středa 24. dubna, 03:49 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Bazén a jeho údržba

Datum: 17.05.2017 09:50
 

Nenašla jsem žádnou starou diskuzi, jestli tu je, tak bychom je sloučili.

Mám dotaz. Máme po první zimě nadzemní bazén, ve kterém zůstala voda. Bohužel jsem neměla plachtu, tak byl po celou dobu odkrytý a dovedete si představit, jak vypadá voda. Už je v ní i život grinning smiley No, prostě síla. Včera jsme zapojili filtraci a vodě jsem srovnala PH a dala trojnásobnou dávku chloršoku. Je pravda, že filtrace běžela jen odpoledne a znova jsme jí zapínali až dnes ráno, po propláchnutí písku. Humus tam je stále. Je to maličko lepší, ale je to hnus! Celý bazén nechci vypouštět, protože se jedná o víc, jak 11 kubíků a u nás máme jednu z nejdražších vod v ČR.

Takže konečně k dotazu: Můžu udělat ještě něco víc, aby se voda vyčistila? Písek propírám každé tři, čtyři hodiny provozu filtrace, aby nešel bordel zpět do bazénu

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (17.05.2017 09:53)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123
    Aktuální stránka: 3 z 3
  • Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 08:22
     

    Teď je ta Tampa v Kaufu v akci:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bazén a jeho údržba

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 08:47
     

    Jajo, koukala jsem, ale Tampa to asi není. Zase je ale prstenec bílý, tak bude odrážet sluneční paprsky, snad by tím pádem mohl dýl vydržet.

    Jak píše Hanka. Musí být filtrace, musí být plachta. Škoda, že ses Irisko neozvala před sezónou. Všechno jsme dali manželovýmu kamarádovi, ale myslím, že obyčejnou plachtu na kruhový bazén ještě doma nějakou máme. Nejlepší plachta, co jsme mívali, byla od Intexu, protože se navlíkla na prstenec, jako prezervativ a nemusela se nikde stahovat šňůrkou grinning smiley A dokonce jí měli minulý týden někde v akci za bratru tři stovky. to ale není solár, ale obyčejná. Nám se nejvíc osvědčila solární, protože opravdu vodu ohřála a byla s ní snadná manipulace. Plavala totiž jenom na hladině a snadno se stáhla dolů a ještě snadněji hodila zpět. S prstem v nose to zvládl jeden člověk. Tu obyčejnou, na šňůrky, bylo lepší natahovat ve dvou. Jeden měl opravdu hoňku, páč mrcha sjížděla na opačném koncí, než se vyskytoval člověk grinning smiley

    A ještě k chemii. Originální tablety jsou krom jiného dobré v tom, že se uvolňují postupně a hodně pomaličku, minimálně týden, takže se nemůže stát, co se stává u sava a podobných zvrhlostí, že po nalití je tam chemický guláš a za tři, čtyři dny je tam zase prd a v tom chemickém guláši se mají koupat malé děti? confused smiley Které si i občas loknou? Zastánci sava mě budou kamenovat, ale já si za tím stojím. Navíc savo je chlor a louh, takže dokáže dezinfikovat vodu a maximálně zničit řasu, v podstatě šokem, ale nevyvločkuje, neprojasňuje a jak jsem psala výš - má okamžitý nástup, který ale rychle vymizí. Takže první den se koupeš v čističi a pak zase v nevyhovující vodě..

    Také se moc přimlouvám za tester na měření PH. Malé děti a i někteří dospělí, jsou citliví na tvrdost vody. Je lepší mít PH v normě, aby se nevysušovala kůže nebo, ještě hůř, nebyla z vody nějaká vyrážka, či co a je přehled o množství chlóru ve vodě i volného chlóru. Nejlepší testry jsou kapičkové. jsou nejpřesnější a vydrží mnoho let, pokud jsou vhodně uskladněny. Mám ho asi pět let a stále funguje dobře. Kontrolovala jsem si hodnoty podle sousedovic nového testeru. oba měřily stejně a on si ho letos kupoval nový. A koukala jsem, že v Penny mají tyto věci za poměrně slušnou cenu

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (31.05.2017 08:53)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 09:25
     

    ten bazén chtějí koupit mladí, já jen chytám dobré rady. Ale velikostně víc jak 2,5m tam nevejdem sad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 10:18
     

    Pro vaše prcky, stačí a pak, až narostou, nějak to vyřešíte grinning smiley

    Jen chci říct, že příslušenství je daleko nákladnější, než samotný bazén, ale myslím si, že i tak se to vyplatí, když už budete mít tři vnoučata a sami se také můžete smočit. winking smiley

    My jsme kdysi začali obyčejným, velkým nafukovacím obdélníkem. jenže tam při frekvenci, co lezly děti dovnitř a ven, byla voda třetí den pomalu nakvašená a i do čerstvé a studené (!!!) už vůbec bych si nedovolila jim tam vlézt, protože jsem měla pocit, že se přece jen potím a vodu jim tím znehodnotím. Proto je fajnový i ten malý kulatý, ale s FILTRACÍ a chemickým ošetřením. Tam pak klíďo můžete s dětičkama i vy, dospělí, protože se voda vyčistí. Jen by neměla být filtrace puštěná, když jste ve vodě, pokud nemáte elektriku jištěnou a teď nevím, jestli to nazvu dobře, tak se odborníkům omlouvám, mžikovým stykačem

    První s prstencem jsme měli třímetrový. Teď máme také jen 3,5m, ale rovný, pevný, protože - ty to Irisko znáš, je na postavené podestě ve svahu a větší se také nevejde. Myslela jsem, že bychom tam narvali čtyřmetrovku, ale podesta není pravidelný kruh a tak se nevejde

    A ještě - když je ten s prstencem dva a půl metru, je nahoře vodní plocha o půl metru menší. Je nahoru zúžený, aby držel, takže ho budete mít na hladině dvoumetrový

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (31.05.2017 10:28)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 11:21
     

    Drahuško který ten tester používáš? Odkaz please smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 31.05.2017 11:35
     

    Missi takový:

    [www.mountfield.cz] Nevím, jestli přímo od Azuro, ale takový. Jo a v Penny ho mají teď za polovic

     
  • Status: nováček

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 11.10.2020 09:07
     

    Dobrý den. My teď přemýšlíme nad vířivým bazénem [yesbydleni.cz] a chtěl ba ych vědět, jestli s tímto bazénem nemáte zkušenosti. Budu ráda za všechny rady. Předem děkuji.

     
  • Autor: weros
    Status: nováček

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 20.05.2022 09:25
     

    Řešili jste někdo i vysoké pH ve vířivce? Já našel info, že hodnoty pH by měly být stejné jako v bazénu 6,8 až 7,2. Píšou to tady v článku - pH ve výřivce [komparito.cz]. Zajímaly by mě konkrétní prostředky, v článku to je jen informační..

     
Stránky:  123 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.