pátek 29. března, 00:01 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Miminka a batolata
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Miminka a batolata
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: Barulka
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Bolení bříška a prdíky u miminek

Datum: 10.01.2013 10:24
 

Ahoj všem, můžete mi prosím poradit, co Vám zabralo na prdíky nebo bolení bříška u miminek??Našla jsem hodně věcí,ale nevím co vyzkoušet.Probiotika, mastičky,nahřívání bříška, cvičení...jde mi z toho hlava kolem.Co máte osobně vyzkoušeného?

Děkuju předem za jakoukoliv radu

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Barulka
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 10:31
     

    Nikdo nemáte žádné zkušenosti???V diskuzích jsem toho našla hodně,ale někomu jedna věc zabírá a další 3 lidi napíšou, že jejich dětem to nepomohlo,takže fakt nevím co vybrat

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

     
     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 10:34
     

    Musíš vyzkoušet, co tvému miminku zabere, každý je jiný a zabírají mu jiné věci.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 10:45
     

    osobně mám vyzkoušeno, že maminka musí přemýšet co jí a vyzkoušet, co jíst může a co odnese miminko bolením bříška...

     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 10:53
     



    HanaK napsal(a):

    osobně mám vyzkoušeno, že maminka musí přemýšet co jí a vyzkoušet, co jíst může a co odnese miminko bolením bříška...

    S tímto souhlasím, a taky poctivě nechat po krmení odříhnout. Některé miminka potřebují delší dobu a i několikrát. Jemně poplácávat po zádičkách, při přebalování cvičit nožičkami (stlačování na bříško), hladit bříško, prostě vyzkoušet

     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 11:07
     

    JJ to říhání je důležité a oni teď dokonce i v porodnici říhání pomíjejí jako nepotřebné asi není v módě, ale bez toho to nejde, to víme. Já měla tři a nikdy nepamatuju, že by je bříško bolelo, nikdy ani jedinkrát jsem je ničím nemazala ani jsem nic na to doma neměla.

     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 14:05
     

    Dnes je tolik různých preparátů a mastiček, krémíků, a ty se musí prodávat, aby tyto firmy vydělávaly velké peníze. A i v nemocnicích z toho něco chtějí mít, tak rovnou maminkám doporučují. Přitom já si vystačila s heřmánkem, anýzem, kmínem, mrkvičkou, jablíčkem ap. Dnešní maminky to berou většinou tak, že čím dražší, ale 100% přírodní preparát, tím lepší. A děti mají brzy po narození alergie téměř na všechno, zažívací potíže ap grinning smiley A když mamka, tchýně, poradí, tak je ze staré školy a plete se jim do života angry smiley

     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 17:48
     

    jako matka dvou dětí trpících na koliky radím jediné - počkat tři měsíce, než to přejde. Maximálně se snažit zmírnit koliky teplou vodou nebo gymbalonem, aby se maminka nezvencla z toho řevu mezi spaním mimina.

    Dietu při kojení jsem měla tak košer, že víc už to opravdu nešlo, přesto nic nepomáhalo. Stejný efekt měly všechno babské i lékárnické produkty. U druhého prcka jsem rezignovala na vše a čistě proto, že mi chutnal, jsem pila fenykl. Koliky jsme měli stejné jako u jedničky.

     

    Bohužel, některá miminka problém nemají, jiná ano a ani kvalitní odříhnutí nic nezmůže. Velkou roli asi hraje dědičnost, byli jsme s mužem taky uřvaní prďavci winking smiley.

     

    Držím palce, ať to rychle uteče :-), až se malé začne hýbat, problém zmizí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 15.01.2013 17:54
     

    tak dcera malinkou nekojí, odříhne si jak starej fotr(nekecam) grinning smiley a prdíky řeší nějakýma kapkama z lékárny a říká, že to pomáhá. Malinká se taky dost natrápila od narození.

     
  • Autor: Barulka
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 16.01.2013 09:12
     

    Právě že je toho hodně,tak se snažím přijít na to,co zabírá nejlíp,abych malou zbytečne netrápila.Osobně si myslím, že mým jídlem to není - na to si opravdu dávám pozor už od jejího narození a i když jsem byla těhotná,tak jsem s úpravou stravy začala.Dceru kojím,má 5.měsíců a mslím že ji nechávám odříhnout dostatečně dlouho,no ale i tak bříško bolí,takže každou chvilku pláče.Zkoušela jsem nahřívání bříška i masáže,ale to jí vůbec nepomáhá.

     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 16.01.2013 09:14
     

    V pěti měsících už je to divné, hýbe se to už by jí bříško bolet němělo, co na to Dr.?

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 16.01.2013 09:28
     

    smiling smiley to vůbec nemusí být bolení bříška .. může mít hlad - třeba už ji mámino mlíko nestačí ... v pěti měsících to tak bývá -

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 16.01.2013 10:30
     

    jsou i děti permanentně nespokojené celý první rok života, které pofňukáváním či řevem (dle nátury) dávají najevo svoji frustraci, že by se chtěly hýbat a pokecat si s náma a ono to pořádně nejde. Přejde to...

     
  • Autor: Barulka
    Status: nováček

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 09:22
     

    Doktorka mi k tomu prakticky nic neřekla, tak nevím.No jestli to nebude tím, že by měla hlad,jestli už bych neměla začít s příkrmy.Ale přibírá mi,tak si myslím že jí mléko pořád stačí.A nebo jestli by to mohla být ta nespokojenost?

     
  • Status: expert

    Re: Bolení bříška a prdíky u miminek

    Datum: 17.01.2013 11:31
     

    V 5 měsících moji kluci už jedli různé příkrmy. Nikdy neměli žádné problémy, dokonce jsem vyplňovala několikrát dotazníky, jak bydlí a jak se stravují, protože nikdy netrpěli na žádné nemoci (jenom ty klasicky děcké-neštovice, přiušnice-ty jsem jim schválně naordinovala-dostali je od kamarádčiny holčišky,apalničky), ani ve školce, ani v jeslích. Ale jsem už jiná generace, synové jsou dnes už hodně dospělí. Dřív se propagovaly jiné metody, nevím co je lepší, zda to dnešní nebo naše. Vařila jsem jenom čerstvá jídla, žádné kupované výživy. Snacha krmila jenom kupovanými hotovkami, děti měly často různé i trávicí problémy. Za nás se ani neprosazovala taková ta až sterilní čistota, teď je všechno jiné. Občas si říkám, jestli to není spíš potravinářská loby, nebo i loby výrobců pracích, čisticích a kosmetických prostředků grinning smiley, proč se všechno tak změnilo confused smiley

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Miminka a batolata (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.