pátek 19. dubna, 18:10 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Bazén a jeho údržba

Datum: 17.05.2017 09:50
 

Nenašla jsem žádnou starou diskuzi, jestli tu je, tak bychom je sloučili.

Mám dotaz. Máme po první zimě nadzemní bazén, ve kterém zůstala voda. Bohužel jsem neměla plachtu, tak byl po celou dobu odkrytý a dovedete si představit, jak vypadá voda. Už je v ní i život grinning smiley No, prostě síla. Včera jsme zapojili filtraci a vodě jsem srovnala PH a dala trojnásobnou dávku chloršoku. Je pravda, že filtrace běžela jen odpoledne a znova jsme jí zapínali až dnes ráno, po propláchnutí písku. Humus tam je stále. Je to maličko lepší, ale je to hnus! Celý bazén nechci vypouštět, protože se jedná o víc, jak 11 kubíků a u nás máme jednu z nejdražších vod v ČR.

Takže konečně k dotazu: Můžu udělat ještě něco víc, aby se voda vyčistila? Písek propírám každé tři, čtyři hodiny provozu filtrace, aby nešel bordel zpět do bazénu

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (17.05.2017 09:53)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 12:18
     

    Můžeš, musíš vysávat a vysávat a vysávat. Jestli nemáš vysavač, je to problém a chtělo by si ho někde půjčit. Filtrace není bohužel všemocná a na nečistoty na dně nestačí. Kdybys nebyla tak daleko, tak ti ho půjčím.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bazén a jeho údržba

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 14:25
     



    Amee napsal(a):

    Můžeš, musíš vysávat a vysávat a vysávat. Jestli nemáš vysavač, je to problém a chtělo by si ho někde půjčit. Filtrace není bohužel všemocná a na nečistoty na dně nestačí. Kdybys nebyla tak daleko, tak ti ho půjčím.

    Vysavač mám, ale není vidět na dno. Voda je momentálně mléčná. Nevím, co bych vysávala. Já vím, že budeme luxovat, ale až to bude možné. Teď jsem měřila PH a přešvihla jsem to s PH+, takže budu muset dát mínusku a tu nemám, protože je tu kyselo a nikdy jsem jí nepotřebovala. Za chvíli budu mluvit s chemikem, tak se chci zeptat, zda PH- můžu nahradit třeba kyselinou citrónovou nebo octem. Se potento! Zbytečně si přidělávám práci. Četla jsem, že když není PH pintlich, Chloršok nefunguje. Nechce se mi kvůli tomu jezdit do města. Uvidím, co poradí. Jestli poradí confused smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:29
     

    Drahuško, takže prý chloršok, vločkovač a taky vyměnit písek (propláchnout nestačí). Nám to předloni pomohlo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:36
     

    Písek mám v pytli, nový koupený, ale je nový i uvnitř filtrace. Chloršok je tam trojnásobek, vločkovač trošku a teď jsem snad srovnala PH, tak doufám, že se voda do rána zlepší, abychom mohli vysávat dno. Každopádně už není brčálově zelená, ale mléčná s lehce nazelenalým nádechem a to prý dělá špatné PH. Musím počkat, až se pořádně vše promíchá a to bude asi ráno

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:43
     

    No to jsi Drahuško, ale nepsala, že je voda mléčná, psala jsi, pokud dobře znovu čtu, je tam humus. Kdybych věděla, že mléčná hned bych ti poradila snížit PH, filtrovat, pak dát vločkovač, filtrovat a pak nechat usadit na dno a vysávat a vysávat. winking smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:44
     

    Tak držím palce,ať se zadaří. Nám zrovna dnes přivezli vodu, ze studny nechceme čerpat. Je křišťálově čistá,ale bohužel přivezli studenou winking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:56
     

    Drahuško, příště začni napřed vysávat a filtrovat. Teprve potom upravuj Ph. S vločkovačem počkej, až bude rovnováha a voda bude max bez jiskry, ale čistá. Vločkovačem zase všechno rozhodíš, ten používám opravdu až na jiskru winking smiley a s mírou grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 18:59
     



    Amee napsal(a):

    No to jsi Drahuško, ale nepsala, že je voda mléčná, psala jsi, pokud dobře znovu čtu, je tam humus. Kdybych věděla, že mléčná hned bych ti poradila snížit PH, filtrovat, pak dát vločkovač, filtrovat a pak nechat usadit na dno a vysávat a vysávat. winking smiley

    Taky byla. Až teď zmléčněla - odpoledne. Po řádném promíchání chloršoku smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 19:00
     



    ivik11 napsal(a):

    Drahuško, příště začni napřed vysávat a filtrovat. Teprve potom upravuj Ph. S vločkovačem počkej, až bude rovnováha a voda bude max bez jiskry, ale čistá. Vločkovačem zase všechno rozhodíš, ten používám opravdu až na jiskru winking smiley a s mírou grinning smiley

    Iviku, nešlo hned luxovat, protože bylo málo vody (upuštěná pod otvory) a jak se začalo napouštět, zvířilo se to a byl z toho humáč

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 17.05.2017 19:06
     

    Vločkovače jsem dala jen "jako" vím, co umí. Bazén, jako takový máme víc, jak deset let. Běžnou údržbu zvládám celkem dobře, ale měli jsme s prstencem a ten se prostě vypustil, uklidil a na jaře postavil a napustil, takž žádné problémy. Tam jsem jen změřila PH a dala tabletu 5 v 1 a bylo to smiling smiley

    Jenomže nějak přestává být síla se každý rok štrachat se stavbou bazénu, tak jsme loni koupili pevný. Jen není zapuštěný, ale 2/3 vody zůstanou přes zimu. Dala jsem na podzim zimovač, ale neměli jsme plachtu. Teď už jsem jí koupila, tak na příští zimu by to mělo být lepší. Ale právě tu první údržbu neznám, neumím. sice načtu na netu, ale někdy je dobré se i zeptat

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 18.05.2017 07:32
     

    Po dohodě s kamarádem chemikem a nechuti jet do města pro PH- , jsem koupila v místním krámku čtyři láhve octa, nalila do bazénu a dnes je voda čirá, takže může začít zdlouhavý proces vysávání winking smiley Ještě změřím, jak si na tom PH je, aby bylo vše O.K. a potom, až bude čisté dno, už jenom vložím kombinovanou tabletku a mělo by to být v pořádku

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 28.05.2017 18:59
     

    Dnes voda v bazénu s přitápěním solárem, vyšplhala na 26,5°C thumbs down

    Voda je krásná, jiskřivě průzračná winking smiley Jak se mi podařilo zvládnout PH, člo to dobře thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 28.05.2017 19:31
     

    tak ses koupala? thumbs down coffe smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Bazén a jeho údržba

    Datum: 28.05.2017 19:36
     

    Já až od osmadvaceti grinning smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.