pátek 19. dubna, 19:05 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: mr.pork
Status:

Bavila vás na základce výtvarka?

Datum: 04.03.2023 19:53
 

Zdravím. Bavila vás na základce výtvarka? Mě ano. Chodil jsem i nějakou dobu do výtvarného kroužku. Nejvíc mě bavilo kreslit. Dlouho jsem se tomu pak nevěnoval, ale nedávno mě to zas chytlo. V galerii mám malou ukázku svých kreseb, album se jmenuje Jak se vám líbí?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 06.03.2023 12:41
     

    Bohužel jsem ji nesnášela, vždycky mi zkazila vysvědčení. Samé biče a dvojka z výtvarky. eye rolling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

     
     
  • Autor: Paula
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 06.03.2023 19:33
     

    Bavila - nebyly z ní domácí úkoly 😀😀 Jinak umím nakreslit jen sluníčko 😋

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 10.03.2023 20:03
     

    Pardon. Obrázky jsou v rubrice Životní styl.

     
  • Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 11.03.2023 10:33
     

    Mrzelo mě a mrzí dodnes, že se k tomuhle předmětu, který se v zásadě naučit nedá,přistupovalo tak, jak píše Anavi. A přitom stačilo málo. Pro ty, kteří ke kreslení mají vlohy, nechat je tvořit, schopnost tvořit není dána každému a příliš je netrápit teorií a těm ostatním výkladem o historii malířství, technikách vytvořit k téhle disciplině vztah. Bohužel....

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 11.03.2023 10:43
     



    Anavi napsal(a):

    Bohužel jsem ji nesnášela, vždycky mi zkazila vysvědčení. Samé biče a dvojka z výtvarky. eye rolling smiley grinning smiley

    Anavi, byla jsem na tom podobně - od první třídy jedničky, ale dvojka z kreslení a ze zpěvu. Na 1 jsem to vytáhla až v době, kdy se učila teorie, životopisy umělců. Přitom jsem si ráda něco kreslila sama pro sebe, ráda zpívám (ale tam mi dodnes chybí trocha jistoty, čekám, kdy mě někdo napomene, že to ostatním kazím). Tyhle předměty by měly být pro radost, rozvíjet v dětech schopnosti, v každém něco talentu dříme. Mně to dokonale znechutili. Dodnes slyším, jak učitel chodil po třídě, ukazoval můj výtvor (květina v květináči) a s posměchem říkal, že tohle by si nepověsil ani na záchod. Bylo mi asi 8-9 let.

    A to jsem jako dospělá byla na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou a měla jsem radst, že jsem zvládla portrét. Ve škole nám jen řekl "nakresli tohle" a potom už jen špatná známka, že je to nakreslené blbě (a co je to "blbě", když se podívám na různé etapy výtvarného umění, jsou ty odlišné přístupy hodně veliké).

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 12.03.2023 19:55
     

    Mě našstěstí nikdo ve výtvarce neshodil. Kreslil jsem si i sám doma, nebo do sešitů v různých předmětech. Jestli mi to jde, to musíte posoudit vy.

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 12.03.2023 19:57
     

    Obrázky mám v galerii v rubrice životní styl.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 12.03.2023 21:07
     

    Výtvarka mne bavila, hudebka taky (dokonce jsem zpívala ve sboru, ach jo, to už snad ani pravda není), dnes bych se už styděla otevřít na zpívání hubu a chlubit se obrázky, no, to už bych nedala vůbec ... tělák mi nešel, běhat jsem se nikdy tak úplně nenaučila ... trochu kecám, jako děcka jsme běhaly furt, lozily po stromech, skákaly panáka, no, vesnická děcka ...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 13.03.2023 07:48
     


    Mě takhle v podobném věku ranilo, když jsme dělali přáníčko pro maminky k MDŽ a učitelka můj výtvor okomentovala slovy, že by mi za to dala nejradši čtyřku, ale je jí líto maminky, když to má jako přáníčko, tak mi dá "aspoň" trojku. eye rolling smiley

    Taťka kreslil hezky, jeho brácha i mamky brácha malovali krásné obrazy, taťky brácha maloval na Moravě lidem obrazy přímo na zeď. Tam si na to potrpí. Takže si někdo řekl, že chce do haly na zeď krajinu nebo Karlův most, a měl ho tam! winking smiley grinning smileyNepodědila jsem z ani jedné strany nic.

    Naši nechápali, že se za to dávají tak přísné známky. Jedničku by měli mít ti šikovní, dvojku ti šikovní, co se jim to zrovna nepovedelo a trojka by měla být nejhorší známka pro ty, co se snažili, ale prostě na to nemají buňky. Čtyřky a pětky by se v těchto předmětech rozdávat vůbec neměly, snad jen za to, že by se někdo celou hodinu díval z okna odevzal z trucu prázdný papír. Budiž...

    V hudebce jsem měla taky problém. Zpívat před celou třídou, když nemáte hudební sluch, to je slušně zaděláno na mindrák sad smiley.

