pátek 19. dubna, 01:11 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: expert

Bramboříky

Datum: 24.11.2016 18:33
 

Pro milovníky a pěstitele těchhle chladnominějšíchkrásek.

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (24.11.2016 18:33)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 17
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 14:28
     

    Kaaj, tu červenou si vybavuju přesně. Ale neměli ten kudrnatý a červený už mám. Co byly kudrnaté tady, byly bílofialové rostliny, velké ale bez poupat a už asi moc šlechtění, kudrnatost a ještě barevná atypická kombinace, vypadaly tak neduživě.Tenhle jednobarevný i s kudrnatostí vypadá velice zdravě. Pěkný macík. thumbs down A souhlas s Jajou. Zelené ruce. Horší bude asi, až já posčítám po létě ztráty. grinning smiley Někdy zapomenu, někdy uplatní své zahradnické zkušenosti můj muž.Zatím ale drží jak truhlíkové, tak WC bramboříky.

    A co se týče poupat. Někdy vykvetou všechna. ale někdy je lapší nekoukat na poupata, hlavně ta maličká. Často zajdou. Takže člověk se kvetení nedočká a pořádně nakvetlý také nemá. Jsou super...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bramboříky

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 20:03
     
    p9050232.jpg

    Kajo,všechny 4 jsou krásný.Taky jsem se jako mladá pokoušela brambořík pěstovat a zašel,protože jsem prd o pěstování věděla. Ted´ se mě to celkem daří.Přes léto je mám na dvoře ve stínu a přes zimu na chodbě.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 20:13
     

    Bosk, to je nový kousek? Nebo další z pěstovaných? Zdravá rostlina podle listů. Velká.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 05.12.2016 21:37
     

    Kaaj, jeden hezčí než druhý , všechny jsou krásné thumbs down . Už se těším, jak je příští rok opět předvedeš love smiley .

    Bosk, je moc pěkný, zdravé listy a hodně thumbs down .

    Jájo, a fotka je kde ? Já dnes viděla v Globusu kráááásný, ne moc velký, bílý s kudrnatými květy. Naštestí jsem měla chlapa za pr.elí a tudíž nekoupila. Byl by problém kam s ním. Jako s vánoční hvězdou, kterou jsem dostala dnes, netuším kam umístím. Je u nás totálně zakramařeno stydlin smiley .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 06.12.2016 09:55
     

    [vseozahrade.eu] [www.jaktak.cz] dva návody kpěstování

    Bosk , krásná rostlina.. thumbs down thumbs down thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (06.12.2016 10:04)
     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 06.12.2016 10:09
     

    Kaaj, jak popisují přežitíi s pařeništěm, tak to teda nevím.Ale soudě podle Bosk, něco třeba přežije i v jednodušších podmínkách a určitě ty, co jsem vídala naproti špitálu, nikdo takhle složitě nepřechovával. A jak jezdím, vím o okně s podobnými. Letos už nejsou. Vyměnili okna. Skoro mě píchlo u srdce. Byla jsem tam na ně zvyklá. Každou zimu. sad smiley

    A hnojení. Já to třeba nikdy nedělala ale má to efekt.Poradila mi to kdysi jedna kolegyně. Přihnojují se i petrklíče, které se začnou objevovat hned po vánocích. Takže hnojivo je třeba stále po ruce. Zkrátka sezona nikdy nekončí. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (06.12.2016 10:15)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 06.12.2016 10:21
     
    dscn2639.jpg

    no jo - uvidím na jaře .bude to hokus pokus. pokud mi na ně zbude čas a síla.

    te´d je mám na chodbě - netopí se tam - jen na patře je jeden radiátor . takže ne úplná morna , ale chladno . taky na té chodbě mám 5 oleandrů a jeden klematis- Joe . ten snese sice -10 st , ale byl draháý - stál kolem tří set a je jen metrový . tak jsem ho přesadila do květníku - už před časem . na okně tam mám tu moji narostlou lońskou kvězdu . pokud bud etřeba , dám ji jinam ana okno ty bramboříky. mám obavu , jestli na stolíku mají dost světla .

