sobota 20. dubna, 13:11 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ivanka3
Status: nováček

begonie

Datum: 11.08.2008 19:01
 
Další fotografie:

Není to žádný trik ta begonie mě opravdu tak vyrostla!!!Pro přirovnání náš pejsek je opravdu drobek..Květy jsou 17cm v průměru!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 17
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 11:45
     
    dsc_3965[1].jpg



    Alenka napsal(a):

    Moničko, to je krásné selhání. On má krásné odrůdy a ne tak vysoké, jaké jsou k dostání v našich zahradnictvých. Já jsem objednala 12 velkých hlíz a protože je pošta doručila v den, kdy bylo - 5 stupňů, byla jsem na pana Urse docela naštvaná a taky jsem mu napsala, že jestli hlízy namrzly a nenaklíčí, budu je reklamovat. Naštěstí se nemilé překvapení nekonalo a hlízy vyklíčily. Už je mám v truhlíkách a teď budu čekat na květy, please smiley

    .....tak Urs se jmenuje stydlin smiley , holky si tam včera u něho něco nakoupily

     
  • Autor: Reklama

    Re: begonie

     
     
  • Autor: monicka
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 12:51
     

    Kdo by odolal? grinning smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 15:40
     
    p4270039.jpg
    Další fotografie:

    Toto jsou ty moje krásky. Průšvih je tom, že má jen jedno okno na východ a dvě velká na jih. Tam se daří jen kaktusům.Prostě mám begonie ráda a nemám je kam dát. Některé vyšší jsem nucena zasadit do záhonu. Musím jen doufat, že neuhodí kroupy. please smiley please smiley please smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 17:04
     

    Alenko thumbs down,já mám období begonek už za sebou,mívala jsem jich plný dvůr.Tam měly podmínky ideální-vých.strana.Pak je pomalu nahradily fuchsie.Mám ještě 2 hlízy.

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 20:01
     

    Bosku - fuchsie - ty by se mi také líbily. Ale nemůžu pěstovat všechny kytky, které by se mi líbily. Zatím vedou begonie, ale kdo ví, jaké kytky budou vítězit v příštích letech. confused smiley Hlavní je, že nás baví i něco jiného, než vaření a uklízení. To by byl nudný život, že ? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 27.04.2018 20:15
     

    To tedy byl,mně totiž vaření moc nebaví.

     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 28.04.2018 00:56
     

    Tak pak hlavně foťte. Jak píše Alenka, člověk nemůže mít všechno ale tady aspoň trochu potěší oko, i když sám nemá. Z vaření se už stala pomalu neoblíbená nutnost. Takové energie a v závěru kde nic, tu nic. Jen nepořádek je za člověkem vidět.Ještě, když jsou strávníci, co něco ocení. Nebo aspoň dají tip. Nejhorší stav je ještě přemýšlet co. eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 10:36
     

    Regi, já vařím docela ráda, ale nyní, na stará kolena, si necháme obědy dovážet. Když sil ubývá, zahrádka má přednost. Ale moje dcery, které nerady vaří a taky to moc neumí, říkají, že je na vaření štve, že je to neefektivní práce. Jejich slova "Tři hodiny vařím a rodinka to sní za čtvrt hodiny" S takovým přístupem k vaření mohou být stále štíhlé. Ale to jsem se dostala od begonií dosti daleko. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 12:25
     

    Alenko, grinning smiley. S tou štíhlostí si tak nejsem úplně jistá, že je to jen o přístupu k vaření. grinning smiley Ale budiž.

    Částečně vrátím téma. U mých zimovaných se stala neuvěřitelná věc. Asi sedm jich vyrašilo. Docela hezky. Nejdřív jsem je dala na placatější misku, napůl zasypané. Asi jsem to někde vyčetla. Ale teď nevím, jak hluboko zasadit definitivně. Jestli má být ten jakoby ďolíček, odkud obrážejí, v úrovni se substrátem, chtěla jsem napsat hlínou grinning smiley. Ale to by Jaja nadávala a fakt to není hlína.Nebo o trochu hlouběji. Aby mi neuhnívaly. confused smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 12:39
     

    Regi, určitě je lepší, když vršek hlízy je alespoň zároveň se zeminou. Tak je možné se vyhnout zalévání do dolíčku, odkud rostlina vyrůstá. Jsou-li hlízy utopené v zemi, rády uhnjí.

    Mě se podařilo loni.několik hlíz zničit. Dokonce jsem to i četla. Snad se ke hloubce výsadby vyjádří i někdo zkušenější. Já s pěstováním begonií nemám dlouholetou zkušenost. A nakličovala jsem hlízy na vlhké rašelině, ač pan Urs doporučuje umístit hlízy v teple a úplně na sucho. Asi není nad vlastní zkušenost. nono smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 12:50
     

    Já jsem je měla taky na rašelině,ale vlhčila jsem ji.Dokonce jsem ty hlízy trochu namočila,protože se mi zdály moc suchý.Rašily v kotelně.

     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 16:02
     

    Alenko, Bosk, taky jsem je namočila a dala na rašelinu. Asi to bude s ďolíčkem správně, když to potvrzujete. Kdysi dávno je jedna kolegyně pěstovala, to jsme bydleli v paneláku, tam to nebylo kam dát, tak jsem to tak nesledovala. Ale když o tom mluvila, mluvila o přihrnování. Takže soudím, že je dala do truhlíku na hlínu a pak jim dosypávala.

    Za úspěch považuju, že vůbec přečkaly zimu a narašily. Dál je to už jen bonus. eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 17:13
     

    Děvčata, já jsem tu rašelinu taky vlhčila, na suché by to nemělo cenu. Ale hlízy jsem měla v ložnici pod postelí. Ony nepotřebují světlo do doby, kdy se objeví na vrchu známka rašení, pak už musí na světlo. Ale sluníčko, to pro ně taky není.Do doby, kdy je možno dát je ven, to jsou s nimi největší starosti. Já už je mám letos venku, ale sleduji každodenně předpověď počasí a už jsem je stěhovala do chodby.To bylo začátkem tohoto týdne, kdy strašili mrazíky.

    Ale, když se objeví první květy, všechny starosti jsou zapomenuty. drinking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 20:24
     

    begonie vyfotím zítra, mám je docela pěkné.......

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 29.04.2018 21:42
     

    Kordulko, míváš krásné begonie, prosím, jak hluboko je sázíš do květináše, ve kterém potom jsou celé léto ? Já kdysi na radu sázela mělce, aby hlíza vykukovala a vylamovaly se.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.