středa 24. dubna, 01:39 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Nolli
Status: nováček

Borůvky do nádoby

Datum: 07.01.2011 08:00
 

Máte někdo zkušenost s pěstováním borůvek v nádobách ? Zajímalo by mne, jaká odrůda je případně vhodná, díky za všechny reakce flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 08:17
     

    Ahojky Nolli flower smiley

    Měla jsem asi dva roky kanadskou borůvku v kontejneru, ale nic moc. Teď, když jsem konečně na zahrádce našla místo, kde by mohly být a přesadila je tam, udělaly ohromný skok v růstu i plození. Konťas potřebovaly velikánský, s rašelinným substrátem a spousty spousty vody. Musíš mít minimálně dvě rostliny, kvůli sprášení.

    S jinými borůvkami nemám zkušenost

     
  • Autor: Reklama

    Re: Borůvky do nádoby

     
     
  • Autor: Nolli
    Status: nováček

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 08:37
     

    Drahuško, moc díky, já přemýšlela, že bych je vzala prckům na balkon, ale právě si nejsem jistá výsledkem, asi je to fakt lepší na zahrádce thumbs up

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 09:00
     

    borůvky mám na zahradě.

    Jestli máš na výběr zahrada x balkón, tak je určitě dej na zahradu.

    Ovšem jestli dilema zní v květináči nebo nic, tak to zkus, nebudou to rekordní úrody, ale něco si vypěstujete, držím palce. flower smiley

     
  • Autor: Nolli
    Status: nováček

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 09:12
     

    Hanko, dilema zní bohužel květináč nebo nic... no uvidím, láká mě to, možná zkusím najít nějakou menší odrůdu a třeba to půjde confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 09:16
     

    Jistě tu bude diskuze i na naše, lesní borůvky. Ty nejsou velké, ale nemám s nimi žádnou zkušenost. Pak jsou ještě kamčatské, ale to nejsou borůvky v pravém slova smyslu. To bych radši riskla kanadské a buď a nebo, jak píše HanaK. Snesou i plný polední úpal (moje teda jo)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 09:45
     

    já si nejsem jistá, ale kdysi jsme je mívávali a nemusí být dvě?

     
  • Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 09:45
     

    Já mám ty kamčadské (nechtělo se mi rašelinovat) ty by asi do kontejneru i šly, ale taky musí být dvě, plody mají už v květnu menší podlouhlé a musí se dát pozor na odrůdu (nekoupit no name) protože většinou jsou trpké, mám už 6 různých a všechny trpké, poslední dvě nové ještě neplodily. Mě trpkost nevadí a kdyby začaly plodit víc bude na pečený čaj tam trpkost nevadí. Chtěla jsem je hlavně pro vnoučata a zatím jim nechutnají, tak asi tak.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 10:00
     

    někteří zahradníci říkají, že musí být dvě různé, někdo tvrdí, že ne. confused smiley

    My měli nějakou dobu jedinou a plodila minimálně, pak jsme přidali další a už plodí docela hodně, jenže se zatím poněkud rozrostla, takže to může být i tím. smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 10:04
     

    Musí být dvě a je lepší, chytne-li se jiná odrůda. Mně loni díky přesazení a přidání jiné odrůdy plodily, jak nikdy před tím. thumbs down

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 18:21
     

    Noli, doporučuji tento odkaz - [www.kiwiforum.cz]

    je tam o pěstování borůvek v nádobách napsáno snad vše thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 21:00
     


    Nolli napsal(a):

    Hanko, dilema zní bohužel květináč nebo nic... no uvidím, láká mě to, možná zkusím najít nějakou menší odrůdu a třeba to půjde confused smiley

    Nolli, u nás v zahradnictví měli loni odrůdy do nádob. Menší, u nichž se asi počítá s tím, že budou mít omezený prostor k růstu. Tak se poptej. Kdysi jsem pěstovala v nádobách jahody. Na džem to není, ale na to,aby děti vyběhly a utrhly si něco do hrstičky, to dalo vždycky. Takže bych to být tebou vyzkoušela.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádoby

    Datum: 07.01.2011 21:01
     


    iriska napsal(a):

    já si nejsem jistá, ale kdysi jsme je mívávali a nemusí být dvě?

    Musí, už to psala drahuška. Samec a samička smiling smiley, tuším... s tím poradí v zahradnictví.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádo

    Datum: 07.01.2011 21:10
     

    Ne ne ne, samec a samička je u kivi. Tady jen dvě rostliny.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Borůvky do nádo

    Datum: 07.01.2011 21:45
     


    drahus napsal(a):

    Ne ne ne, samec a samička je u kivi. Tady jen dvě rostliny.

    o.k. beru , v borůvkách zas nejsem tak kovaná smiling smiley, jsem spíš kytičková winking smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.