čtvrtek 28. března, 09:46 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Bazén a jeho údržba

Datum: 17.05.2017 09:50
 

Nenašla jsem žádnou starou diskuzi, jestli tu je, tak bychom je sloučili.

Mám dotaz. Máme po první zimě nadzemní bazén, ve kterém zůstala voda. Bohužel jsem neměla plachtu, tak byl po celou dobu odkrytý a dovedete si představit, jak vypadá voda. Už je v ní i život grinning smiley No, prostě síla. Včera jsme zapojili filtraci a vodě jsem srovnala PH a dala trojnásobnou dávku chloršoku. Je pravda, že filtrace běžela jen odpoledne a znova jsme jí zapínali až dnes ráno, po propláchnutí písku. Humus tam je stále. Je to maličko lepší, ale je to hnus! Celý bazén nechci vypouštět, protože se jedná o víc, jak 11 kubíků a u nás máme jednu z nejdražších vod v ČR.

Takže konečně k dotazu: Můžu udělat ještě něco víc, aby se voda vyčistila? Písek propírám každé tři, čtyři hodiny provozu filtrace, aby nešel bordel zpět do bazénu

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (17.05.2017 09:53)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 28.05.2017 19:42
     

    grinning smileytaky jsem fajnovka grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bazén a jeho údržba

     
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 09:14
     

    já taky grinning smiley grinning smiley grinning smiley brrr,studená voda stydlin smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 09:17
     
    p6130045.jpg



    drahus napsal(a):

    Dnes voda v bazénu s přitápěním solárem, vyšplhala na 26,5°C thumbs down

    Voda je krásná, jiskřivě průzračná winking smiley Jak se mi podařilo zvládnout PH, člo to dobře thumbs down

    Drahuš,to si snad děláš kozy s tou teplotou.My ho máme částečně zapuštěný a zatím 16st.Nad zemí se to dřív prohřeje.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 09:27
     

    Asi se rychlejí prohřeje a navíc - proč máte solár ve stínu? My ho máme na místě, kam celý den svítí sluníčko. Když ho zapneme, není možné dát ruku ke vtoku do bazénu, protože je voda vroucí a opařila by. Je to jen chvilku, než se propláchne vařící voda z trubek soláru

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 09:53
     

    Taky je celý den na slunci,toto je foceno navečer.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 12:20
     

    Tak já se koupala o víkendu v 37 st.vodě. grinning smiley Jsem nahřáta až na kost.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 12:46
     



    bosk napsal(a):

    Taky je celý den na slunci,toto je foceno navečer.

    Aha, ale máte stejně tu vodu děsně studenou yawning smiley Sousedi mají velký, obdélníkový, zapuštěný bazén a mají v něm už asi 22°C a nemají topení žádné eye popping smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 18:45
     

    Drahuško,my jsme před 14 dny měnili folii,tak byl celý vypuštěný a znovu jsme ho napouštěli ledovou vodou.Tak má asi spoždění.Jinak by jsme se už možná taky koupali.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 29.05.2017 19:01
     

    Jsem si říkala, jestli jste neměli vypuštěno smiling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 30.05.2017 20:09
     

    [www.bazeny.it]

    poradíte, zda se vyplatí? Máte někdo? Je to hlavně pro děti.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (30.05.2017 20:09)
     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 30.05.2017 20:16
     

    Irisko, kdysi jsme ho měli, jen větší. Neustále jsme lepili záplaty (kočky ho pojaly za škrábadlo ) No a pak jsem do něj hupsli tři a jak jsme plavali dokolečka za sebou, vodu jsme rozvířili a ta skončila u sousedů na dvoře grinning smiley a šel.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 30.05.2017 20:19
     

    my to chceme jen pro děcka, tak snad něco vydrží

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 07:12
     

    Irisko, měli jsme ho celé roky, ale:

    1) jedině Intex (značka) ostatní jsou na jednu, maximálně dvě sezóny, ale většinou ani dvě nevydrží

    2) I tak vydrží maximálně 3 roky, protože odchází ten prstenec. Když se poničí mechanicky, lze zalepit, ale jak je stále na slunci, tak časem nastanou podle mne změny ve struktuře toho měkčeného plastu, je "křehčí" a nám pak prstenec zničil hmyz, který na něj sedal a speciálně lítací mravenci, kteří na něj vypouštěli asi tu svou kyselinu a ta pak prožrala dírky a bazén šel do kopru, páč byl, jak řešeto.

    3) Nám pak už dělal problém ho každý rok stavět a na podzim uklízet. Proto jsme šli do pevného a větší děti chtějí větší hloubku a ne jen po kolena winking smiley Ale na to máte dost času smiling smiley

    Je výborné, pokud si pořídíte i solární plachtu, která vodu ochrání před spadem listí, hmyzu apod a zároveň vodu prohřeje

    A jestli se můžu přimluvit, používejte do něj originální tablety, které jsou na údržbu bazénu a NE savo, které je také na bazény, ale je to chlornan - louh.

    Pak potřebujete tester na měření PH a chloru. Je to velmi důležité, když budou v bazénu malé děti - i proto jsem zastáncem originální chemie pro bazény, protože vodu vyváží, aby neškodila. nejlepší jsou tablety 5v1 winking smiley K bazénu předpokládám koupíte v setu i kartušovou filtraci. Na malý bazén by měla stačit. A ještě je třeba mít závěsný skimmer a plovoucí dávkovač na chemické tablety smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (31.05.2017 07:14)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 07:24
     

    Tady je odkaz na skimmer

    [www.eva.cz]

    Tady je odkaz na plovoucí dávkovač:

    [www.eva.cz]

    Tady na plachtu:

    [www.bazenonline.cz]

    A tady na bazén Intex (Tampa):

    [www.marimex.cz]

    Ještě budete potřebovat vysavač. Na malý bazén by mohl stačit takový, ale neznám ho:

    [www.marimex.cz]

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 07:43
     

    Bazénu podobné velikosti jsem se zbavila, neboť moji potomci už čouhali rukama nohama na všechny strany přes okraj ven. winking smiley

    Ale pro prcky bude fajn.

    Obecně: bez plachty a bez filtrace to nemá smysl, není šance udržet se vodu čistou. nono smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.