sobota 20. dubna, 12:50 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Ivanka3
Status: nováček

begonie

Datum: 11.08.2008 19:01
 
Další fotografie:

Není to žádný trik ta begonie mě opravdu tak vyrostla!!!Pro přirovnání náš pejsek je opravdu drobek..Květy jsou 17cm v průměru!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 17
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 26.02.2018 17:11
     

    Nevím jestli znáte toto [s.imedia.cz], begonie jsem nikdy neobjednávala, ale jiné ano a spokojenost, solidní jednání, pěkné cibule, občas dobré akce. Loni na podzim všechny lílie, tulipány, narcisy za polovinu ap, běžně slevy 10%.

     
  • Autor: Reklama

    Re: begonie

     
     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 26.02.2018 18:20
     

    Ano, to jsi byla ty, Berdo, kdo v této diskusi radil, jak donutit begonie k tvorbě hlíz. A begonie máš krásné. Díky ti za rady. flower smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 07:46
     

    Hlízy begonií od pana Urse narašily. Přeci jen nebyly zmrzlé, i když přišly v den, kdy bylo -5 stupňů. drinking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 09:10
     

    Moje taky, do jedné všechny raší winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 10:54
     

    Moje zatím nic,asi bude po nich.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 12:07
     

    Berdo, třeba ještě vyraší. Já ty moje už dala do výsevní misky narašit do tepla a zalévám, tak možná proto už raší. Jsou tam takhle už asi 3 týdny. Nejdřív se nedělo nic, pak vyrašily asi 4 ks a teď už jsou všechny narašené, ale jen maličko ( 2-3mm). Zatímco obrhlízy z OBI mají některé už 7cm stvoly a vylézají listy winking smiley

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 12:16
     

    Moje hlízy, ty od pana Urse, též narašily do 3 mm. Doufám, že tím už je vyhráno, dala jsem je do substrátu a budu čekat, že porostou. please smiley please smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 14:29
     

    Bosk, pár mých přežilých z loňska taky zatím nic. confused smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 13.03.2018 17:04
     

    bolívijská už má asi 4 cm výhonek a doma mám přírůstky z loňska ve vodě.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 09:57
     

    Tak mě 2 staruchy taky klíčí.Já jsem je totiž namočila do vody,protože se mi zdály suchý.Mám ještě 2 malý,ale ty zatím nedělají nic.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 11:27
     

    Taky jsem původně uvažovala o namočení těch koupených hlíz, ale spíš kvůli tomu namočit je do Previcuru ne tak nějak, abych eliminovala nějaké hniloby a plísně. Nakonec jsem je šoupla do výsevního supresivního substrátu, ten by to měl ohlídat. Pak samozřejmě dostanou nějaký výživný substrát, ale na to zakořenění by to nemělo vadit. Obecně prý kytky radši koření do chudých substrátů, tak snad se to týká i begonií...

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 12:15
     



    vimrova napsal(a):

    Taky jsem původně uvažovala o namočení těch koupených hlíz, ale spíš kvůli tomu namočit je do Previcuru ne tak nějak, abych eliminovala nějaké hniloby a plísně. Nakonec jsem je šoupla do výsevního supresivního substrátu, ten by to měl ohlídat. Pak samozřejmě dostanou nějaký výživný substrát, ale na to zakořenění by to nemělo vadit. Obecně prý kytky radši koření do chudých substrátů, tak snad se to týká i begonií...

    ......Jano hlízy zalévej jen okolo, aby se voda nedostala do středu, chnijí

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 12:39
     

    Zdály se mě přííliš suchý,tak jsem je trochu namočila,ne, že bych je louhovala dlouho.Dávám je narašit do rašeliny,jedna třetina je nad zeminou a zalévám kolem hlízy.

     
  • Status:

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 13:39
     

    Já si taky myslím, že hlízám částečné namočení nevadí. Taky jsem je položila na mokrou řašelinu. Pan Urs sice doporučuje klíčení úplně na suchu, ale v teplé místnosti. Až po objevení se známek klíčení, zasadit do substrátu. Asi tyto názory zkušeného pěstitele nejsou vždy pravda. Když je hlíza hodně vyschlá, v suché místnosti se k životu neprobudí. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: begonie

    Datum: 14.03.2018 18:24
     



    Alenka napsal(a):

    Já si taky myslím, že hlízám částečné namočení nevadí. Taky jsem je položila na mokrou řašelinu. Pan Urs sice doporučuje klíčení úplně na suchu, ale v teplé místnosti. Až po objevení se známek klíčení, zasadit do substrátu. Asi tyto názory zkušeného pěstitele nejsou vždy pravda. Když je hlíza hodně vyschlá, v suché místnosti se k životu neprobudí. grinning smiley

    ......měla sem na mysli, ne do středu hlízy , do té prohlubně , jasně že je bez vlhka neprobudíte

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.