čtvrtek 28. března, 20:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Barulka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Bolení bříška a prdíky u miminek

Datum: 10.01.2013 10:24
 

Ahoj všem, můžete mi prosím poradit, co Vám zabralo na prdíky nebo bolení bříška u miminek??Našla jsem hodně věcí,ale nevím co vyzkoušet.Probiotika, mastičky,nahřívání bříška, cvičení...jde mi z toho hlava kolem.Co máte osobně vyzkoušeného?

Děkuju předem za jakoukoliv radu

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123456 | další
    Aktuální stránka: 2 z 6
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 11:50
     

    ...... moment, 5 měsíců a to jenom kojíš, to snad ne confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 11:52
     

    výhradní kojení do půl roku je zcela v pořádku, doporučují to tak lékaři a mám vyzkoušeno na třech vzorcích, že to může stačit a dítě může přibírat raketovým tempem

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 11:54
     

    ..... tohle ale brečí , kolik váží, jak přibývá .......

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 11:59
     

    na dálku stejně nic nevyřešíme, ale doktorka nic neřekla, tak se jí asi váha zdá ok a prý přibývá (předchozí stránka)

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:08
     

    Barulko,

    jestli příbývá, tak koj a nenech se překecat na umělé mléko.

    Zkus teplou koupel, dávat hodně na bříško a dávat kolínka k bradičce. Opravdu dost, já dávala nožičky nahoru jen tak decentně, ale pak mi kamarádka ukázala jak malýho pořádně odvzdušnit, oni jsou fakt z gumy smiling smiley Můžeš také pít fenyklový čaj.

     

    Z kapiček jsme zkusili snad vše, nejvíc asi zabral Sabsimplex a pak také probiotické kapičky BioGaia. Tam je dražší ta investice, ale zase vydrží dost dlouho, takže ve výsledku to vyjde cenově nastejno jako např. právě ten Sabsimplex. U těch probiotik je blbé, že zaberou až za několik dní až týdnů, takže to do té doby už to malou asi přejde.

     

    Říká se tříměsíční kolika, ale mojemu prckovi začalo bolení bříška právě až začátkem 4. měsíce eye rolling smiley

     

    Taky tedy těžko říct, zda je to opravdu bříškem. Třeba se chce jen nosit a je na to navyklá.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:14
     

    myslím , že by se už mělo přikrmovat .aspoň bych to zkusila .. . měla jsem tři děti a mám pět vnuků .dva poslední jsem měla od tří měsíců na hlídání .. dcera odsávala mléko - měla dost a dávali jsme do roku .. k tomu se ale párkrát za den dával Nutrilon - později zeleninová polívečka zasm. máslem .. kluk má tři roky a ještě si sem tam dá Nutrilon - naposled si řekl včera. zungne 150 a má to svačinu . - není nemocný - ani tlustý ani hubený . je takový pevný .. možná to je ale v genech .- taky se přimlouvám za pravidelnost - v jídle i spaní .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (17.01.2013 12:22)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:17
     

    ... Kaaj thumbs down

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:33
     

    Proč jí ale přikrmovat když přibírá?

    Jasně že si dá umělé mléko, to ale neznamená, že je hladová, prostě jen nemá klapku.

    Akorát pak bude nešťastná, že bude muset odstříkávat nebo přijde o mléko rovnou.

    Pokud je kojená, tak s příkrmy se má začít až po ukončeném 6 měsíci.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:44
     

    u každého děcka to může být jiné - než mu dávat různé kapky , zkusila bych přikrmit .. a neměla to dcera snadné . chodila do práce - ráno musela odsát - v práci taky . dávalo se i zamrazit . nešlo to jinak - musela se vrátit do práce - jinak by o ni přišla .. a to že přibírá neznamená , že jídlo stačí - možná chce víc .. nevěřím na nějaké tabulky - ale musím se pochlubit - že kluk skoro neuměl zabrečet ..

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:47
     

    Barulko, ublinkává/ublinkávala?

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 12:58
     

    Terko, příkrmama asi nebylo myšleno zaplácni ho nutrilonem ne? Já to pochopila jako začít s mrkví, jabkem atd. v pěti měsících už tomu nic nebrání. Navíc bych řekla, že od tý doby co náš starší začal baštit příkrmy, tak bolení příška úplně přestalo. Dostával příkrmy od konce čtvrtého měsíce a žije, alergií na cokoliv netrpí, jak se tím rádo strašívá znám i děcko co bylo plně kojeno do půl roku, taky žije a taky bez problémů. Tohle by si měla rozhodnout každá mamča podle dítěte, u nás by bylo podávání příkrmů až v sedmém měsíci jako trápení hlady. winking smiley

     

    Jinak SabSimplex u nás taky zabral nejlíp, do těch probiotickejch kapek sem investovala taky a u nás to byly vyhozený peníze. U druhýho mi na ty největší křeče zabral BabyCalm, jenže u něj to bylo o něčem jiném, paní doktorka stále tvrdila prdíky a on měl chudák alergii na mlíko. nono smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 13:03
     

    u nás teda taky pomohly BioGaia- jsou to probiotika, tak mi to ani nevadilo mu je dávat. Kojila jsem taky plně do 6měsíců a pak postupně začala s domácíma přikrmama. Od roka pije sunar a je ok, tak akorát flower smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 16:27
     

    No teď se říká, že kojené dítě má začít s příkrmy od ukonč. 6. měsíce a nekojené od 4. měsíce. Samozřejmě si to každý může dělat po svém.

    Naše mamky také nekojily (asi se musel podpořit prodej Sunarů, nebo nevím eye rolling smiley ), od 4. měsíce nás cpaly knedlíka apod. a jak jsme vyrostly do krásy winking smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 16:41
     

    Terko, no jéje, mamča mi ráda předhazovala, že jsem už ve čtyřech měsících dlabala rajskou s knedlíkem a jak sem si prej čvachtala. grinning smiley

     
  • Autor: terka
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 20:06
     

    Jo, v 5. měsících seděla a v 10. měsících už chodila, teda byla vytažená za ruce grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.