pátek 29. března, 06:09 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Brigády

Datum: 19.12.2006 12:18
 

Když už jsme to na chatu nakousli/y, tak jak jste si přivydělávali/y jako studenti?

Já v nemocnici na oddělení u nedonošených dětí (drsné zážitky), v obchodním domě jako obsluha výtahů, v rychlém občarstvení-smažení hranolek, sendviče atd, roznos letáků.winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Brigády

    Datum: 19.12.2006 12:46
     
    My chodily s kamarádkama uklízet přes nějakou agenturu (pokud se to tehdy tak dalo nazvat) do domácností. Někdy to bylo fakt hrozný, jako když nám dala jedna paní mejt okna a měli jsme na to použít mýdlové vločky. No, někdy si to zkuste.
    Ale pak jsme strašně rády
    chodily do jedné židovské rodiny drátkovat parkety. Paní měla svobodného syna, a tak to byla spíš společenská událost. My odvedli práci a ona nám uvařila čaj do starožitného porcelánu a pohostila bábovkou. Tam jsme to milovaly, čisto, útulno, milí lidé.
    A jednou jsme myly okna naší profesorce kreslení v obrovské vile. Na jedno křídlo byla spotřeba jednoho kýble čisté vody. thumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Brigády

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Brigády

    Datum: 19.12.2006 12:48
     
    Mně to asi nejvíc bavilo u toho jídla, jak jinak.grinning smiley  Dcera si taky přivydělává. Buď jako technická četa na závodech nebo od nějaké agentury kompletovala kosmetiku do dárkových balíčků.
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 19.12.2006 18:06
     
    Tak já jsem během roku po sobotách roznášela noviny, letní prázdniny jsem většinou makala celé - jedno léto v dětské ozdravovně a dvoje prázdniny v knedlíkárně, kde se celý týden jely noční služby, dlouho na to nezapomenu, jelikož jsem ,ale nedostávala prakticky žádné kapesné, musely mi výplaty vystačit skoro na celý rok, ne že bych šla, koupila si věc za pár tisíc a pak bych zase nic neměla
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 19.12.2006 23:42
     
    Moja najlepšia brigáda bola na Spišských výstavných trhoch.Bola som s kamoškou v obrovskom sude,a predávali sme v ňom víno.mala som velký dekolt,aby sa zákazníci nedívali na rysku.grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Brigády

    Datum: 20.12.2006 08:34
     

    V bance - scanovali jsme ze smluv podpisy a přidávali je do pc jako ověřovací podpisy. To mě bavilo asi nejvíc, tenkrát (za školních let) pro nás byl pc  vzácnost smiling smiley. Nejhorší byla brigáda v novém křídle nemocnice, kde jsme museli vše důkladně uklidit po zednících. Br. Tak zničené ruce jsem neměla ještě nikdy - umývali jsme několik desítek oken, dveří - takových těch šíleně vysokých, co se musí mýt ze štaflí, žiletkou jsme z dlaždiček drhli zaschlou malbu a podobné "lahůdky". Pak mě bavila brigáda v nemocnici - to bylo takové lidské nebo nevím, jak to napsat smiling smiley, makala jsem i jako pokojská na hotelu. Někdy to byla docela dřina a nevěřili byste, co po sobě dovedou někteří lidé zanechat po dvoudenním pobytu!!!!  . Jo a pokojské - ty zaměstnané natrvalo - se vždycky jak zběsilé rvaly o flašky, které tam hosti na pokojích nechaly, chodily to vracet a tím si "přivydělávaly". Tenkrát byla lahev za 1 Kč. My nejdřív nechápaly, proč nám řekly, že na ten pokoj opuštěný hosty musej jít jako první. A pak jsme to pochopily smiling smiley. Buď odtamtud rychle vybraly ty flašky nebo občas cizinci nechali "bakšiš" smiling smiley, tak se bály, abychom jim třeba těch pár márů nevzaly. smiling smiley. Sranda. A ještě jsem vlastně jedno léto pracovala v potravinách a v pekárně - no pak jsem chvilku měla problémy normálně přijímat některé druhy potravy smiling smiley.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Brigády

    Datum: 20.12.2006 08:39
     
    Anavi...kamarádka takhle dělala v kravíně a pak nepila mléko. Ale to je asi kravín od kravína.winking smiley
     
  • Autor: madlicka
    Status: nováček

    Re: Brigády

    Datum: 06.01.2007 03:19
     

    Vvtipne bylo tlumoceni na ForArchu. Najali nas jako kafevarosky - usmivacky s dobrou anglictinou (50Kc/hod rok 2001) a britskym vystavujicim firmam rekli, ze maji v cene odborne prekladatelky.  Prisla jsem na stanek, ani z posteru nepochopila,  CO firma vyrábí a lapala terminologii od kolemjdoucích.  Od te doby mi obcas vytanou slovicka jako elektronicky predradnik ci tlumivka - nechtejte vedet, nac to je :-)

    Kamaradka tam dokonce prekladala smlouvu na nekolik set tisic za jakesi zabezpecovaci systemy...

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ignus.cz

    Re: Brigády

    Datum: 11.07.2008 22:41
     

    Brigadu jste nesehnali a mate hluboko do kapsy? Na intenrnetu je reseni jak snadno a bez rizika vydelat penize jen klikanim na reklamy vice na [pointsofview.wz.cz] zkuste to, urcite nebudete litovat.thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Brigády

    Datum: 12.07.2008 23:25
     

    Neteř chodí vypomáhat přes prázdniny do úklidové agentury.

     
  • Autor: lenka01
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 13.07.2008 14:25
     

    Já prováděla každý rok na zámku ve Velkých Losinách, dodnes to znám nazpaměť.

     
  • Autor: maja01
    Status: nováček

    Re: Brigády

    Datum: 10.09.2008 17:32
     

    já jsem na mateřský dovolený a našla jsem si na internetu bezva práci - brigádu, pracuju pouze s počítačem a max. hodinku denně, měsíčně mi to hodí dost peněz. Nechci být krkna, tak jestli máte někdo zájem dělat něco podobnýho a potřebujete nějakou tu kačku navíc, tak mi napište na e-mailovou adresu michalka.vlach@seznam.cz . Páčekthumbs down smiling smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 10.09.2008 17:51
     

    Ja asi nejvic vzpominam na brigadu ve vyrobne lahudek (salatu,oblozenych chlebu apod.) napln prace byla vesmes kazdy den stejna, rano oloupat asi 200ks uvarenych vajec-byly jsme 2 a neprejte si videt ty popichany ruce od tech skorapek!pak nasledovalo oloupat asi 20kg brambor, pak krajeni vseho mozneho....to uz byla ta lepsi cast grinning smiley NEjvic me ale dostalo kdyz jsme kazdy den smichaly zbyle salaty z predesleho dne s novou cerstvou varkou!!!pak uz jsem tam nemohla nic ochutnat protoze sjem si predstavovala jak dlouho to v tom salatu uz asi je grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 10.09.2008 17:55
     

    tak mě se dobře vzpomíná na brigádu na koupališti,kde jsem prodávala lístky,čepovala pivo,sekala trávník...sokol ho vzal do pronájmu a my makali,jak barevní.grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Brigády

    Datum: 10.09.2008 18:15
     

    ...jo a pokojskou to taky dobre znam,ale to jsem si vzdycky rikala ze to nikdy nechci delat, udelat v kazdem pokoji 20stejnych ukonu by me psychicky asi znicilo grinning smiley grinning smiley a je to taky dost fyzicky narocna prace ac jsem si to nikdy driv nemyslela grinning smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.