.2011 09:44
     

    Skrbli, o víkendu jsem je zkoušela. Měla jsem ale asi málo rohlíků, protože jsem těsto mělo hodně lepivé, takže jsem musela doplnit trochu polohrubé mouky. Příště musím mít v zásobě více rohlíku, ale i tak je musím pochválit, chutnalo nám, určitě je budu dělat znovu mls smiley. Strouháš brambory jemně nebo nahrubo?

     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 19.01.2011 10:52
     

    Skrbli děkuji za info a tobě Peefko za "předzkoušení"...taky zkusím, bramborové knedle to je moje thumbs down

    Jinak se přiznám...moje "kdysi v pravěku" první knedlíky? Hodila do vroucí vody a už nenašla stydlin smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 19.01.2011 10:56
     

    ty bramborový knedle s rohlíkemthumbs down thumbs down thumbs down ...vyzkoušeno...Peefko strouhám na jemno

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 19.01.2011 10:58
     

    Jani, mám obdobnou zkušenost. To bylo někdy v pubertě, maminka byla v nemocnici na operaci a já se rozhodla uvařit. Holt jsem se chtěla blýsknout a vrhla se na jídlo, které je pro zkušené kuchaře. Když jsem se chtěla podívat, jak se knedlíky vaří, zvedla jsem poklici a na ní visely cáry těsta a v hrnci byla jen voda zahuštěná knedlíkovým těstem. grinning smiley Věra

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.