středa 22. května, 21:14 Svátek má Emil
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..

Podkategorie:

Autor: Anavi
Status: expert
Klikni pro filtrování

Barvení vajíček

Datum: 23.03.2008 13:51

Za chvíli se chystám jít barvit vajíčka. Barvím pouze ve slupkách od cibule, žádné umělé barvičky. Kdysi jsem je cpala do prubanu, aby byla "krajkovaná" nebo omotávala gumičkami, aby byla proužkovaná. Teď dělám jednobarevná, s ohledem na děti, které tam chtějí nalepit barevné obrázky.

Jaká děláte vy?

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (12.03.2015 23:25)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 41
  • Autor: Anavi

Re: Barvení vajíček

Datum: 23.03.2008 13:52

K tomu barvení ve slupkách:

Barvení v cibulových slupkách

Cibulové slupky dáme do hrnce se studenou vodou, do té vložíme čistá vejce a vaříme je deset minut. Obarvená vejce vyjmeme na suchý kousek látky, necháme oschnout a potřeme hadříkem namočeným v oleji.

• Autor: Reklama

• Autor: Mona

Datum: 23.03.2008 13:58

Taky jdu za chvíli na to...děti už jsou natěšené. Můj postup (jiná nedělám):

do misky s vodou natrhám slupky od cibule na malé kousky. Vezmu vejce a kousky cibule lepím (vodou) na vajíčka, až jsou celá olepená slupkama. (čím jsou slupky na menší kousky, tím hezčí je pak výsledek). Zabalím do kusu hadříku (mám je nastříhané ze starého prostěradla, už asi 5let). Převážu nití a vložím do hrnce. Naplním vodou a vařím....o něco dýl, než normálně natvrdo. Po vychladnutí balůíčky rozbalím, přetři staniolem od másla (nebo jen omastím , aby byla vejce lesklá) a narovnám do mísy. winking smiley

Datum: 23.03.2008 14:00

Moni, tím pádem jsou úmyslně flekatá?winking smiley

Datum: 23.03.2008 15:07

Anavi...ano. Ta struktura cibulové slupky se jakoby obtiskne na vejce. Pokusím se hotová vejce vyfotit a umístit do diskuze, ale nevím, jestli mi to teď bude fungovat. Asi ne. eye rolling smiley

Datum: 23.03.2008 17:31

Moni, díky za tip, hned jsem vyzkoušela, jsou hezky mramorovaný!!! Ale děti už je "zkazily" obrázkama, tak je fotit nebudu, když budeš mít ta původní smiling smiley, tak je sem klidně nafoť pro inspiraci ostatním winking smiley

Datum: 23.03.2008 18:48

Anavi... grinning smiley Míša taky chtěla lepit obrázky, tak jsem jí do toho hrnce přidala pár vajec nepolepených slupkama...obarvily se do hněda a tam ať si lepí, co chce. Že jsou pěkný?? Já už léta nedělám jiná. Zabavíme se tím celá rodina.

Datum: 24.03.2008 14:05

Upravovala jsem ,,od oka´´...takže nevím, zda jsou vidět dobře. eye rolling smiley

• Status: expert

Datum: 24.03.2008 15:29

Monithumbs down thumbs down thumbs down a koľko ich máš,to pre celú dedinugrinning smiley

• Autor: Evca
    www.evciny-stra..

Datum: 24.03.2008 15:33

Letos jsem nebarvila,po cestě domů nás včera chytlo na dálnici něco tak strašnýhoangry smiley ,že jsme otočili auto a jeli až dneska.Tudíž ani nemám jelitagrinning smiley

Monothumbs down

Datum: 24.03.2008 15:49

anino...připočítej k tomu ten koš, co vykoledovaly děti... eye rolling smiley Budeme to týden jíst. grinning smiley

Se docela těším, až budu mít tu správnou grafiku a podívám se, jak vlastně ta fotka dopadla. grinning smiley

• Autor: hespa

Datum: 24.03.2008 16:09

Tu nás se už roky barví vajíčka takhle.

Jen máme problém, proč nám nechytá pořádně barva. confused smiley confused smiley confused smiley

• Autor: Andora

Datum: 24.03.2008 16:10

Tak já už několik let nebarvím, jen seženu ty natahovací obtisky a moc se s nima nepářu. Stejně už k nám nikdo moc nechodí.

• Autor: lostris

Datum: 24.03.2008 18:28

Mona jsou moc pěkné.taky jsem dřív barvila v cibulových slupkách,nebo v červené řepě,ale ted toho kluci přinesou plno z koledy,tak nebarvím nic.

Hespo,a nezapomněla jsi přidat ocet?mně se to občas stávalo.confused smiley

• Autor: Dasa

Datum: 24.03.2008 22:21

velikonoce 2008 028.jpg
    Já barvím jen v cibuli.

Podobné příspěvky
Diskuze: plenky pro nedonošence Mezinárodní festivaly dětí a.. Pohádky před spaním

prosím, nevíte někdo o jiných plenkách pro nedonošé dítě , já našla jen www.polymedshop.cz - babycare

Autor: brehulka - 23.11.2009 14:22
Rubrika: Miminka a batolata - Komentářů: 2

Závěrečný galakoncert laureátů IX. Festivalu Svátek Času se uskutečníl 21.08.2011 ve 21:00 na nábřeží Rimini, Itálie. Galakoncertu se zúčastnili nejle

Autor: jsgroup - 23.08.2011 15:17
Rubrika: Aktivity a volný čas - Komentářů: 0

Zdravím všechny maminky, moc ráda bych vám poslala moje pohádky, které načítám z toho důvodu, že jsem jako dítě mívala moc ráda pohádky před spaním. C

Autor: PavlaHr - 06.08.2016 18:39
Rubrika: Maminky - Komentářů: 0
Blog: KAMBODŽA - ANGKOR 2017   

KAMBODŽA - ANGKOR 2017   Naše další poznávací cesta vede tentokrát celým Vietnamem od jihu k severu, ale před tím celé 3 dny strávíme v nejz

Autor: SPIKE - 06.02.2018 15:21
Rubrika: Kambodža - Komentářů: 0

Galerie: Sluníčko sedmitečné? Velikonoce v Pelhřimově Velikonoce
  Sluníčko sedmitečné?
Autor: Otazka - 03.04.2010 22:31
Rubrika: Prckové - Komentářů: 8
Velikonoce v Pelhřimově
Autor: SPIKE - 04.04.2015 15:40
Rubrika: Vysočina - Komentářů: 6
Velikonoce
Autor: Frantisek - 27.03.2016 21:16
Rubrika: Ostatní a volné téma - Komentářů: 3
Adresář: http://www.dumalois.cz http://navylet.net  

Skvělé ubytování pro rodiče s malými dětmi v Krkonoších.

Autor: ferite - 21.05.2008 13:14
Rubrika: Čechy - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.