čtvrtek 25. dubna, 01:04 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Výsledné hodnocení: 5

Barbra a Daniel - sourozenci adoptovaní WEEKem

Datum: 18.03.2011 11:44
 
pic_barbraakamo.jpg
Další fotografie:

Milí návštěvníci weeku,

představujeme vám naši "adoptivní" dceru Barbru Akamo z Ugandy a jejího bratra Daniela Engadu.

Na myšlenku kolektivní „adopce na dálku“ nás přivedly zkušenosti některých z nás, které už takto podporují děti z nejchudších částí naší planety. Barbru jsme sponzorovali společně celá parta prostřednictvím nadace Bwindi o.s. Nejdříve jsme uhradili první roční školné, přispěli jsme na další základní potřeby její rodiny a na nákup kozy pro chov. Barbra dokončila školní docházku, pořídila si šicí stroj a začala podnikat. Shodou okolností v té době přišel o sponzora její bratr Daniel, tak jsme se rozhodli, že ho společně adoptujeme a budeme tak mít i stále kontakt s Barbrou.

Pokud se vám náš nápad líbí, můžete přispět přímo na účet nějaké sbírky, jak jsou uvedeny na stránkách Bwindi, nebo kontaktujte Majku či Spike.

 

O tom, že je naše finanční pomoc využitá do poslední koruny pro naše děti jsme se přesvědčili přímo na místě přes Spike, která je v Ugandě navštívila a od té doby se věnuje aktivně propagaci nadace, za čož jsme jí velmi vděční.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Majka (12.11.2015 21:55)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 23.01.2013 08:54
     
    bwindi.jpg

    Zítra...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

     
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 08:52
     
    a_ug.jpg

    Včera jsem přiložila nesprávný obrázek. eye rolling smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 15:47
     

    Strašně mě to mrzí, ale nedorazím. Bohužel stále nemám hotové DPH, makám na tom od rána a daňový portál, je pořád zasekaný.

    Včera jsem u toho seděla do půl druhý do noci.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 16:04
     

    Teď jsem na tebe myslela. Já jsem se všech plátců už dávno zbavila a tak můžu s klidným svědomím vyrazit na cestu a zachraňovat čest adoptivních rodičů. smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 16:22
     

    Tak to tam zvládni i za nás a poreferuj tady. please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 16:44
     

    SPIKE, předpokládám, že se jedná o Střelice tady u Brna (je tam Strelice-jenom si to ověřuji). Mám tady spoustu pěkného dětského oblečení, tak pokud je to tady, odvezla bych jim to, ale chci si napřed ověřit u tebe, než se budu domlouvat konkrétně

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 16:53
     

    Určitě to bude u Brna, protože tahle organizace je brněnská.

     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 17:02
     

    Díky, tak já se s nimi domluvím. Nebo bys mně dokázala ty napsat, jaké oblešení by se hodilo? I pro dospělé (vel. S a M)? Ložní prádlo, ručníky ap, to je jasné, ale třeba ty boty, dětské nebo i dospělácké? Mám tady i nenošené (č37) grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 17:15
     

    Napíšu tu stručně, co je nevíc potřeba:

    oblečení dětské různých velikostí, i dospělé, ale ne úplně obří

    mikiny, trička, sukně (delší nabírané), trenky, kalhoty, kalhotky, ponožky, čepice (kulichy i kšiltovky)

    chlapecké šaty (po vašich syncích z tanečních), hoši po tom touží

    bundy teplákové nebo slabé silonové, tepláky, i nějaké oblečení na maličké děti, to se rozdává do rodin nebo pro ty, co pomáhají (teď např. pro zdravotní sestru v Soroti, která se o děti stará, má tam ordinaci a měla třídenní miminko)

    velké oblečení dostávají studenti, ketří jsou už dospělí a někteří i dost vyrostli a něco pro učitele a jiné chlpay, kteří Kateřině pomáhají

    vše nejlépe bavlněné nebo málo směsové

    boty - pantofle, kecky, pevné boty, nepoužitelné jsou drobné střevíčky, protože děti mají nohy svalnaté a široké

    dobré jsou typy pracovních bot a kecky

    ručníky, povlečení

    míče (úplně nejlíp na fotbal i s pumpičkou), psací potřeby, školní tašky, tužky, ořezávátka, pastelky

