středa 24. dubna, 10:00 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..
Výsledné hodnocení: 5

Barbra a Daniel - sourozenci adoptovaní WEEKem

Datum: 18.03.2011 11:44
 
pic_barbraakamo.jpg
Další fotografie:

Milí návštěvníci weeku,

představujeme vám naši "adoptivní" dceru Barbru Akamo z Ugandy a jejího bratra Daniela Engadu.

Na myšlenku kolektivní „adopce na dálku“ nás přivedly zkušenosti některých z nás, které už takto podporují děti z nejchudších částí naší planety. Barbru jsme sponzorovali společně celá parta prostřednictvím nadace Bwindi o.s. Nejdříve jsme uhradili první roční školné, přispěli jsme na další základní potřeby její rodiny a na nákup kozy pro chov. Barbra dokončila školní docházku, pořídila si šicí stroj a začala podnikat. Shodou okolností v té době přišel o sponzora její bratr Daniel, tak jsme se rozhodli, že ho společně adoptujeme a budeme tak mít i stále kontakt s Barbrou.

Pokud se vám náš nápad líbí, můžete přispět přímo na účet nějaké sbírky, jak jsou uvedeny na stránkách Bwindi, nebo kontaktujte Majku či Spike.

 

O tom, že je naše finanční pomoc využitá do poslední koruny pro naše děti jsme se přesvědčili přímo na místě přes Spike, která je v Ugandě navštívila a od té doby se věnuje aktivně propagaci nadace, za čož jsme jí velmi vděční.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 4 krát. Naposledy upravil Majka (12.11.2015 21:55)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 06.11.2012 21:57
     

    No já bych chtěla, ale nevím jak to budu mít v práci. Ty tam budeš? Je to v Žatci, že?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

     
     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 07:15
     
    bwindi.jpg

    Amee, budu. Jsem si říkala, že to máš za rohem. Bylo by fajn, kdyby ti to vyšlo. Na plakátku je i adresa, je to kousek od nemocnice, tam se dá i zaparkovat, kdyby u muzea nebylo místo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 07:56
     

    Ráda bych na vernisáž přijela, ale není to zas tak blízko. Tak snad se tam dostanu,než výstava skončí winking smiley

    Mezi vánočními svátky by to byl dobrý typ na výlet.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 07:59
     

    Spike, výlet do Žatce opravdu doporučuju, samozřejmě s foťákem. Já to tam mám moc ráda. love smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 08:51
     

    A já tam nikdy nebyla sad smiley

    Je to nějak mimo mé obvyklé trasy. Budu to muset napravit.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 09:37
     

    No toto! Hned to můžeš spojjit s návštěvou Loun, bo tam je taky na co koukat a co fotit. thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 07.11.2012 10:12
     

    Louny taky neznám. stydlin smiley

    Nemám to do těchto měst zas tak daleko, ale nějak nebyl nikdy důvod tam jet. Mám co napravovat a poznávat.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 08.11.2012 20:42
     

    Výstava zahájena, čest adoptivních rodičů jsem zachraňovala sama. Ještě máte příležitost 22. ledna, to bude beseda se zástupci Bwindi Orphans.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 08.11.2012 20:52
     

    Otajdo, mohli by se najít noví rodiče, těch dětí tam je nějak moc volných. sad smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 08.11.2012 21:02
     

    Tak to je ta výstava na správném místě, asi tam ještě moc sponzorů není a je tedy pravděpodobné (aspoň doufám), že se nějací najdou.

    Zapíšu si ten termín 22.1. Nebude-li nějaká sněhová kalamita, ráda bych přijela a přispěla do besedy i svými čerstvými zážitky z Ugandy.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 08.11.2012 21:12
     

    Propagovala jsem kolektivní adopci i do médií. winking smiley Jo,a na fotky si musíte počkat, až mi pošlou muzejníci, bo já měla s sebou všecko, kromě karty, zůstala doma ve čtečce. eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 09.11.2012 19:22
     
    prvni.jpg
    Další fotografie:

    Autorkou fotek je pracovnice muzea v Žatci.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 14.11.2012 13:04
     

    Milí přátelé,

     

    Hledáte inspiraci k nákupu vánočního dárku pro někoho, kdo vždy myslí na druhé a největší radost mu dělá radost udělat? Kupte za Kč 1.000 kozu pro jedno ugandské dítě a my Vám zašleme dárkový certifikát - příloha číslo 1 - vystavený na jméno obdarovaného.

     

     

    Některé děti v našem projektu dostaly (nebo k těmto Vánocům dostanou) kozu od svých adoptivních rodičů, pro jiné jsme ji koupili z příspěvků jednotlivců na fond koz.Stále je ale hodně dětí, které kozu nemají. Nabízíme proto tento netradiční vánoční dárek, který může udělat radost na dvou stranách.

    Stačí poslat Kč 1.000 na účet Bwindi Orphans 210764965/0300 s poznámkou„vánoční koza“ a mail na info@bwindiorphans.orgs informací, na jaké jméno si přejete certifikát vystavit. Vánoční dárky včetnětakto darovaných koz budeme rozdávat během našeho pobytu ve vesnicích v první polovině prosince. Po návratu do ČR, t.j. v týdnu od 17.12., můžeme poslat poštou poděkování - příloha číslo 2 - a přiložit krátký vzkaz, obrázek nebo malý dárek od obdarovaného dítěte. Pokud byste měli zájem, pak prosíme zároveňi o adresu, na kterou toto poděkování poslat.

     

    Děkujeme za všechny obdarované děti.

    BWINDI ORPHANS

     

     

     

     

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (19.12.2012 14:04)
     
  • Status: expert

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 04.12.2012 15:25
     

    Teď mluvili v ČR2 o akci Bwindi Orphans, budou zdobit dnes navečer stromeček řetězem z papírových korálků co se tam dělají a to buď na Václaváku a nebo Staromáku to jsem bohužel přeslecha.

     
  • Status:

    Re: Barbra - adoptivní dcera WEEKu

    Datum: 04.12.2012 17:36
     

    Verka,pošli mi prosím adresu,ja ti to pošlem poštou

    a nemôžem sa dostať do neverejných správ,neviete prečo?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.