    SPIKE napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Bohužel jsem ji nesnášela, vždycky mi zkazila vysvědčení. Samé biče a dvojka z výtvarky. eye rolling smiley grinning smiley

    Anavi, byla jsem na tom podobně - od první třídy jedničky, ale dvojka z kreslení a ze zpěvu. Na 1 jsem to vytáhla až v době, kdy se učila teorie, životopisy umělců. Přitom jsem si ráda něco kreslila sama pro sebe, ráda zpívám (ale tam mi dodnes chybí trocha jistoty, čekám, kdy mě někdo napomene, že to ostatním kazím). Tyhle předměty by měly být pro radost, rozvíjet v dětech schopnosti, v každém něco talentu dříme. Mně to dokonale znechutili. Dodnes slyším, jak učitel chodil po třídě, ukazoval můj výtvor (květina v květináči) a s posměchem říkal, že tohle by si nepověsil ani na záchod. Bylo mi asi 8-9 let.

    A to jsem jako dospělá byla na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou a měla jsem radst, že jsem zvládla portrét. Ve škole nám jen řekl "nakresli tohle" a potom už jen špatná známka, že je to nakreslené blbě (a co je to "blbě", když se podívám na různé etapy výtvarného umění, jsou ty odlišné přístupy hodně veliké).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 13.03.2023 07:50
     

    Já jsem byla spíš "vědátorský" typ, takže jak ostatní nesnášeli matiku, češtinu a těšili se na tělák, tak pro mě bylo vysvobození, když tělák odpadl a těšila jsem se právě na tu češtinu, matiku. winking smiley grinning smiley Odznak zdatnosti jsem buď nezískala nebo jsem to měla na hraně a stále nade mnou měla učitelka zdvižený prst. Milovala jsem třeba šplh po tyči i po laně a šedesátku běh, prostě takové ty věci, co jsou rychlé. Ale nesnášela jsem patnáctistovku, vrh koulí, skok do dálky...ble.

    babkaela napsal(a):

    Výtvarka mne bavila, hudebka taky (dokonce jsem zpívala ve sboru, ach jo, to už snad ani pravda není), dnes bych se už styděla otevřít na zpívání hubu a chlubit se obrázky, no, to už bych nedala vůbec ... tělák mi nešel, běhat jsem se nikdy tak úplně nenaučila ... trochu kecám, jako děcka jsme běhaly furt, lozily po stromech, skákaly panáka, no, vesnická děcka ...

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 21.03.2023 20:04
     

    Myslím, že předměty, jako výtvarka, hudebka a tělák by učitelé nemělí hrotit.Tyto předměty nejsou až tak důležité. Myslím, že pokud se tam žáci úplně nepoflakují a aspoň se trochu snaží, tak by je měli učitelé dobře známkovat. Učitel, který to hrotí a ještě někoho ponižuje, by neměl učit. Ne každý je umělec. A od dětí nemůže čekat zázraky.

    Jestli Vás baví kreslení, tak se nenechte odradit a prostě kreslete. Mě kreslení baví a myslím, že mi výtvarka pomohla zvládnout některé věci, jako stínování, perspektivu apod. Jestli umím kreslit můžete sama posoudit, mám pár obrázků v rubrice životní styl. Má to souhrnný název Jak se Vám líbí.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 26.03.2023 21:34
     

    Výtvarka za mě super. Docela prý pěkně maluju, ale projevuje se to u mě spíš, že jsem manuálně zručnej a baví mě to.

    Zpěff - to by jste slyšet nechtěli. Zpívám pouze v sebeobraně. V hodinách zpěvu jsem dostával písemné tresty (např píseň Sedlák, sedlák je velký pán, ...) jsem opisoval 20x → jsem vyrušoval. Ve 4. třídě jsem byl vyloučen z třídního sboru. Jako jediný = potupa.

    Tělocvik super. Na rozdíl od Anavi jsem byl 1. ve třídě ve skoku dalekém (v 6. třídě 4,10 m), míčové hry a běh na krátké tratě super, ale od 1 km dál to bylo utrpení, šplh na tyči, nebo provazu i bez přírazu jsem dával v pohodě.

    Čeština? Hodně jsem četl a čtu, tak mě nějak netrápila, matika v pohodě, ale fyzika a chemie mě byly cizí.

    Jo a biologie ta byla dobrá v 8. třídě = nauka o těle. To mě bavilo winking smiley

    Člověk se furt učí .......... smiling smiley ........... já jen, že ta biologie mě baví furt ......... winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 27.03.2023 08:12
     

    Ten konec...grinning smiley thumbs down

    Fyzika byl můj třídní nepřítel. grinning smiley

     
  • Autor: mr.pork
    Status:

    Re: Bavila vás na základce výtvarka?

    Datum: 14.04.2023 11:15
     
    img_20230205_194216_243.jpg
    Další fotografie:

    Zde je pár mých výtvorů. Ale to už jsem nekreslil ve výtvarce, al mnohem později, jen tak pro radost.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.