     

    Je třeba mít na mysli, že děti nemají skoro žádné oblečení, takže v tom budou celé dny, musí v tom pracovat na poli, sportovat, válet se po zemi, takže musí být vhodné do horka, být pohodlné (takže žádné úzké sukně, mini vůbec, kalhoty děvčata nenosí). Děti žijí ve vesnicích uprostřed přírody, oblečení se tomu musí přizpůsobit. Ve městech se nosí víc evropské šaty, ale tady ne.

     

    Teď je to rychlá mimořádná akce, ale ty věci se shromažďují celoročně a dle možností se přepravují do Ugandy.

     

     

     

    Ještě sem překopíruji upřesnění potřebných věcí:

     

     

    Oblečení (pro děti ve věku 5 - 17 let)

    - šaty a sukně (musí být dlouhé, minimálně pod kolena)

    - kalhoty, kraťasy (delší)

    - trička (krátký, dlouhý rukáv i bez)

    - halenky, svetry, mikiny, fleece a nepromokavé bundy

    - ponožky

    Boty (pro děti ve věku 5 - 17 let)

    - uzavřené (ideálně černé), i kotníkové

    - sandály

    - tenisky, kopačky

    Školní potřeby

    - propisky, obyčejné tužky

    - pastelky a voskovky (malé balení)

    - ořezávátka a gumy

    - pravítka (rovná)

    - jednoduché kalkulačky

    - jednoduché knihy a časopisy v angličtině

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (24.01.2013 21:23)
     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 18:28
     

    SPIKE, děkuji, mám toho tady spoustu, bylomně líto to vyhodit do kontejneru, je to všechno čistě vyprané a poskládané-to víš, stará generace). Děcka se odstěhovaly a všechno oblečení tady (i po jejich dětech) odkládají, tak jsem ráda, že tím někomu prospěji.A ložního prádla mám také spoustu, já používám jenom krepové, abych nemusela žehlit. grinning smiley Hned příští týden to nabalím apo domluvě odvezu. Velikosti máme malé, jak jsem psala, S,M a chlapecké

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 19:36
     

    Iviku, super.

    Psala jsem tam Hance, že něco ještě asi dodám příští týden a ona byla dojatá, že je tolik lidí, kteří hned zareagovali a že se toho sejde asi docela dost.

     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 20:37
     

    SPIKE, díky, jsem ráda, že to někomu pomůže amně se tady uvolní skříně. Ještě prosím tě, jak to mám nabalit?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 20:53
     

    Do něčeho, aby se to dalo přepravit. Oni pak mají na přepravu do letadla lodní pytle a něco bylo ve velkých krabicích. Musejí to přebalit stejně znovu, aby vyrobili balíky odpovídající váhy a taky aby měli přehled, co tam vezou. Já jsem to dala do 2 starých kufrů, které jim nechám. Hledala jsem původně takové ty obří vietnamské tašky, ale už asi zmizely v propadlišti dějin.

    Můžeš to dát i do velkých pevnějších pytlů na odpadky.

     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 20:56
     

    Díky smiling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 24.01.2013 21:04
     

    Před chvílí jsem se vrátila. Bylo to úžasný, Kateřina je bezvadná ženská a umí o Ugandě, její přírodě, o dětech, prostě o všem poutavě vyprávět. Byl tam i pan Příhoda, autor vystavených fotografií, bylo to opravdu thumbs down thumbs down thumbs down . Kateřina odjela v 19:45 směr Praha, Michal Příhoda asi o hodinu dřív směr Brno. On se do Ugandy chystá začátkem února a věci ode mě převzal on. Kateřina si odvezla výstavu.Více zítra. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.