pátek 29. března, 15:39 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Baleriny - sloupové ovocné stromy

Datum: 19.01.2011 09:16
 

Máte s nimi někdo zkušenost? Už je prodávají snad všechna větší zahradnictví. Prý je to řešení do malých zahrádek, do květináčů na balkón nebo jako živý plot.

Jabloně nejsou samosprašné, ale jako opylovač se hodí jakákoli jabloň v okolí nebo dvě baleriny vedle sebe. Nevyhánejí boční výhony. Hrušně, třešně a ostatní ovocné stromky sice sloupovité jsou, ale přece jen se boční výhony musí hlídat. První plody jsou již druhým rokem

Co vy na to?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 12:45
     

    Také jsme ještě neochutnali. ale jsou loni přesazované, protože byly moc ve stínu, tak uvidíme

     
  • Autor: Reklama

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

     
     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 16:12
     
    Další fotografie:

    My máme dvě,jednu od Starkla velkou a druhou ze zahradnictví ve vedlejší vesnicí,ale obě plodí ob rok.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 17:33
     

    ...tak takhle jsem je ještě neviděla sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 22:59
     

    Berdo dej součsnou fotku

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.09.2017 09:04
     



    jaja99 napsal(a):

    Berdo dej součsnou fotku

    Jajo,ty kvetoucí jabloně jsou z loňska,letos opět nekvetly,až zase příští rok.

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.09.2017 09:32
     

    Berdo a z loňska s úrodou, nemáš? Já jsem k nim skeptická a fotkám od Starkla nevěřím. Chtěla bych vidět, že opravdu někomu plodí.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.09.2017 09:37
     

    Viděla jsem u sousedů, ale žádný zázrak jako u Starkla to nebyl. Ten má fotky upravený.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.09.2017 09:48
     

    [www.zahradanetradicne.cz]

    Náhodou jsem narazila na článek.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.09.2017 09:49
     



    jaja99 napsal(a):

    Berdo a z loňska s úrodou, nemáš? Já jsem k nim skeptická a fotkám od Starkla nevěřím. Chtěla bych vidět, že opravdu někomu plodí.

    Jajo,fotky s úrodou nemám,ale na tom od Starkla jsme měli plnou menší bedýnku,ale jablka menší,žádní obři.

    Ta od toho zahradníka měla loni jen dvě jablíčka,ale velká,to je ještě malý stromek.Ještě zkusím jestli nemá syn foto v tabletu.

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 18.05.2018 09:19
     



    Pinka napsal(a):

    [www.zahradanetradicne.cz]

    Náhodou jsem narazila na článek.

    Tu červeně kvetoucí mám, nevím z hlavy, jestli je to stejná odrůda. Mám ji nově, byla celá obalená květy, nádhera. Nové listy jsou také červené, takže je jako okrasná. Plody by byly bonus navíc, letos ale bude bez plodů. Baleriny kvetou hodně i hodně plůdků zůstává-mám mladé, takže jsem hned po odkvětu většinu odstranila, stačí když ukáží, co jsou zač 1-2 plody pro začátek winking smiley Jsou ozdobné i tím kvetením smiling smiley

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 08.06.2018 20:43
     
    jablon.jpg
    Další fotografie:

    Nějaká jablka budou,ale i když zalévám,tak jich dost opadává.

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 08.06.2018 20:47
     

    Takto u mě kvetla také, ale je prvním rokem. Udržela ale 2 jablíčka a pořád se zvětšují. Tak jsem zvědavá winking smiley 

    Ty je máš pěkná, pokud by takto rodila u mě, tak bychbyla spokojená. Mám ještě červenokvětou, má i červené listy-vlastně měla, teď už jsou skoro zelené, na tu jsem hodně zvědavá, jak bude plodit. Zdobí i bez plodů, ale s nimi by to bylo lepší smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 08.06.2018 20:51
     

    Paráda. Nemám na balerínách nic, ač kvetly a zalévám. Na holandských Elstarech, klasických, maličkých, zatím nějaké plody drží

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 08.06.2018 20:55
     

    Já mám mrňky broskvičky a jsou obsypané. A to jsem je hodně probrala. Chtěla jsem ještě jednou probrat, až samy něco zhodí, ale neshodily nic a já probírku zaspala. Teď už je mně to líto, tak poctivě zalévám. Kompostu dostaly na jaře dost, teď už hnojit nechci, za měsíc by měly být zralé winking smiley

    Nashi mně kvetly 2 a jedna všechno shodila, na druhé zůstalo 5 plodů, tak snad ochutnám winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 16.04.2019 13:30
     

    Letos se možná poprve po cca 5 letech dočkám nějaké úrody, zatím to vypadá dobře. Ale byla jsem na ně naštvaná a přesto jsem neodolala a koupila další- Cactus- podzimní, měli totiž výprodej -50% stydlin smiley . Ted měří půl metru a má 3 trsy poupat, tak vypadá nadějně. Asi teda úplně nezanevřu winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.