sobota 20. dubna, 04:40 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Barulka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Bolení bříška a prdíky u miminek

Datum: 10.01.2013 10:24
 

Ahoj všem, můžete mi prosím poradit, co Vám zabralo na prdíky nebo bolení bříška u miminek??Našla jsem hodně věcí,ale nevím co vyzkoušet.Probiotika, mastičky,nahřívání bříška, cvičení...jde mi z toho hlava kolem.Co máte osobně vyzkoušeného?

Děkuju předem za jakoukoliv radu

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 3 z 6
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 20:10
     

    jenže dřív nebyly základní potraviny s prominutím takový sr.....jako jsou ted thumbs up většina se toho vypěstovalo doma, žádné náhražky a chemie...ted už to je bohužel o něčem jiném. Ale nikomu jeho názor neberu. Důležité je, aby mimi i maminka byly spokojené a dobře prospívali flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 21:18
     

    Barulko, ono to opravdu nemusí být hladem ani prdíky. Náš nejstarší skoro do 6. měsíce vyřvával najedený - nenajedený, prdíky - neprdíky, chovat - nechovat, až potom jsem došla na to, že je mu chladno. Ne, že by byl málo oblečený, je květnový a bylo teplo, ale má asi jinak nastavenou potřebu tepla. Je mu 35 a zimomřivý je stále, i v létě chodí v dlouhých kalhotách a košili s dlouhým rukávem a nejraději ještě vestu a spí v teplých ponožkách.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 23:11
     



    terka napsal(a):

    Jo, v 5. měsících seděla a v 10. měsících už chodila, teda byla vytažená za ruce grinning smiley


    já zase v jednom roce odříkávala Polámal se mjaveneček tongue sticking out smiley

    (tvrdila to moje babička, tak to určitě musí být pravda grinning smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 23:17
     



    kordula napsal(a):

    ...... moment, 5 měsíců a to jenom kojíš, to snad ne confused smiley

    kordulo, já téměř plně kojila do 6 měsíců a mladej byl pěknej cvalda. A rozhodně na něm není patrné žádné strádání v miminkovském věku winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (17.01.2013 23:17)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 23:20
     



    terka napsal(a):

    No teď se říká, že kojené dítě má začít s příkrmy od ukonč. 6. měsíce a nekojené od 4. měsíce. Samozřejmě si to každý může dělat po svém.

    Naše mamky také nekojily (asi se musel podpořit prodej Sunarů, nebo nevím eye rolling smiley ), od 4. měsíce nás cpaly knedlíka apod. a jak jsme vyrostly do krásy winking smiley

    Přiznám se, že jsem to ráda ctila do šestého měsíce. Co může být pohodlnějšího, než mít stravu v ideální teplotě stále s sebou a v potřebném množství, že? winking smiley

    Nedávala jsem nikdy žádné kapky vnitřně, ale dávala jsem ta kolínka k bříšku a po koupání mazala ve směru hodinových ručiček (snad si to pamatuji správně) kolem pupíku olejíčkem od Weledy na miminkovská bříška. Nikdy jsme žádný výrazný prdíkový problém neměli.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 23:21
     

    No jo, tobě se to mluví winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    terka napsal(a):a jak jsme vyrostly do krásy winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 23:24
     



    terka napsal(a):

    Jo, v 5. měsících seděla a v 10. měsících už chodila, teda byla vytažená za ruce grinning smiley

    a na nočník nás vysazovali - ty kruté matky smiling smiley - ještě jsme se málem ani v sedě neudrželi. Připadá mi, že se te´d ty starší generace trumfují, které dítě bylo dříve bez plín. Až mám někdy pocit, že jsme snad ani ty plíny nepotřebovali a rovnou z porodnice - šup na hrnec. eye rolling smiley Každému, kdo si zoufá, že jeho dítě má pořád plíny, říkám, že do školy s nima snad nepůjde, tak ať nepanikaří. Ty děti se nakonec všechno doučí, jedno dřív, jedno později.

     
  • Autor: Darinka33
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 20.01.2013 16:48
     

    Zdravím. Náš malý měl něco podobného, taky mu bylo půl roku a měl pořád prdíky. Naše doktorka mi řekla, abych mu zkusila koupit probiotické kapky. Tak jsem to vyzkoušela a jsou super. O hodně se to zlepšilo. Malej se má k světu a já se konečně vyspím !! Takže spokojenost na všech stranách. :-)

     
  • Autor: Barulka
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 22.01.2013 10:37
     

    No s příkrmama budu už pomalu začínat, přijde mi, že mi začíná mléka ubývat a zas nechci aby malá měla hlad.No ten chlad mě nenapadl,jestli je po mě,tak by to mohlo být ono.Já sem zimomřivá fakt strašně.

    Jinak já jsem dst proti kupovaným příkrmům,spousta věcí se dá udělat doma za pár korun...V obchodě dám za jednu lahvičku s příkrmem 30-40 korun a doma to můžu mát o polovinu levněji, čerstvé.Přijde mi, že v určitých věcech jsme zbytečně zhýčkaní a přitom je to tak jednoduché

     
  • Autor: terezadr
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 21.02.2013 18:10
     

    Ahoj, nám pomáhají probiotické kapky Gaia a olejíček na masáž bříška Amálka, koupila jsem ho na Slonecek.cz

     
  • Autor: Mary11
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 19.03.2013 08:12
     

    Já i když jsem si fakt poctivě hlídala co jím, tak jsme se prdíkům stejně nevyhnuly. Nejdřív jsem vyzkoušela fenyklový čaj a nahřívání bříška, ale nebylo to moc spolehlivé a pak mi paní doktorka doporučila kapičky od Espumisanu a na ty vážně nedám dopustit, zabraly nám vždycky a hned! thumbs down

     
  • Autor: sandra31
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 27.03.2013 09:00
     

    ahoj Barulko,

    mně osobně pomohla masáž bříška-chodila jsem i na babymasáže.pak taky pokládání na bříško a následné dání do klubíčka. a hlavně dávám už asi měsíc na doporučení doktorky kapičky espumisan. dávám před každým krmením a fakt o dost lepší. pokud kojíš, hlídej si určitě co jíš. smiling smiley

     
  • Autor: Libulenka
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 11.04.2013 15:04
     

    Ahoj holky, můj chlapeček měl s bolením bříška velké problémy, kamarádka mi doporučil espumisan, dávám ho teď před každým kojením a funguje báječně winking smiley winking smiley

     
  • Autor: libi31
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 19.04.2013 12:31
     

    Mě a mým kamarádkám se nejléíp osvědčil espumisan, někdy piju i fenyklový čaj a chodily jsme na baby masáže.) winking smiley

     
  • Autor: Pilatek
    Status: začátečník

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 12.06.2013 11:31
     

    Zkusila bych ty probiotické kapičky, mně u dětí moc pomáhaly. Pak mám ještě vyzkoušené masírování bříška, které nám taky trochu pomohlo, ale většinou to nebylo nic valného a co se týče nahřívání, též jsem zkoušela, ale bez výsledku. Podle názorů si myslím, že to funguje o toho kterého dítěte, takže to je spíše o tom to vyzkoušet, ale ty kapičky nám poradila přímo doktorka a myslím, že na tyhle obtíže jsou opravdu dobré. Stačí se zeptat v lékárně, dělá se jich podle mě spousta, takže je to zase o vyzkoušení, já měla kapičky od biopronu, které nejsou tak drahé, jako některé ostatní a nemůžu si stěžovat.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.