čtvrtek 18. dubna, 21:22 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Teplá kuchyně
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Teplá kuchyně
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování
Tagy: brambory

Bramborové recepty

Datum: 02.08.2007 13:09
 

Tak nejčastěji dělám ze zbylých brambor francouzské brambory.

Uvařené brambory pokrájím na plátky.

Na oleji osmahnu nějaký salám nebo párek, co je zrovna po ruce (v lepším případě nějaké uzené maso, které oberu z kostí). Potom nakrájím nadrobno natvrdo uvařená vajíčka, vše to smíchám a dám do remosky. Potom si naleju mléko do 250 ml hrnečku, přihodím syrové vajíčko, rozkvedlám a tu směsici tím zaleju. Nechám zapéct apak už se jen cpeme a cpeme smiling smiley.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 03.12.2007 18:31
     
    a viděla jsi Evčo ty obrázky nebo ne confused smiley , jak mi přišlo tak jsem přiložila jako přílohu winking smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramborové recepty

     
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 03.12.2007 18:36
     

    Otevření přílohy chvilku trvalo, chce to trpělivostgrinning smiley

    Jsou to bezva recepty.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 03.12.2007 18:57
     
    Viděla,já jsem kdysi přetahovala recepty do moučníků,ale jen jsem to zkopírovala a asi proto tam ty obrázky nebyly.Ale poslala jsem to Anny a Ivče a užto koluje a o to šlogrinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 03.12.2007 19:06
     

    Já dělám zapékané ze syrových...můžem se jich užrat.. grinning smiley Nakrájím na plátky,
    brambory,cibuli,pórek,česnek, nějakou uzeninu,nebo zbytky masa..co je při ruce.Kousek slaniny, anglické nebo uzeného. Osolím ,opepřím, okořením nějakým grilovacím kořením...Všechno zamíchám nasypu co pekáče přidám lžici sádla...Dohledala jsem vyfocené alespoň v syrovém stavu..než jsem stačila vyfotit, tak to bylo skoro sežrané..tak snad příště.. winking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 04.12.2007 19:06
     

    Libi nás zásobuje, jsem si říkala, že si každý den otevřu jeden soubor, abych se nepřežírala. smoking smiley

    Oslovily mě ty bramborové langoše, kdybyste to někdo zkoušel, podáte referát? please smiley

     

    Ladi, vypadá to víc než dobře, a to je to ještě syrové.. Musím příležitostně vyzkoušet. Taky mám ráda zapékání z tenkých plátků nevařených :přikyvující smajlík:

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 04.12.2007 23:15
     

    Hanule...já je kdysi dělala,ale mám pocit, jestli tam nebyla vařená brambora...a asi se nechávaly odležet.

    Už si nevzpomínám... ,ale brambora tam ňáká byla grinning smiley Když se začaly dělat, tak jsem dostala recept od kámoše, ke kterýmu jsme na ně chodili...a stály tehdy bůra... grinning smiley Pohledám třeba dohledám...na nějakém cancouru je určitě mám napsaný.. grinning smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 05.12.2007 19:03
     
    Hanule, jak mi to mailem chodí, tak to sem hážu do placu grinning smiley , abych se podělila winking smiley
     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 07:47
     

    Brambory na pivu

    1 kg brambor
    60 g slaniny
    1 cibule
    20 g másla
    1 snítka rozmarýnu nebo šalvěj
    2,5 dl piva
    sůl, pepř

    Brambory uvaříme v osolené vodě, oloupeme a nakrájíme na plátky. Cibulku a slaninu nakrájíme na jemno a osmažíme na másle. Přidáme rozmarýn nebo šalvěj, plátky brambor, dochutíme solí a pepřem a zalijeme pivem. Přiklopíme pokličkou a necháme pár minut dusit. Nakonec brambory zapečeme v troubě na 200° asi na 5 minut.

     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 09:40
     

    To musí být dobrý, je v tom špek, ten mám rád. Nedávám ho snad jen do pudinku.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 09:59
     

    Honzo, grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley...

     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 10:55
     

    Skrbli, doktorka mi říkala, že mám zvýšený chloesterol a ptala se mě jak se stravuju, co mám rád. Tak jsem jí řekl, že kuřecí prsíčka. Chválila mě, protože nevěděla jak je připravuju. Aby byla poživatelná, dělám je na kontaktním grilu dospod špek, navrch špek a griluje se... A také mi neřekla jaký že mám chloesterol zvýšený. Já to ale vím, jedině ten dobrý, hodný, protože jaký pán, takový chloestreol!

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 12:50
     

    Huberte to zní dobře, nejsou ty brambory pak moc na kaši? když se napřed vaří a pak ještě to pivo, povařit a zapéct?

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 13:21
     

    Honzo, ty jsi jak ten můj Honza... taky špek kam se dá a to nemluvím o bůčku a takových těch light dobrůtkách.... a já potom nemám kynout angry smiley

     
  • Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 13:33
     

    Skrbli, poraď mu dietní hemenex, je to jednoduchý - místo šunky špek. Jenže ten špíček se musí dietně upravit, hezky na pávi péci, aby zprůsvitněl a byla vidět ta vláknina co je v něm. No a to je celý kouzlo, vlákninu doporučuje 999 doktorů z tisíce! Jo, a vajec dle chuti. Jáho dělám na oblíbené těžké, modré pánvi ze Sfinxu a na ní se nejlépe vyjímá 5 vajíček. To jejich černomodrý nádobí je nejlepší, co bylo v minulém století vyrobeno.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Blb (11.09.2010 13:57)
     
  • Autor: wzteklina
    Status:

    Re: Bramborové recepty

    Datum: 11.09.2010 13:45
     


    suee napsal(a):

    Huberte to zní dobře, nejsou ty brambory pak moc na kaši? když se napřed vaří a pak ještě to pivo, povařit a zapéct?

    Taky o tom přemýšlím, aby nebyly na šrot grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Teplá kuchyně (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.