čtvrtek 28. března, 16:10 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: veverka1
Status: nováček

Blahočet Chilský

Datum: 07.04.2012 17:27
 

Ahoj holky,dnes jsem našla na netu stránku s tímto úžasným jehličnanem,je prostě nádherný.A já ho samozřejmě hned zatoužila mít. love smiley Byla bych velice vděčná,kdyby mi někdo mohl poradit jak na něj..Něco jsem četla,ale nad názory ostatních lidí není. smiling smiley Myslíte,že se to vyplatí?? Děkuji za vaše názory.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: veverka1
    Status: nováček

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 07.04.2012 17:45
     
    blahocet5.jpg

    tady je úžasné foto mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Blahočet Chilský

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 22.04.2012 21:48
     

    viděla jsem ho v jednom parku u Olomouce - HORYZONT , mám takové tušení - byl dost drahý, také mě okouzlil. Je to velmi choulostivá a těžko udržitelná drevina nono smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 22.04.2012 21:52
     
    img_1654.jpg

    Hodně podobný je mu ten můj ostrolistec čínský a ten je plně mrazuvzdorný. On totiž, když se zastřihává, získá kompaktnost, je krásně hustý, ale šíííleně pichlavý Jehlice jsou tak nastejno dlouhé, jako u blahočetu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.04.2012 21:53)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 22.04.2012 21:57
     

    Tady krátký výtah:

    V našich podmínkách je Cunninghamia poměrně dobře pěstitelným stromem snášejícím jak plné slunce, tak polostín. Nejlépe jí vyhovují středně těžké kyselejší hlinitopísčité půdy s dobrou drenáží a přiměřenou vlhkostí. Když je stromek dobře zakořeněný, snáší i přísušek. Naprosto mu nečiní žádné obtíže civilizační vlivy, jakým je například znečištění ovzduší. Dříve se tvrdilo, že nesnáší větší mrazy, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že je (možná až na extrémní stanoviště) v našich podmínkách docela dobře mrazuvzdorný. Nicméně, v mládí je vhodné se k němu chovat poněkud pozorněji. S přibývajícím věkem už tolik pozornosti, spočívající v letním zalévání a zimním krytu, nevyžaduje.

     
  • Autor: veverka1
    Status: nováček

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 29.04.2012 18:03
     

    Děkuji za názory.Oni ho právě mají u Starkla za cca 200 kč. Zdá se mi to nějaké levné,ale je to tak.Ale neuvedli velikost stromku. Myslím že stejně neodolám a rozjedu se tam grinning smiley .Doufám že přežije nájezd pesanů. eye popping smiley tak mi držte palce.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Blahočet Chilský

    Datum: 29.04.2012 23:36
     
    p1010009.jpg

    Ahoj, za 200 to zkus,sle cena se pohybuje tak od 600 - 1000 a výše,nechala bych ho v květináči a na zimu uklízela, mrkni na "HORIZONT " je to krásný park, tam ho mají nono smiley

    nevím jestli je tohle on eye popping smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (30.04.2012 09:02)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.