čtvrtek 25. dubna, 11:03 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ovocné stromy a jejich plody
hodnocení: 5.00
Diskutujte! vše co souvisí s tím co na stromech ovocných vyroste.
 
 
 
 
Autor: drahus
Status: expert

Baleriny - sloupové ovocné stromy

Datum: 19.01.2011 09:16
 

Máte s nimi někdo zkušenost? Už je prodávají snad všechna větší zahradnictví. Prý je to řešení do malých zahrádek, do květináčů na balkón nebo jako živý plot.

Jabloně nejsou samosprašné, ale jako opylovač se hodí jakákoli jabloň v okolí nebo dvě baleriny vedle sebe. Nevyhánejí boční výhony. Hrušně, třešně a ostatní ovocné stromky sice sloupovité jsou, ale přece jen se boční výhony musí hlídat. První plody jsou již druhým rokem

Co vy na to?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 2 z 7
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 07:37
     

    Holky, tady je odkaz na diskuze ohledně balerin - dá se na tom foru dohledat i další příspěvky - [www.zahrada.cz] . Snad se objeví i Lada a Romi a napíší i svoje zkušenosti.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

     
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 09:21
     

    Tak to mě ani nekvetly. Na ten odkaz jsem letmo koukla, tak taky spíš stížnosti, hlavně že všude v nabídkách jsou na fotkách obalené plody. No ještě jim dám šanci winking smiley místa moc nezaberou, nic jiného by se mi tam nevešlo.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 10:18
     

    Právě je taky nechávám, že neberou místo. jinak by šly thumbs up Snad se někdy dočkám a ochutnám..

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 10:50
     

    já mám tři jabloně a jednu třešen, a úroda na tom je....né žádný bedny ovoce, ale loni a i letos na třešni bylo cca 20-25 ks třešní grinning smiley a výýborných a jablíčka plodí pravidelně, na jednom mám úrodu skoro jako na fotkách, to druhé má letos jablíčka obří a je jich tam tak 10-15...nepočítala jsem to, třetí plodilo loni a letos nemá nic, ani nekvetlo. Jen jsem zastřihla boční výhony, ale nic moc to nemá, moc nerostou, nemají choroby, i jablíčka jsou pěkná, zdravá...já jsem spokojená grinning smiley thumbs down

    mám je asi 6-7 let, třešeň 4-5

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 10:58
     

    Romi, ráda čtu pozitivní hodnocení thumbs down , moje stromky jsou trochu mladší, tak jim ještě dám šanci flower smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 10:58
     

    Romi neser! grinning smiley grinning smiley grinning smiley Třešeň máme vynikající velkou, ale jablka jsme museli vykácet (staré, nemocné vysokokmeny) a ty dvě malé jsou zatím jen pro zlost

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 05.09.2014 11:07
     

    Drahu, no fakt nekecám!!!!! eye popping smiley ani je nestříkám, nemaj mšice, jen třešen jsem cákla jednou, aby nebyla červivá grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    mám je teda dost vysoký, nedosáhnu nahoru nateženou rukou, takže tak 2,5 m určitě mají...loni měly stromky tamy jablíčka, ale né tolik jako letos...a to jsem jich z toho plno obrala, protože byly rozmlácený od krup! to samý na stěně, kterou mám udělanou z jablíček Melodie...mám tři, navedený do vodorovné stěny a jsou uplně obalený!!! a to jsem z toho tři kýble obrala - červíci, nedomrlčata, kroupy----- thumbs down

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 02.05.2015 09:17
     

    Letos se moje sloupovky rozhodly, že opět nepokvetou, nevím, proč se mnou laškujou, ale mě to nebaví sad smiley . Už jsem chtěla ochutnat a zase prd thumbs up

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 09.08.2016 19:07
     
    7.8.2016 005.jpg
    Další fotografie:

    moje sloupové stromy

    3x jablíčka baleriny a jedna třešeň

     

    prostřední jablíčko letos vypadá fakt jako z katalogu thumbs down

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 09.08.2016 23:07
     

    Romi eye popping smiley thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 09.08.2016 23:12
     

    Zajímavé. To se usí do toho tvaru stříhat, nebo to tak roste samo.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 10.08.2016 06:45
     

    stříhám pravidelně vršky, tam to žene do výšky prutiska, tak ty ze štaflí odcvakávám. Jinak třešeň (to je ta nalevo) ty boční výhonky zakracuju, ale nijak dlouhé nejsou, vyrazí tak 30 cm, zakrátím na tři čtyři očka, jablíčka letos (hlavně to prostřední) nějak hodně narostlo do šíře, tak to taky trochu vemu. Ale razantnější střih jsem ještě nedělala. Mám je asi 7 let. Jablíčka ale rodí pravidelně, třešen kvete jako blázen, ale třešní je tam maličko, ale jsou výborné, tvrdé srdcovky.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 10:27
     

    koukám, že jsem v r. 2015 psala, že nekvetly. Tak letos trochu snaha byla winking smiley , ale zase ty jarní mrazy se postaraly a vyrostlo jedno angry smiley jablko, při vichřici spadlo a zase prd sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 10:41
     

    Pinko,

    já je zkusila na chalupě. Už není ani jedno. Co to mělo chorob, housenky na tom byly. Asi bych udržela, kdybych stále stříkala. Vypadá to krásně. Ale pěstování mi prostě nešlo.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Baleriny - sloupové ovocné stromy

    Datum: 17.09.2017 11:22
     

    Ty moje nic takového nemají, jen prostě nekvetou. Už jsem jim pohrozila, že půjdou....Tak uvidím, jestli se polepší winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ovocné stromy a jejich plody (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.