sobota 20. dubna, 02:09 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Bramboříky

Datum: 24.11.2016 18:33
 

Pro milovníky a pěstitele těchhle chladnominějšíchkrásek.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (24.11.2016 18:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 17
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:19
     

    Krásné barvy-- ten fialkový mls smiley thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramboříky

     
     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:23
     

    Jajo, určitě. A navíc máš ten velký druh.Ty se v kvalitě a velikosti těch dvou bílých skoro koupit nedají. To je fakt o dlouholetém pěstování rostliny. A to by byly pak skoro neprodejné rostliny, hodně drahé. Ty stejně považuju za špičku grinning smiley. Za celou dobu květinové kariéry grinning smiley, jsme na něco podobného narazily v Hornbachu asi dvakrát. Cena někde kolem 350Kč. A byla fotka toho bílého? Už jsem narazila na české taky. Možná, že se fakt budou líp dál pěstovat.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:37
     
    dscf2629.jpg
    Další fotografie:

    Tvrdila mi prodavačka (znám ji celý život, nekecala by) že jsou české a že to poznám, tak uvidím. Prví je můj rozmytý, pak malý bílý a včerejsí. Okna sice mytá, ale čpavkovou vodou dle rady odborníků, ale smradu bylo a okna jak nemytá ach jo.....samá kapička.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:37
     

    Tady to aspoň doceníte grinning smiley. Mužská část si jen klepe na čelo.Musím říct, že vášeň k bramboříkům šla tak daleko, že v předvánočním období, kdy jsme narazily na podobné kousky jako ty sesazené bílé, byla jedna várka prodávána jen za nákupní cenu, někdy taky azalky. Takový dárek zákazníkům, když byl ještě krámek. A vždycky jsme jim to ale říkaly, aby ostatní nebyli za zloděje.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:42
     

    Jajo, je krásnej. Kapičky žádný nevidím. Mně to jen zkreslovalo barvy trošku, proto ta zmínka grinning smiley. Myslím, že je fakt adept na dlouhé přežití.Tady se s rostlinami nedělají ještě takový kouzla jako v Holandsku. Bývají fakt vytrvalejší pokud jde o další pěstování. thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:44
     

    Ono se to blbě fotí, venku je bílá tma, tak a už mažu makat, nebo se budou muset Vánoce odložit na neurčito :-)

     
  • Status:

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 10:10
     
    pc101985.jpg

    Můj brambořík. Kvete jak o závod. Mám ho mezi špaletovými okny, chladu tam má dost, jenže okna jsou na jih a tak ho každou chvíli stíním - sluníčko, to nemá rád a tady svítí skoro každý den.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 10:36
     

    Alenko, krásný kousek. Ty máš stínit, já je zas vynáším a zanáším. Kytky jsou nemoc.... grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 11:25
     

    Máte thumbs down krásný kousky.Všechny

     
  • Autor: Matty16
    Status: nováček

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 18:16
     

    Bramboříky zbožnuji, ale nikdy mi doma nešly... našla jsem zajímavý článek, že se dají pěstovat pod umělým světlem - vypadají pak fakt krásně: [magazin.specialnizahradnictvi.cz] love smiley love smiley love smiley

     
  • Status:

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 19:06
     

    Když ono je těch zimních kvetoucích radostí tak málo, proto se jim věnujeme s láskou. Tento brambořík jsem koupila jako docela nevzhledný s jedním květem, líbila se mi ta barva. A pěstuju ho tak, jak jsem se dočetla Nepřesazovat, mírně zalévat a občas trochu přihnojit - u mě Kristalonem. Samozřejmě chce chlad a sluníčko ne. Zatím, když mrzne málokdy, je prostor ve špaletových oknech docela příznivý. Ve velkých mrazech bych musela vymyslet jiné stanoviště, ale v současných zimách jsou mrazy spíše vyjímkou. Uvidíme, jak dlouho mi vydrží takhle pěkný. please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 22:06
     

    Alenko, ty moje jsou i vynášeny ven a dovnitř. Teď si lebedí už od včerejška. Stěhovala jsem někdy v deset večer.. To umělé světlo musím nastudovat. Už se svítí orchidejím grinning smiley Nevím, jak by se vyrovnaly s teplem. Měli ho tam na stole. Možná ty drobnější. Nakonec všechno je možné, jak jsem studovala kdysi osvětlení v growshopu, pěstuje se i za tmy.Ale to zas člověk nic nevidí sám.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (10.12.2016 22:26)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 23:20
     

    Holky, máte náááádherný bramboříky thumbs down flower smiley . Chodím se sem jen kochat bo moje ani netuší, že by měly mít také nějaké květy, a to jich mám aspoň 20 (nepočítala jsem). Pořizovat kvetoucí nebudu, ne ne ne, opravdu by se už nikam nevešel ani nááááhodou,

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 23:49
     

    Eli, jestli ale rozkvetou všechny najednou, to bude nádhera....Zima je ještě dlouhá.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 11.12.2016 22:42
     

    Další přírůstek. eye rolling smiley Jak jsem v OBI čekala na prodavače, aby mi sundal WC prkénko, sousedka zabrousila do květin. Ve slevové části objevila nějakou orchidej a na mě už čekala s tímhle kouskem v ruce. Sdělila mi, že za dvacet korun je hřích ho tam nechat, že ty za plnou cenu vypadají některé mnohem hůř.Tenhle má fakt jen pár nažloutlých lístků. A jak jsem si všimla, má i jiný květ trochu, vložila jsem ho do košíku a donesla domů. Naštěstí byl doma jen synátor, poklepal si na čelo a jal se přidělávat to prkýnko.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.