pátek 19. dubna, 18:55 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Bramboříky

Datum: 24.11.2016 18:33
 

Pro milovníky a pěstitele těchhle chladnominějšíchkrásek.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (24.11.2016 18:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 17
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 03.12.2016 00:32
     

    Eli, to už je v pr.... Termín prošvihnut grinning smiley 

    Jinak bramboříky nádhera.Moje zas asi čeká stěhování, má se ochladit. Musím sledovat teplotu. Ale daří se jim super. Kdyby to nebyla tak krásná kytka, nikdy bych se s ní tak nemordovala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramboříky

     
     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 10:01
     

    Hlásím po své pravidelné sobotní kontrole OBI, že tam zřejmě započal hlavní čas bramboříků. Minulý týden jen hvězdy a bramboříky okrajově. Ke spatření všechny velikosti od těch nejmrňavejších až po ty největší. Ty největší byly tady povětšinou ty jakoby kroucené na koncích. Nelíbí se mi tak. A velké rostliny s málo poupaty. Cena tuším 89. Pak asi hlavní hit, 59Kč velké. Určitě se dalo vybrat, pokud by člověk nekoukal na bravu a jen kvalitu rostliny. Zda hodně poupat a pevná držící. Z hledika kvetení byly nejbohatší ty střední. Všemožné odstíny růžových, rozmývané, tuším i bílé. Takže myslím, kdo chce doplnit sbírku a má OBI poblíž, nastal čas.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 10:06
     

    Nojo, ale mrzne až praští, jak je dopravit? Můj prcek je mezi okny, nevím ještli mu není zima. ale do tepla ho brát nebudu, měl by asi šok. Zatím je krásný.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 10:29
     

    hmm- dala bych si říct . bramboříky se mi moc líbí . ale na okně v chodbě už mám tu moji velkou hvězdu a jinde je bud´teplo , nebo je to na patře . a myslím , že by měl být vidět - je to ozdoba. love smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 10:44
     

    Kaaj, je to blbý napsat. Ale nakonec proč ne. Ty svoje jsem uložila, kam je přenáším, když nemohou být venku. Teplota je tam vyhovující, světelné poměry jakž takž. Jen nejsou tak úplně dobře a stále vidět. Líbil se mi tam jeden takový, no vyfotím, až se nabije tablet. A stále jsem nevěděla, kam bych ho jako smysluplně umístila. Pak jsem si vzpomněla na Romi, jak mu maličko větrá. A vzpomněla jsem si kdysi na obkladače, který se hrozně hrabal na WC s obkladem. Byl to takový precizní řemeslník. V kuchzni jsme mu vymyslela takový oříšek docela i jinde s rantlíkem vany a tak. Task jsem mu říkala, je to jen WC. A říkal mi, ono vám to ani tak nepřijde ale když někdo sedí na WC, tak jsou obklady blízko a kam kouká? Každá chyba je hodně vidět. Mám tam okénko, pohledově do zahrady, koukám na rhododendrony, nikdo tam nechodí, takjsem nijak nezkrývala. A to sice není špaletové ale stále bývá mírně pootevřené. Takže už je tam. grinning smiley Druhá půlka není doma ale vysvětlení sedí, ať kouká do krásna. když už je zahrada holá.

    Jajo, pokud se nevláčí dlouho, jen přeběhnutí do auta, tak ani nepozná. Dá se obalit třeba něčím. Totéž azalka. Pokud je mezi okny do nuly, květy drží dlouho ale nové nenakvétají. Nakvétání by u tebe asi fungovalo vevnitř na okně, pokud máš místo. Šok na nich moc nepozoruju a to je stěhuju dost často. Letos je chladno větší. Samozřejmě ne denně, jak je nad nulou, tak ven a obráceně. Navíc potřebuju, aby taky nakvétaly.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 11:06
     

    Já je mám na schodišti,na okně ze skleněných cihel.Vidím na ně .

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 11:16
     

    A jsou tady. Ten menší je vlastně velký. Má hodně poupat. Ten větší je střední. Když už jsem to prohrabala, netrvá chvilku, aby měly poupata atd...není to jednoduché grinning smiley...zůstali dva adepti. Eli říkala, že dvěma je lépe. Pokud vydrží, bude problém kam s jedním jednou. Ale nemusí přežít některý z truhlíků...Nějak to dopadne. V nejhorším bude některý v ložnici druhé půlky. grinning smiley Něco mu třeba vymyslím ještě jiného. Teď mám čas.

    A řekla bych, že nejlepší rostliny měli v různých těch ozdobných obalech. Ale cena byla úplně někde jinde.Zhruba trojnásobek. A to zase takové obří kusy nebyly....Ani nějaký zcela výjimečná barva

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (04.12.2016 11:19)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 20:27
     

    Regino, dobře jsi nakoupila thumbs down , ten velký má kráásné obrovské listy.

    A odpovídám na zmíněné jinde - do truhlíků už jsou také bramboříky [www.katalog-rostlin.cz] winking smiley , [www.ireceptar.cz] spinning smiley sticking its tongue out .

    Kaaj, dcera je hodná, ví čím udělat radost love smiley a pravděpodobně taky ví, že samotnému jednomu by bylo smutno a tak to pojistila, 3 je víc než dobrá volba thumbs down .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 04.12.2016 22:56
     

    já dceři říkala , že v Obi by měli mít bramboříky. ona měla kdysi krásný velký ve verandě. -byli hrát ve Frýdku Místku a tam je nové Obi . tak se tam stavili . no a poněvadž jsem z toho špitálu doma - tak mi tam koupili ty tři . nevěděli totiž , který vybrat -

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 09:45
     

    Kaaj, jsem ti říkala, že byl problém vybrat. Od každé barvy se dala najít krásná rostlina. A je to takové zvláštní, jak se svět stává s těmi řetězci jakoby menší. Tím, jak mají jednotnou nákupní a prodejní strategii pro určitý stát, tak co je tady je skoro i přes půl republiky. grinning smiley Tak je hezky rozmísti a budou dělat radost dvojnásobnou. Jako dárek i jako kytka....

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 11:51
     
    dscn2643.jpg
    Další fotografie:

    tak první tři moje - čtvrtý droboučký dcery. ale nerozumí tomu . já bych vybírala takové , kde je co nejvíc poupat . no - možná budou teprva poupata vylézat .ten červený není fotogenický - je mnohem hezčí , kudrnatý květ . thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.12.2016 11:53)
     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 12:54
     

    Mě by se líbil ten třetí držela jsem takový v ruce, ale neměl poupata. Vzala jsem mini bílý nádherně rozkvetlý, taky skoro bez poupat, snad pomůže žížalí voda a ještě nasadí.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 14:09
     

    Jájo , taky si říkám , že přihnojím- Kristalonem .. kdysi v pravěku jsem měla velké rostliny- měly i padesát poupat krom květů .. pak jsem je přestala pěstovat .v paneláku to bylo dost nemožné . bylo tam horko .. ale i tak jsem měla hlízy až tři roky. -přes léto na balkoně.sice už bídné , ale přežívaly . tak uvažuju , že na zahradě zkusím po sezoně zahrabat do stínu . ale i kdyby nevydržely- už jsem stará a udělaly mi radost . flower smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 14:11
     

    Stará nejsi a potěší tě za i rok, protože ty na co sáhneš to bují a kvete. flower smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 14:26
     

    Jájo , ale jsem -- ale je fakt , že těch radostí už není moc. teď se těším , jestli vykvetou Cymbidia .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.