sobota 20. dubna, 06:42 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Výsledné hodnocení: 5

Barbra a Daniel - sourozenci adoptovaní WEEKem

Datum: 18.03.2011 11:44
 
pic_barbraakamo.jpg
Další fotografie:

Milí návštěvníci weeku,

představujeme vám naši "adoptivní" dceru Barbru Akamo z Ugandy a jejího bratra Daniela Engadu.

Na myšlenku kolektivní „adopce na dálku“ nás přivedly zkušenosti některých z nás, které už takto podporují děti z nejchudších částí naší planety. Barbru jsme sponzorovali společně celá parta prostřednictvím nadace Bwindi o.s. Nejdříve jsme uhradili první roční školné, přispěli jsme na další základní potřeby její rodiny a na nákup kozy pro chov. Barbra dokončila školní docházku, pořídila si šicí stroj a začala podnikat. Shodou okolností v té době přišel o sponzora její bratr Daniel, tak jsme se rozhodli, že ho společně adoptujeme a budeme tak mít i stále kontakt s Barbrou.

Pokud se vám náš nápad líbí, můžete přispět přímo na účet nějaké sbírky, jak jsou uvedeny na stránkách Bwindi, nebo kontaktujte Majku či Spike.

 

O tom, že je naše finanční pomoc využitá do poslední koruny pro naše děti jsme se přesvědčili přímo na místě přes Spike, která je v Ugandě navštívila a od té doby se věnuje aktivně propagaci nadace, za čož jsme jí velmi vděční.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Majka (12.11.2015 21:55)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 21:25
     

    Ani mě nepřekvapuje, že jsi nadšená. Já už jsem byla na více akcích a stejně si ráda znovu poslechnu vyprávění Kateřiny.

     

    Kolik se sešlo lidí? A prodávaly se výrobky?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

     
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 21:53
     

    Výrobky se prodávaly, taky jsem tam pár stovek nechala. smiling smiley Lidi jsem nepočítala, ale moc židliček volných nezůstalo, tak asi dost. thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 21:58
     

    Ony to jsou pěkné věci, taky nikdy neodolám a nakoupím. Mám už dvě trička, kalendářů jsem koupila 10 a rozdala jsem je, korálky mám snad čtvery a mnoho jsem jich nakoupila a rozdala....

    Když váhám, jestli utratit peníze, tak si pak řeknu, že tím vlastně dělám radost dvakrát - jednou výrobcům v Ugandě a pak tady obdarovaným kamarádkám nebo někomu z rodiny winking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 22:02
     

    Moc mě to mrzí, těšila jsem se. To pitomý DPH pořád nemám hotový, ještě u toho sedím, již přes 14 hodin.

    Bolí mi normálně prdel.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 22:03
     

    Přesně tak, já to lidem taky tak říkala, že jde o to, udělat dobrou věc.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 06:58
     

    A dnes tedy v Praze. Tam budu určitě, mám už naložené plné auto věcí od kamarádky a ze svých skříní. Zatím vím, že se tam setkám s Ladou. Dorazí ještě někdo?

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 07:20
     

    Já určitě ne. Holky, já to auto snad vykopu až na jaře eye popping smiley A Galad na víkend odjíždí, co vím.

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 08:18
     

    Galad odjíždí, ale zbytek osazenstva doma nakonec zůstává.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 08:35
     
    imgp6639-001.jpg
    Další fotografie:

    Hodinu jsem kolegyni vyprávěla o včerejší besedě, tak teď honem nějaké foto. Ještě musím napsat, že ugandská káva je výborná thumbs down, a na kafe já su pes, nechutná mi jen tak něco. Beseda i výstava měly úspěch, což mě těší dvojnásob, protože organizace byla poměrně náročná, ale konec dobrý, všechno dobré. flower smileyVýrobky se prodávaly, pokud mohu soudit, taky dobře. Aby ne, zejména ošatky, misky, košíčky...... pro ty má slabost snad každá ženská. smiling smileyTeď se můžeme těšit, že pan Příhoda přiveze spoustu krásných nových fotek a že snad časem bude obíhat republiku nová výstava. smiling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 08:39
     
    imgp6667-001.jpg
    Další fotografie:

    Po skončení besedy jsme si ještě chvíli poklábosili, zabalili výstavu, výrobky, kávovar..., nanosili do auta a předáváme štafetu do Prahy. flower smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 08:44
     

    Ty jo, tak trička u nás nebyla, to bych si taky koupila. Kafe je moc dobrý, to můžu potvrdit.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 09:01
     

    Triček se prodalo dost. Taky mají plátěný tašky, jsou vidět vpravo vedle triček. Tak se domluv s Věrkou, ať ti dneska nějaký koupí.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 09:06
     

    Káva je dobrá, ale je to i zásluhou Katky, protože, jak už jsem tu někde psala, kávu přiváží jen lehce opraženou a tady ji nechává upražit na tmavost, na niž jsme tu zvyklí. Takže je opravdu čerstvě pražená, což taky dělá svoje. A Kateřina vysvětlovala při návštěvě továrny na zpracování kávy, že ve světě jsou různé zvyklosti a tedy i požadavky na stupeń pražení kávy, proto se většinou praží až ve finální zemi, kam se dováží.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 09:46
     

    Na těch tričkách je napsáno poděkování a slovíčko noi znamená zdůraznění, když se opakuje víckrát za sebou, je to vystupňování, jako že např. děkuju moc moc moc nebo nastotisíckrát winking smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 25.01.2013 10:14
     

    Věruš, že mi jedno koupíš. Ale nějaké hodně velké, nesmí být oranžové nebo žluté. Radši nějaké to režné, kdyby bylo please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.