úterý 23. dubna, 09:16 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Barvení vajíček

Datum: 23.03.2008 13:51
 

Za chvíli se chystám jít barvit vajíčka. Barvím pouze ve slupkách od cibule, žádné umělé barvičky. Kdysi jsem je cpala do prubanu, aby byla "krajkovaná" nebo omotávala gumičkami, aby byla proužkovaná. Teď dělám jednobarevná, s ohledem na děti, které tam chtějí nalepit barevné obrázky.

Jaká děláte vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (12.03.2015 23:25)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 20
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 14:55
     

    Už naše babička je dávala špičkou dolů a neotáčela:-) druhá generace to děláme stejně a nikdy ne do ledničky tam vejce nepatří:-) a v životě se mi jediné nezkazilo:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Barvení vajíček

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 17:46
     

    jájo,taky jsem nikdy vejce do lednice nedávala, doma jsme tak nebyli zvyklí Ale každý, kdo to viděl, tak se křižoval, že riskuju jistou smrt sad smiley, tak už je do lednice dávám...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 18:11
     

    Mně se do lednice nevejdou, ale v létě se mi někdy stane, že se nějaké vejce zkazí. Možná nepotřebují lednici, ale chladné skladování určitě a to jim člověk v bytě neumožní. Já je mám v polici v chodbě, v zimě je tam trochu chadněji, ale v létě je teplo všude.

     
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 18:25
     

    Já mám přijatelně chladný špajz.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 18:28
     

    Taky mm vejce v lednici protože jsem líná udělat pár kroků do špajzu

     
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 18:46
     



    SPIKE napsal(a):



    iriska napsal(a):

    tak já věším špičkou dolů jako rampouch, obráceně mi to přijde nenormální. I koupená mají šňůrku na širším konci. Ale každýmu se líbí něco jinýho, že? Já vrtám až se práší i ze mě grinning smiley

    Já je vnímám trochu jako jablka, ta taky visí za širší konec.

     

    A při ukládání vajec do proložek j spíš dávám širším dolů, ale mají se průběžně otáčet, aby bublina cestovala a vnitřek se nepřilepil ke stěně.

    To otáčení se dělá u násady, když se mají vylíhnout kuřátka grinning smiley love smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 19:09
     



    Missi napsal(a):

    Otajdo a proč špičkou dolů? Já většinou viděla nazdobená vajíčka zavěšená špičkou nahoru winking smiley .

    Míšo, a víš, že nevím? Já zase většinou viděla zavěšená špičkou dolů, přijde mi to normální. Asi proto, že jsem zvyklá i normálně vejce ukládat špičkou dolů. Ale asi je to jedno, ať si každý věší, jak se mu líbí. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 19:11
     

    No to taky, ale když nespotřebuješ vajíčka během pár dnů, tak se mají otáčet, jinak se obsah vejce přilepí k jedné stěně.

    Jsem holka z vesnice, líhli jsme doma kuřata i kachňata, tak mám zkušenosti z mládí. Měli jsme kvočnu i umělou líheň. Jo kde ty loňské (nebo pravěké?) sněhy jsou?! smoking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 20:11
     

    Vajíčka neotáčím, nelepí se mně. Jsem také holka z vesnice, měli jsme i prasátko (tata byl zootechnik-ale kancelářská krysa grinning smiley ), babička měla i kozu, krávu a druhá babička i koně winking smiley love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 20:15
     

    Iviku, já je taky neotáčím, jsem lempl. grinning smiley Ovšem když je mám delší dobu, vidím pak, že žloutek je až na stěně skořápky.

    To jsme ale odbočili od malování a zdobení vajíček k takovýmto blbinkám. grinning smiley

    Já jsem se k dodělání aspoň toho jednoho polystyrénového vajíčka nedostala (a to se dokonce ani otáčet nemusí winking smiley).

    Na velikonoce doma nebudu, tak bych ráda udělala aspoň trochu střízlivé výzdoby, vařená vejce zdobit nebudu.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 21:32
     

    Jak tu iriska někdy mluvila o fíglu s vyfukováním pomocí injekční stříkačky, jde o tohle? (Přijde mi to dobré.) Nebo ještě nějak jinak?

    [youtu.be]

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Hanule (12.03.2015 21:34)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 22:46
     

    jo je to ono, ale byly tam dírky dvě. Tak má každý jiný fígl winking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 22:49
     

    Irisko, díky.

    Takže říkáš, že i třebas přes dvě dírky, vrchní vhánět vzduch, dolem vytéct, to funguje? Tak?

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 12.03.2015 23:31
     

    Já to zkoušela se dvěma dírkama a vejce mi vždycky prdlo sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Barvení vajíček

    Datum: 13.03.2015 00:59
     

    já to zkoušela taky a moc mi to nešlo. Takže vyvrtám dvě dírky, propíchám špejlí žloutek a vyfouknu, jde to pak docela dobře.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.