pondělí 17. června, 07:11 Svátek má Adolf
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Francie
Aktuální kategorie: help   Vše > Cestování > Po Evropě > Francie
Posílejte fotografie! Na výlet k našim blízkým i vzdáleným sousedům

Podkategorie:

Autor: SPIKE
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Bazilika Sacré-Couer

Datum: 05.05.2014 19:22

dsc_0770.jpg
Další fotografie:
Bazilika Nejsvětějšího Srdce Ježíšova ční nad placatou Paříží na docela malém kopečku. Hned vedle je druhý nejstarší kostel města, je zasvěcený sv. Petrovi.
Odsud jsme šli procházkou dolů ke kabaretu Moulin Rouge.

Komentáře a názory

Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: kaaj

Re: Bazilika Sacré-Couer

Datum: 05.05.2014 19:38

dcera ve svých šestnácti byla v Paříži jako hosteska na letecké výstavě . když doletěla domů a ukazovala fotky - tak řekla na Sacré Couer - jakási kaplička .. spinning smiley sticking its tongue out
    tím mně dorazila .. a taky za nějaký čas přijeli dva vysokoškoláci - Francouzi a byli u nás měsíc .. pak se tu jeden z nich oženil -- ale ne s dcerou . naštěstí .. grinning smiley byli jen kamarádi - studenti letecké školy .Zuzka se ale velmi zdokonalila ve franině a za rok si udělala státnici na jazykovce.

• Autor: SPIKE

Datum: 05.05.2014 19:48

Francouzština je krásný jazyk, mě moc mrzí, že jsem jím naprosto nedotčená sad smiley

• Autor: Kirsten

Datum: 05.05.2014 20:12

Kájo, dcera byla/je moc šikovná!

Francie mne láká velmi, ale v období, kdy tam není vedro. Spike, díky za inspirativní fotky!

• Autor: tak63

Datum: 05.05.2014 20:18
    Hodnocení fotografie "Bazilika Sacré-Couer": 5

... to je velká paráda Spike.
    Před 15-ti lety jsme v těchto místech byli i s dětma.Dcera se tam pak vypravila studovat za další rok pracovat a teď jí francouština nedělá problémy. Angličtina to samé.
    To já zase umím docela slušně slovensky winking smiley

Datum: 05.05.2014 20:34

To je strašně fajn, že dneska mohou děti od nás studovat takřka kdekoliv. Není nad zahraniční zkušenosti, zvláště v tom mladém věku.

• Autor: SPIKE

Datum: 05.05.2014 20:47

Kirsten, souhlasím s tebou. Dřív se francouzština vyučovala výjimečně a myslím, že kdyby mi tuto možnost ve škole nabídli, nevyužila bych toho, protože by mi to připadalo zbytečné, když jsem si myslela, že to nikdy nebudu mít příležitost využít. Holt proto jsem se ubránila i angličtině a chodila na němčinu. Teď se snažím anglinu aspoň nějak doučit, no a němčina mi byla ve Francii na nic (průvodkyně nás upozornila, že s němčinou nepochodíme a spíš asi tvrdě narazíme, protože averze vůči Němcům je stále velká)

Datum: 05.05.2014 20:54

To já jsem byla v mládí idealista a tu angličtinu se učila, ale tenkrát to stálo za starou belu. Anglicky jsem se naučila až na VŠ, ale na soukromém kursu po revoluci. V našem regionu je mi takřka k ničemu, tady chtějí jen němčinu a vůči té mám odpor. Děti vedu k tomu, aby se učily jazyky a zkusily studium v zahraničí. Už jsou mnohem dál než já, to mne těší.

• Autor: kaaj

Datum: 06.05.2014 06:33

je to fakt užitečné - takový pobyt nebo konverzace s někým rodilým .. dcera tak má tři jazyky -ale měla na ně nadání a tak nějak ji to šlo samo -- mám dvě dcery - i ta druhá mluví dvěma - mladší se zeťákem teď promují z MBA / už druhá vys, škola / -- tak jim to v životě bylo velmi užitečné .. bez těch jazyků by nebyli nic .ta MBA se dělá celá v anglině -- i závěrečná písemná práce .
    díky franině měla Zuzka práci kdy létala do Paříže dvakrát do měsíce -ted´ už pracuje jinde , ale jazyky potřebuje i teď . - takže děti přitahovat k jazykům ..

• Autor: babkaela

Datum: 07.05.2014 22:13

Kájo, máš moooc šikovné děti thumbs down flower.
    Já a jazyky - to nejde vůbec dohromady - spoustu let na školách jsem se učila rusky a německy a nedomluvila bych se ani s jedním. A bohužel synové jsou v tomto po mně. Prostřední se dlooooouho učil němčinu, angličtinu a na střední i latinu, ale ....
    Fránina se mi vždycky líbila a Francie je můj velký a asi nesplnitelný sen.

Stránky:  12 | další komentáře>>

Podobné příspěvky
Diskuze: Kocovina   

Co byste poradili za osvědčený lék proti kocovině. Včerejší potáborová rozlučka dopadla fakt mizerně a ještě víc než mizerně se teď cítím

Autor: Libi - 15.07.2007 09:52
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 99

Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Galerie: Vodokros;) Litomyšl  
  Vodokros;)
Autor: Otazka - 15.06.2009 21:53
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 2
Litomyšl
Autor: carlos - 12.05.2012 11:29
Rubrika: Východní Čechy - Komentářů: 5

Adresář: http://www.joblist.cz   

JOBlist - vaše nová práce, job, jobs, volná pracovní místa, nabídky práce,zaměstnání a kariéra personální server pro on-line nábor nových pracovníků

Autor: netia - 28.07.2008 17:36
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Galerie - RSS - Francie (Galerie)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.