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 06.12.2016 10:23
     

    Eli, proto já mívám ty sobotní výjezdy napůl do práce a napůl na kytky skoro vždycky solo. grinning smiley Globus tu nemám, naštěstí. To by mohl být ještě další přejezd.Ani Hornbach. Tam občas umí jak v azalkách, tak brambořících super kousky. Velikánský rostliny, dost často v bílé. Někdy jsem užívala jako květinovou ozdobu na stůl. Vhodně zabalenou. Samozřejmě jen na chvíli. Pak se vracely na vhodnější místo. thumbs down

    babkaela napsal(a):

    Kaaj, jeden hezčí než druhý , všechny jsou krásné thumbs down . Už se těším, jak je příští rok opět předvedeš love smiley .

    Bosk, je moc pěkný, zdravé listy a hodně thumbs down .

    Jájo, a fotka je kde ? Já dnes viděla v Globusu kráááásný, ne moc velký, bílý s kudrnatými květy. Naštestí jsem měla chlapa za pr.elí a tudíž nekoupila. Byl by problém kam s ním. Jako s vánoční hvězdou, kterou jsem dostala dnes, netuším kam umístím. Je u nás totálně zakramařeno stydlin smiley .

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 07.12.2016 08:20
     

    [www.ireceptar.cz] tak ještě dnešní odkaz ze Seznamu

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 00:07
     

    Hlásím další bramboříkový přírůstek. Odložila tu mladá.Ještě několik prcků ale ty musím až ráno. Ty se vejdou mezi okna.Asi chybí nákupy do krámku.Nebo je to ocenění za služeby Žofce. Žofka byl kdysi její úlovek. Druhá půlka prohlásila, že už se začíná podobat květinářství a zjevně stoupá jeho předvánoční nervozita. Označuje za nejhorší období roku.... grinning smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 06:39
     

    nóoó - tak ty jsou teda výběrové .. thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 08:36
     

    Regino ty jsou nádherné, bohatě nakvetlé. Je vidět že jste s dcerou zkušené nakupovačky, když vozíte tak luxusní kousky. Já nejsem tak zkušený nakupovač bramboříků, ale už mám třetí, tentokrát bílý mírně zvlněný prý česká výroba ne Holandsko, měl by prý vydržet. Mám ho nakvetlý méně, ale je uvnitř plný poupat, tak jestli se mu tady bude líbit mohl by dlouho kvést.

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 08:57
     

    Není to o zkušenostech tak úplně. Ptala jsem se dnes dcery, včera bylo dlouho. Jeden ze šťastných dnů ve velkoobchodu, kdy se objeví super rostliny. Navíc je to miska se sesazenými asi třemi kousky. Jsou to ty poměrně malé.Ne úplně nejdrobnější. Na fotce vypadají větší. A ani to nebylo tak drahé. 75Kč. Pak dodám ještě prcky.A tohle když vidí, tak propadne tomu, že ještě máme krámek grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:15
     

    No tak takové bramboříky by se prodávaly samy:-). Já dala stejnou sumu za můj. Ale zaleju ho žížalím hnojivem a myslím se zblázní štěstím a vykvete pořádně:-)

     
  • Status: expert

    Re: Bramboříky

    Datum: 10.12.2016 09:16
     
    Další fotografie:

    Tohle jsou prckové. Nekoukat na okno. grinning smiley Dnes by na něj mělo dojít. A přistály tu taky kaktusy. Bramboříky byly 25Kč, kaktusy 40. Pravila, že ač tu jsou i mikrojesle, tak tohle byly velmi pěkné rostliny, za dobré peníze. eye rolling smiley Naštěstí nemá tolik času už někde dál rajzovat, tohle byl takový úlet. Další vhodná okna už snad ani nemám...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.